Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2013

Střípky: Kdo koupil co a kdo se s kým rozloučil

Dneska si dáme něco málo střípkovatých zpráv, takže směle do toho. Většina jich pochází z konference MIPTV, která se každoročně uskutečňuje v Cannes. Ta je tedy spíš obchodně-finanční příležitostí pro distribuční společnosti, občas se ale vynoří zpráva, která by mohla fanoušky seriálů zajímat.

Hořící keř

Exkluzivní (a také řádně drahá) třídílná minisérie HBO Europe si už svou slávu vydobyla. Jako taková byla uvedena celkem v 15 zemích. Cesta tohoto díla ale zdaleka nekončí. Na výše zmíněné konferenci se ale podařilo prodat práva pro mezinárodní distribuci společnosti Beta Film, která jej uvede minimálně v Německu, a bude se jej snažit uvést i v dalších zemích. Pro Beta Film to je prozatím nejdražší projekt, který kdy distribuovali, úplní zelenáči to ale nejsou – režisérce Agniesze Holland už předtím distribuovali její předloňský na-Oscara-nominovaný film V temnotě.

The Bible

Abychom nevybočili z tématu, tak přínášíme podobnou zprávu i u další minisérie – tentokrát to je Bible. Toto dítko Marka Burnetta totiž koupil britský kanál Channel 5, který sérii hodně věří.

"Seriál nebyl daleko senazce a jen ve Státech bavil miliony lidí. To, že ho můžeme mít na našem kanále, je úžasné; tohle jsou přesně ty příběhy, které nikdy nepřestanou lidi přitahovat, " řekla obchodní a programová ředitelka Channel 5, Marie-Claire Dunlop.

Pro změnu Charlie Sheen

Už je to poměrně dávno, co Charlie Sheen plnil stránky bulváru svými excesy. Tentokrát ale od něj přišla zpráva poněkud klidnější – rozešel se totiž se svým dlouholetým manažerem a agentem, Markem Burgem.

Natáčení seriálu Anger Management, kde oba působí jako výkonní producenti, to ale prý neohrozí.

The Face

Poslední zpráva je o reality show The Face, obdobě America's Next Top Model, jen z produkce stanice Oxygen. Ta totiž dostala druhou, desetidílnou, řadu. Pro show, kterou v první sezóně sledovalo kolem půl milionu diváků a kterou produkuje Naomi Campbell, to je tak další úspěch.


Zdroje: Hollywood Reporter (1), Hollywood Reporter (2), Hollywood Reporter (3), Deadline.com

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY