Facebook Twitter E-mail
15. dubna 2013

Veronica Mars si na film vydělala přes 5,7 milionů dolarů!

Před měsícem jsme vám přinesli první zprávu o tom, že oblíbený seriál Veronica Mars, který stanice CW zrušila neprávem již po třetí sérii, má šanci na pokračování v podobě filmu. Tato zpráva vyvolala vlnu nadšení od vás, českých a slovenských fanoušků, která nás velmi zaskočila, ale zároveň nesmírně potěšila.

Ani ne po čtyřiadvaceti hodinách od otevření sbírky na Kickstarteru Veronica Mars získala potřebné dva miliony dolarů pro natočení celovečerního filmu. Nicméně kampaň tenkrát teprve začínala.

Nyní, o měsíc později, už je hotovo. Za třicet dní si projekt vydělal neuvěřitelných 5 702 153 dolarů, což je téměř třikrát tolik, než byl požadovaný cíl. Číslo zároveň předčilo také osobní cíl tvůrce seriálu Roba Thomase, který doufal v pět milionů.

Kampaň zbořila všechny možné rekordy vytvořené za celou historii Kickstarteru. Všechny kromě jednoho. Ještě den před uzavřením sbírky scházelo projektu šest tisíc přispívatelů do rekordu v největším počtu zapojených lidí. Hlavní dáma seriálu, herečka Kristen Bell proto uveřejnila video, ve kterém fanouškům děkuje za to, že světu dokázali, jak jsou seriálu oddaní. Zároveň je nabádala k tomu, aby se spojili a během následujících čtyřiadvaceti hodin přispěli jeden dolar, aby se jim povedlo pokořit i poslední rekord:

A výsledek? Celkem 91 535 lidí přispělo k tomu, abychom se příští rok mohli radovat z nového příběhu o naší oblíbené vyšetřovatelce! Nejčastěji lidé přispívali padesát dolarů, za které dostanou DVD filmu s behind-the-scenes záběry. Nejvyšším příspěvkem bylo 10 000 dolarů od Stevena Denglera, který si tak vysloužil malou roli ve filmu.

Už nyní je jisté, že se ve filmu objeví jak Kristen, tak i Jason Dohring (Logan), který má již podepsanou smlouvu. Je jen otázkou času, kdy se uzavřou smlouvy také s ostatními známými tvářemi. Těmto záležitostem bude věnován následující měsíc, v létě se pak začne natáčet!¨

A tvůrci začínají oznamovat castingy! Do role Veroničina otce Keitha Marse se vrátí Enrico Colantoni. Právě (9.5.2013) uzavřel smlouvu a ve filmu ho tak určitě uvidíme!


Jste překvapeni úspěchem této kampaně? Máte radost z toho, že bude film o Veronice? Byli jste jedni z těch, kteří také přispěli?

(Zdroje: EW, Kickstarter)

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
hodně dávno
Další zprávy k Veronice! Rob Thomas podepsal smlouvu na dvě knihy! Ty...
Airasza
hodně dávno
No tak touhle zprávou jsem potěšena, alespoň bude co číst. Dávám palec...
Tempy
hodně dávno
Nejdřív "Castlovky", teď tohle a pak mi má někdo věřit, že čtu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY