Facebook Twitter E-mail
16. dubna 2013

SARS: Spartakus odešel na vrcholu, Da Vinci tam začal!

Stanice Starz slavila na konci minulého týdne pořádné úspěchy. Jeden z jejich klasických seriálů se s fanoušky rozloučil silnými ratingy, zatímco druhý se představil jako silný hráč.

Premiéru seriálu Da Vinci's Demons a finále seriálu Spartacus během víkendu vidělo celkem 4,8 milionů diváků. To je pro stanici rekordní víkendový výsledek, co se originálních seriálů týče.

Da Vinciho živě v premiéře sledoval více než milion lidí a za víkend si jej pustilo 2,14 milionů diváků, což překonalo dosavadní rekord seriálu Camelot, který začal s 2,09 miliony.

Seriál o mladém Da Vincim v hlavní roli s Tomem Rileym má pro první sérii objednaných osm epizod. Finále je naplánováno na 7. června.

Ve stejný večer, kdy premiéroval Da Vinci, se zakončil tříletý příběh o Spartakovi. Závěrečnou epizodu si živě pustilo 1,43 milionů fanoušků, což je o 53 % více než u premiéry třetí řady.

Přes víkend pak seriál nasbíral téměř 2,7 milionů zhlédnutí, tedy o 11 % více než je průměrná víkendová sledovanost seriálu (2,4 milionů).

Spartakus byl pro stanici Starz velkým hitem již od počátku, kdy se v lednu 2010 poprvé objevil na televizních obrazovkách. Seriál přežil ztrátu hlavního herce Andyho Whitfielda, kterého úspěšně nahradil Liam McIntyre. Druhá série v průměru přilákala šest milionů diváků za týden (premiéra dílu + všechna opakování v následujících sedmi dnech).

Více o seriálu vám připomene tato bleskovka.


Sledovali jste oba díly? Jak se vám líbil konec Spartaka? A co začátek Da Vinciho? Zaujal vás seriál? Budete koukat dál?

(Zdroj: Deadline)

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

VanThomass
před 234 týdny
ševča: Jasně, no já právě po prvním díle mi prostě ten herec vůbec nesedl,...
ševča
před 234 týdny
já bych ho nesoudila tak přísně. pokud se nepletu, nevíme, jak da vinci vypadal...
VanThomass
před 234 týdny
Tak já neříkám, že je příšerný, jen mi nesedí. Jasně, to neví nikdo, jak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY