Facebook Twitter E-mail
4. dubna 2013

Perception: květnová premiéra na Universal Channel!

Televizní kanál Universal Channel 5. května ve 21:00 hodin představí premiérový seriál Prozíravost (Perception), od tvůrců legendárního seriálu Star Trek: Voyager. Pro ty, co seriál neznají, si jej v této bleskovce trochu přiblížíme, pro ty ostatní tu máme exkluzivní dabingové informace, které ještě doplníme!

Co je to realita?
Co je to pravda?
Neodehrává se všechno jen tak, v našich představách?

Hlavním hrdinou dramatického seriálu s názvem Prozíravost je doktor Daniel Pierce, neurovědec přednášející na univerzitě, který nosí conversky, ptá se na záludné otázky a je velice, velice šarmantní. Zcela neomylně rozumí lidskému chování a mistrovsky zvládá pracovat s lidskou myslí. Dokáže tedy vysvětlit, proč se lidé chovají tak, jak se chovají a co je k tomu vede. Jeho pomoc vyhledá někdejší studentka a současná agentka FBI Kate, kterou Daniel doprovází při vyšetřování zločinů.

Při tom všem ale divákovi neunikne jistá podivnost – ačkoliv je Danielova mysl brilantní, je rovněž jakýmsi způsobem poškozená a nefunguje tak, jak by se na vysokoškolského profesora slušelo. Každý den bojuje se svými halucinacemi, které občas pokládá za dar a je díky nim schopen pochopit souvislosti, které zdravá mysl nemůže postřehnout. Na druhou stranu má ale tendenci chovat se iracionálně a je potencionálně nebezpečný.

Také proto není schopen vytvořit si blízký vztah a jakákoliv neočekávaná situace jej dokáže vyvést z míry. Pro to, aby se zvládl vrátit zpět „na zem“, potřebuje 3 věci: křížovku, walkman a svého pomocníka Maxe.

Specialitou seriálu je jeho produkční zázemí – tvůrci Ken Biller a Mike Sussman Sussman, kteří se podíleli na kultovním Star Treku, obsadili do Prozíravosti několik povědomých tváří. Jednu z hlavních rolí tak dostal slepý poručík LaForge, LeVar Burton, zákeřný Quark v podání Armina Shimermana, vysokoškolského profesora pak Jamie Bamber, šéf flotily v seriálu Battlestar Galactica.

Obsazení seriálu:

Postava Herec Dabér Předchozí projekty
Dr. Daniel Pierce Eric McCormack Filip Čapka Will a Grace – 5 nominací na Zlatý Globus a Emmy
Kate Morettiová Rachael Leigh Cook Jolana Smyčková Taková normální holka
Natalie Vincentová Kelly Rowan Dana Černá Nájemní vrazi, Kriminálka Las Vegas
Max Lewicki Arjay Smith Kryštof Hádek Den poté, Prosíme přetočte, Jmenuji se Earl
Paul Haley LeVar Burton Jaromír Meduna Star Trek: Nová generace
Michael Hathaway Jamie Bamber Martin Písařík Battlestar Galactica, Bratrstvo neohrožených

Tak co, zaujal vás námět seriálu natolik, že budete 5. května večer sedět u televizní obrazovky a čekat, až Prozíravost začne? Dejte nám vědět! :-)

(zdroj: Tisková zpráva – květnová premiéra na Universal Channel)

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
hodně dávno
Hm, Awake č.2?
Furiant
hodně dávno
Do článku byli doplněni zbývající dabéři hlavních rolí... :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY