Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2013

Da Vinci’s Demons - pohled na seriál očima tvůrce!

V pondělí ráno ve francouzském městě Cannes vystoupil samotný David S. Goyer, aby představil ukázky z nového seriálu Da Vinci’s Demons, který startuje 12. dubna na stanici Starz.

Scénárista filmů Batman začíná a Man of Steel se nechal slyšet, že ještě dávno předtím, než se vůbec dostal k samotnému projektu, známého vynálezce obdivoval.

Přirovnáním Da Vinciho k originálnímu Batmanovi, jehož plášť vznikl na základě Da Vinciho kreseb zároveň podotkl, že na celou show by mohlo být nahlíženo jako na „Leonardo – superhrdina“. Mimo jiné, v publiku se nacházel i britský herec Tom Riley, který hlavního hrdinu ztvárňuje, a tak neváhal předvést svůj všestranný talent, který u přítomných diváků vzbudil strhující reakce.

Historická jízda s rozsáhlým příběhem vypráví o největším světovém vynálezci během jeho bouřlivého mládí v renesanční Florencii…

„Je to o Da Vincim předtím, než se stal Da Vincim“ – poznamenal Goyer a pokračoval: „Říkal přesně to, co měl na jazyku, nějakou chvíli byl ve vězení, byl také arogantní a sebedestruktivní.“ V dalším srovnáním s Batmanam následně dodal: „Rád vyprávím příběh o mýtických postavách ještě před tím, než se mýtickými stanou.“ Goyerův Da Vinci nebyl výhradně postaven na základě Batmana, ale byl to prý primární zdroj inspirace. Dále mluvil o tom, že psát o takovém géniovi není žádná hračka, respektive: „Jedna z věcí, se kterou jsme zápasili, byla ta, jak zobrazíte okolní svět z Da Vinciho úhlu pohledu.“ Aby divákům dokázal dokonale představit „Da Vinciho vnímání“, jak tomu sám říká, byla použitá tzv. „phantom kamera“ ve vysokých rychlostech.

Nakonec Goyer dodal: „8. díl první série povede, doufám, k dalším 5–6 sezónám, kdy každá série bude vyprávět o jednom významném momentu z historie.“

Zajímavost na konec: Seriál se rovněž bude zabývat Da Vinciho bisexualitou, k čemuž Goyer řekl: „Dvakrát byl zavřen a snažil se o anální styk – tímto se budeme zabývat už v první sérii. Očekávám, že to bude neskutečně kontroverzní a diskutabilní díl, což zbožňuji.“


A co vy? Těšíte se na tento nový seriál a co si myslíte o výše zmíněných zajímavostech?

Zdroj: Deadline.com

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
CorteX
Autor miluje seriály stejně, jako miluje pivo a posezení s přáteli, taky rád překládá a když má chvilku, tak se vrhne i do většího psaní nebo koukne na film.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

koczi.ok
před 244 týdny
Trofej za prvního čtenáře! Tak tenhle článek mi udělal velkou radost :-D
La.Volpe
před 244 týdny
Letos se s histrickými seriály roztrhl pytel, a já si nemůžu stěžovat....
Mescalamba
před 244 týdny
Kamera není "tzv. Phantom" ale skutečně se jmenuje Phantom. Nejspíš...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY