Facebook Twitter E-mail
3. dubna 2013

Labužník Hannibal už má prostřeno. Přisednete si?

Dr. Hannibal Lecter. Stylový a geniální muž, který má zvláštní záliby a jehož kouzlu lze snadno podlehnout. Jako člen týmu FBI se připojuje k lovu těch nejhorších lidských zrůd, aniž by jeho kolegové tušili, kým ve skutečnosti je.

Dávno před událostmi z filmů Mlčení jehňátek a Červený drak byl Dr. Hannibal Lecter geniální psychiatr a zaměstnávala jej FBI. Jeho úkolem bylo pomáhat nadanému specialistovi na profilování zločinců, Willu Grahamovi, který díky svému daru vcítit se do duše sériových vrahů velmi trpěl. Stanice NBC přivádí na televizní obrazovky jednu z legendárních postav světové kinematografie. Jak si seriál povede? Na následujících řádcích si nadcházející novinku krátce představíme.

Po extrémně vyčerpávajícím vyšetřování a honu na sériového vraha známého jako „Minnesota Shrike“, Will Graham svým nadřízeným pohrozí, že v této práci už nebude pokračovat. Šéf jednotky FBI, která má na starost tyto vysoce medializované případy, Jack Crawford, ale Willa zoufale potřebuje. Pomáhá totiž jeho týmu rozlousknout ty nejtěžší případy a jejich úspěšnost je v tomto ohledu úžasná. Aby mladého vyšetřovatele udržel, přijme do jednotky vynikajícího psychiatra Dr. Hannibala Lectera, jehož úkolem je péče o Willovo duševní zdraví. Aniž by o tom sám Will věděl, Hannibal, stejně jako on, má velmi dobrou schopnost nahlížet na tyto příšerné případy a jejich děsivé pachatele jinak než všichni ostatní. Will tak netuší, že zatímco úspěšně loví brutální vrahy, ten ze všech nejnebezpečnější pravidelně sedá naproti němu u stolu.

Tato hra na kočku a myš je přesně tím, co čeká diváky tohoto potenciálního hitu. Připravte se na rozvíjející se vztah mezi geniálním, ale také naprosto šíleným zločincem a mladým nadějným detektivem, který zatím netuší, s jakou bestií má tu čest. Hlavní je však jiná věc, Will a Hannibal toho totiž mají společného víc, než se na první pohled může zdát…

Will GRAHAM (Hugh Dancy)

Bývalý učitel a posléze detektiv oddělení vražd je vtažen do temného světa profilování sériových vrahů. „Může” za to šéf speciální jednotky Jack Crawford, který Willovy schopnosti nutně potřebuje. Will je člověk poněkud společensky neobratný a mírně asociální. O co hůř se mu daří v mezilidských vztazích, o to geniálnější je ve své práci. Musí však neustále čelit temným myšlenkám, které se mu vkrádají do hlavy, když vytváří profily zabijáků. Chmury a stavy na pokraji šílenství mu pomáhá zahánět vynikající psychiatr Hannibal Lecter…

Dr. Hannibal LECTER (Mads Mikkelsen)

Geniální psychiatr, manipulátor a sociopatický sériový vrah na vrcholu svých schopností. To je přesně ta chvíle, kdy v seriálu potkáváme Dr. Lectera. Hannibal se nechá najmout jako psychiatr, který chrání policejní eso Willa Grahama před psychickými dopady těžké práce. Zároveň ale získává bezprecedentní přístup přímo do srdce FBI. Kromě toho, že doktor má vražedná nutkání, má také vytříbený styl a je gentleman každým coulem. Své okolí si umí podmanit kouzlem osobnosti, důvtipem i ohromujícím intelektem. A to ani nezmiňujeme jeho smysl pro gastronomické lahůdky…

Jack CRAWFORD (Laurence J. Fishburne III.)

O šéfovi speciální vědecké jednotky FBI lovící nejtěžší zločince se říká, že se umí koncentrovat na dopadení kriminálníka jako laser. Jinak by to v jeho práci ani nešlo. Ale jak už to bývá u takového typu šéfů, občas ve snaze zakousnout se do úkolu tak nějak zapomíná na to, že je potřeba, aby se jeho „smečce” policejního týmu vedlo dobře. Proto se mu z vodítka občas utrhne jeho nejcennější zbraň, detektiv Will Graham. Vratká hranice mezi Crawfordovým osobním a profesionálním životem tak nezřídka „dostává na frak” a ke skvělé atmosféře v týmu příliš nepřispívá.

Alana BLOOM (Caroline Dhavernas)

Naštěstí pro křehkou Willovu psychiku spolupracuje s jednotkou ještě jeden psycholog. Dr. Bloomová na rozdíl od zmíněných policistů dokáže udržet striktní hranici mezi osobním a pracovním životem a noční můry z hrozivých vražd si „domů nenosí”. Je si velmi dobře vědoma Willovy zvláštní schopnosti vcítit se do myšlenek vrahů, které pronásleduje, ale narozdíl od jeho šéfa si o něj dělá starosti. Ví totiž, že to mladého policistu pomalu zabíjí. S Hannibalem Lecterem se často dostává do konfliktu, protože nesouhlasí s jeho nestandardními léčebnými postupy. Je to však právě ona, kdo většinou celý tým dokáže držet pohromadě a zajistit, aby mohli ve své práci pokračovat.

Beverly Katz (Hettienne Park)

Beverly je členkou speciálního týmu vyšetřovatelů a její specializací jsou vlákna. Její všímavost a zápal se projevují nejčastěji ve chvílích, kdy je potřeba poskládat kousky důkazů k sobě tak, aby dávaly nějaký smysl. S Willem nikdy nejedná v rukavičkách, což mladý vyšetřovatel zvlášť oceňuje.

Jimmy Price (Scott Thompson)

Price je specialistou na forenzní vědy a rozumí si samozřejmě i s veškerým technickým vybavením. Z celého týmu má jednoznačně nejvíc zkušeností. Je si tak velmi dobře vědom toho, že aby se člověk u této práce nezbláznil, je důležité si občas zablbnout a především používat selský rozum.

Brian Zeller (Aaron Abrams)

Brian má lékařské vzdělání a v týmu je tak jeho role jasná. Nejčastěji je tím, kdo určuje příčinu smrti oběti a jak přesně k tomu došlo. Jelikož je poměrně arogantní a velmi soutěživý, dostává se s Willem občas do menších sporů.

Freddie Lounds (Lara Jean Chorostecki)

Freddie je klasická bulvární blogerka a jejím cílem je samozřejmě stát se plnohodnotnou žurnalistkou. Jak je přímá, ambiciózní a vychytralá, tak si na druhé straně nebere servítky a v cestě za svým trhákem se nezastaví před ničím. Willa samotného a členy týmu tak vidí hlavně jako své cíle a potenciální zdroj informací vedoucích k zásadnímu odhalení.

Co přesně čeká tým těchto specialistů ve snaze dopadnout ty nejnebezpečnější z nebezpečných se budete moci přesvědčit také na české verzi kabelového kanálu AXN a to již týden po premiéře v USA!

Trailery naleznete v sekci média na profilu seriálu. Rozhodně stojí za mrknutí.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

taylah
před 242 týdny
Neskutočne sa teším! :) Hannibala zbožňujem a herci mi zatiaľ prídu sympatickí,...
megawir
před 241 týdny
Tak jak? Kdo viděl? Dojmy? Bacha na spoilery samozřejmě :)
Jack713
před 241 týdny
...no popravdě mě to zklamalo.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY