Facebook Twitter E-mail
12. dubna 2013

BBC si objednala nový seriál - The Great War

Historické seriály jsou poslední dobou v módě. Pozadu nezůstává ani anglická stanice BBC One, která oznámila objednávku epické série The Great War, o jejíž scénář se postaral Tony Jordan (Hustle, Life On Mars).

Děj nás zanese do období 1. světové války. Pětidílné drama je vyprávěno očima dvou naprosto obyčejných mladých mužů, kteří jsou odvedeni do války, která, jak očekávají, skončí během pár měsíců. Jak se konflikt rozrůstá, roste i příběh chlapců, jež dospívají uprostřed tohoto hororu, a hledají nějakou naději.

BBC odvysílá The Great War příští rok jako součást jejich programu ke stému výročí 1. světové války během tzv. Armistice Week neboli týdne usmíření.

Scénárista Tony Jordan komentoval: „První světová válka je bezpochyby jednou z nejvíce katastrofických událostí moderní historie s devastujícím dopadem na život po celém světe. Jelikož tu jde o obrovské utrpení, které lidé během této doby zažili, pro diváka je často velmi těžké si představit, jakou neskutečnou osobní bolest tato válka způsobila samotným rodinám a mladým mužům, kteří tehdy bojovali.“

Následně ještě dodal: „The Great War vypráví o dvou mladých mužích, kteří se s těží snaží přizpůsobit tomuto životu a přežít tak děsivé události na předních liniích války. Příběh sleduje všechny aspekty – od opuštěných rodin přes strategická rozhodnutí generálů, která vedla k nepředstavi­telnému krveprolití, až po boje v příkopech – každý je ovlivněn touhle světovou válkou.“

Jednotlivé půlhodinové epizody se budou plně soustředit na jeden rok (z pěti) a odvyprávěny budou všechny hlavní události včetně bitvy o Gallipoli, bitvy na Sommě, bitvy u Yper a vstupu Američanů do války.


Jelikož se bude jednat o 30 minutové díly, řekl bych, že nebude čas se nudit a čeká na nás pořádná podívaná… souhlasíte?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
CorteX
Autor miluje seriály stejně, jako miluje pivo a posezení s přáteli, taky rád překládá a když má chvilku, tak se vrhne i do většího psaní nebo koukne na film.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

puf-muf
před 243 týdny
Tak toto ma zaujalo. :) Vdaka za článok.
phoebess
před 243 týdny
Jestli to bude alespoň z části skvělé jako Band of Brothers, tak se máme...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY