Facebook Twitter E-mail
18. března 2013

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně ABC

Konec sezóny se blíží. Tento týden vám přineseme velký přehled toho, které seriály mají další sérii jistou a s kterými se raději začít pomalu loučit. První na řadu přichází už tradičně stanice ABC.

Letošní sezóna ubíhá jako voda. Květnové Uprfonts se blíží a stanice pomalu začínají zveřejňovat, se kterými seriály počítají i na příští sezónu, a které naopak letos zaříznou.

Jakožto správné seriálové nadšence vás jistě zajímá, jak si na tom stojí vaše oblíbené seriálové kousky. Proto jsme se rozhodli, že pro vás připravíme podrobný přehled toho, o jaké drama či komedii se nemusíte vůbec bát, a s čím se naopak začít pomalu loučit.

Začínáme tradičně stanicí ABC. Seriály rozdělíme do sedmi skupin podle toho, jak velké šance na zrušení mají. Do první kategorie zařadíme již obnovené seriály, do poslední pak ty oficiálně zrušené.

Do našeho souhrnu neřadíme reality shows, které mají ve většině případů prodloužení jisté. U ABC je to The Bachelor, Dancing with the Stars, Shark Tank a Wife Swap.

V seznamu nenajdete ani letošní novinky, které si zatím neodbyly svou premiéru. U těchto opravdu nemá smysl tipovat, protože nejsou známá žádná čísla ratingů a sledovaností. U ABC do této kategorie patří komedie Family Tools (premiéra 1.května) a How to Live with Your Parents (3. dubna) a drama Mistresses (27. května).

Dost už ale řečí, jde se na to.

Stoprocentní jistoty

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Ještě si vydechněte

Modern Family (Taková moderní rodinka)
Šance na zrušení:
5 %

Série: 4.
Kdy končí: 22. května

Krátký komentář: Bezkonkurenčně nejúspěšnější současný seriál ABC, který válcuje i konkurenci v podobě American Idol. Žádný seriál nemá prodloužení jistější.

Once Upon a Time
Šance na zrušení:
5 %

Série: 2.
Kdy končí: 12. května

Krátký komentář: I když seriál v letošní sezóně co do ratingů mírně upadl, stále se drží na špičce toho nejlepšího, co stanice nabízí. ABC má dost rozumu na to, aby seriálu objednala novou sérii.

Castle (Castle na zabití)
Šance na zrušení:
10 %

Série: 5.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: Další jisté prodloužení. Fanoušci po celém světě by se v případě zrušení spojili a společnými silami by stanici přivedli k záhubě, o tom nikdo nepochybuje. Castle ani Kate se nikam nechystají, nebojte.

Grey's Anatomy (Chirurgové)
Šance na zrušení:
10 %

Série: 9.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: I když by se mohlo zdát, že po devíti letech už seriál svůj příběh pověděl, opak je pravdou. Doktoři a doktorky jsou stejně silní jako na začátku seriálu. Jediný způsob ukončení tohoto seriálu je několik měsíců dopředu ohlášená finálová série, stejně jako to bylo u House nebo Desperate Housewives, případně za rok HIMYM.

The Middle (Průměrňákovi)
Šance na zrušení:
10 %

Série: 4.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: Zpočátku nenápadná komedie, která byla před čtyřmi lety nasazena spolu s Modern Family, nyní válcuje nejen USA, ale už i celý svět. S MF tvoří perfektní středeční kombinaci, které se ABC jen tak nevzdá.

Revenge (Pomsta)
Šance na zrušení:
15 %

Série: 2.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: NBC se snažilo uspět s Deception, nicméně fanoušci ví, že Revenge je jen jedno. Přesun seriálu na nedělní večery znamenal pro stanici úspěch, seriál zde téměř jistě zůstane spolu s OUaT i v další sezóně.

Scandal (Skandál)
Šance na zrušení:
20 %

Série: 2.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: Pro mnohé největší překvapení sezóny. Loni seriál jen taktak unikl zrušení, protože nepředváděl žádné extra výsledky. Nicméně letos otočil o sto osmdesát stupňů a stal se nedílnou součástí čtvrtečních večerů. Proč by ABC rušilo něco s rostoucí fanouškovskou základnou?


Není to tak jednoznačné

Suburgatory (Zajatci předměstí)
Šance na zrušení:
30 %

Série: 2.
Kdy končí: 24. dubna

Krátký komentář: Seriál není žádný propadák, nicméně ani nepatří mezi klenoty. Během roku se o něm příliš nemluví, ale to nutně neznamená nic špatného. Je to jeden z černých koní stanice. Minimálně jedné další série se dočká.

Last Man Standing (Poslední chlap)
Šance na zrušení:
35 %

Série: 2.
Kdy končí: 22. března

Krátký komentář: Kvůli přesunu na pátek se někteří fanoušci začali před začátkem sezóny o tuto komedii strachovat. Ale seriál si udržel po celou svou druhou sérii stabilní diváckou základnu, takže si myslíme, že mu ABC dá další šanci.

The Neighbors
Šance na zrušení:
40 %

Série: 1.
Kdy končí: 27. března
V tipovačce jsme tipovali: Zrušení

Krátký komentář: A vítězem o největší šok sezóny jsou… The Neighbors. Tomuto seriálu nevěřil snad vůbec nikdo. Lidé se ptali, proč se vůbec něco takového vůbec objeví ve vysílání. O to větší šok to potom byl, když seriál týden co týden získával slušná čísla sledovanosti. I když ABC pořád může pozitivně překvapit, tak v to moc nevěříme. The Neigbors dostanou druhou řadu a všem pokazí tipovačku.


Ředitel stanice je na vážkách…

Nashville
Šance na zrušení:
45 %

Série: 1.
Kdy končí: Datum zatím není známo.
V tipovačce jsme tipovali: Zrušení

Krátký komentář: Jediná novinka, která si vysloužila (vícenásobné) nominace na Zlaté glóby. Další důkaz toho, že v současnosti hudební dramata frčí (no dobře, Smash si lehce odmyslíme…). I když sledovanost kolísá, pořád se seriál převažuje spíše k obnovení.

Malibu Country
Šance na zrušení:
55 %

Série: 1.
Kdy končí: 22. března
V tipovačce jsme tipovali: Zrušení

Krátký komentář: Páteční společník k Last Man Standing. Má však trošku horší výsledky než jeho předchůdce, takže zde zatím není jisté, kterým směrem se stanice bude naklánět. U Malibu Country bude asi záležet na tom, jak silné sitcomy má ABC v pilotové fázi a kolik jich bude chtít objednat.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Body of Proof (Tělo jako důkaz)
Šance na zrušení:
90 %

Série: 3.
Kdy končí: 14. května

Krátký komentář: I když jsou zahraniční weby ohledně tohoto seriálu nejisté, my věříme tomu, že spravedlnost letos existovat bude. Body of Proof má od první série katastrofické ratingové a sledovanostní výsledky. To mu ale nezabránilo tomu, aby již dvakrát utekl hrobníkovi z lopaty. Potřetí už se mu to ale nepovede. Je na tom hůře než kdy dřív, pravděpodobně ani změny v obsazení seriálu moc nepomohly. Letos se prostě rozloučí.

Red Widow
Šance na zrušení:
90 %

Série: 1.
Kdy končí: 14. dubna
V tipovačce jsme tipovali: Zrušení

Krátký komentář: Mafiánům odzvonilo. Po fiasku s The Mob Doctor to nyní vypadá bledě také s Red Widow. Seriály v midseason mají obecně velmi malé šance na přežití. Red Widow nebude letošním šťastlivcem, který toto obecné pravidlo vyvrátí.

Happy Endings
Šance na zrušení:
95 %

Série: 3.
Kdy končí: Datum zatím není známo.

Krátký komentář: První série průměr. Druhá série úspěch. Třetí série propadák. Tak nějak se dá shrnout historie tohoto seriálu. Zatímco loni nikdo nepochyboval o prodloužení, letos nikdo nepochybuje o zrušení. Posledním hřebíčkem do rakve byl přesun seriálu z úterý na pátek, kde ABC odvysílá zbylé epizody a pak komedii nadobro odepíše.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Don't Trust the Bitch in Apartment 23
Šance na zrušení:
Zrušeno

Série: 2.
Kdy končí: Někdy v létě bude odvysílán zbytek epizod.

Krátký komentář: I když je náš šéf smutný, nic se nedá dělat. Bitch měla ještě horší výsledky než Happy Endings a stanice už se na to nemohla dívat. Seriál byl zrušen a stažen z programu. Nicméně jeho hvězda, herečka Krysten Ritter na svém Twitteru oznámila, že ABC má v plánu zbylé epizody odvysílat v létě. Tak snad.

Private Practice
Šance na zrušení:
Zrušeno

Série: 6.
Kdy končí: Finále se vysílalo 22. ledna.

Krátký komentář: ABC oznámila již na konci minulé sezóny, že ta letošní bude pro seriál poslední. To obecně znamená pro seriály tu nejlepší zprávu, protože tvůrci mají čas vymyslet takový závěr, který divákům přinese důstojné zakončení. Private Practice se tak rozloučilo se ctí.

666 Park Avenue
Šance na zrušení:
Zrušeno

Série: 1.
Kdy končí: Zbylé epizody se odvysílají v létě.
V tipovačce jsme tipovali: Prodloužení

Krátký komentář: Měl to být hit, ale nakonec šlo o jeden z prvních zrušených seriálů této sezóny. ABC seriál utnulo a nedopřálo fanouškům ani konec. Nicméně seriál se odvysílal komplet v jiných zemích, takže byla možnost jej vidět. Podle zdrojů plánuje ABC zbylé epizody na léto, zda je opravdu odvysílá, to se musíme nechat překvapit.

Last Resort (Poslední základna)
Šance na zrušení:
Zrušeno

Série: 1.
Kdy končí: Finále se vysílalo 24. ledna.
V tipovačce jsme tipovali: Prodloužení

Krátký komentář: Stejný případ jako se 666 Park Avenue. Novinka s obrovským potenciálem, která se bohužel nedočkala velkého zájmu diváků. ABC alespoň odvysílala všechny díly, takže fanoušci měli šanci vidět, jak to vše dopadlo, i když ve velmi zrychleném tempu, které málokomu vyhovovalo.

Zero Hour
Šance na zrušení:
Zrušeno

Série: 1.
Kdy končí: Naposled stanice seriál vysílala 28. února (3. epizoda).
V tipovačce jsme tipovali: Zrušení

Krátký komentář: Nejméně epizod má v našem přehledu na kontě Zero Hour. Další midseason novinka, která si vedla bídně a byla již po třech epizodách vyjmuta z programu. Seriál však pokračuje vysílání v Kanadě, takže se epizody teoreticky budou dát dohledat.


Stanici ABC máme za sebou. Co říkáte na náš přehled? Kterému seriálu držíte palce? O koho se naopak bojíte?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jaju
před 242 týdny
Jsem nadšená z Castla - moje srdcovka :-)
ArchitectOfLight
před 227 týdny
Castle pokračuje, čo je super. Ako autorka povedala, fandom by zničil stanicu,...
luci.hof
před 128 týdny
doufám že mi nezruší průměrnákovi

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY