Facebook Twitter E-mail
18. dubna 2013

TNT seriály zakončily série. O jejich osudu se zatím neví.

Dvouhodinové finále druhé série Dallasu v pondělí odhalilo odpověď na to, kdo zabil JRa. Ještě větší otazník však dodnes visí nad tím, kdy stanice TNT rozhodne o osudu svých třech originálních skriptových seriálů – Dallasu, Southlandu a Monday Mornings. Seriál Monday Mornings zabalil první řadu již minulý týden, finále Southlandu se vysílalo včera večer.

Z této trojice to nejlépe vypadá pro Dallas. I když seriálu uškodil přesun na pondělní večery, Dallas se postupně vzpamatoval. Ke zvýšení sledovanosti přispěla jistě také náhlá smrt jedné z hvězd, legendárního Larryho Hagmana. Epizoda, ve které zemřel JR, přilákala 3,6 milionů diváků, během opakování v následujícím týdnu se číslo vyšplhalo na 4,9 milionů. Z tohoto čísla se pak seriál snížil jen minimálně. Jelikož jde o známou seriálovou značku, Dallas je velmi oblíbený také mezinárodně, což TNT přináší spoustu peněz. Obnovení tedy pravděpodobně přijde.

To samé se však již nedá říct o Southlandu, který včera zakončil svou pátou sérii. Seriál, který je opěvován kritiky, sloužil stanici jako zdroj pýchy, jelikož ho vytáhla z hrobníkovy lopaty, když seriál po první řadě zrušila stanice NBC. Loni prezident stanice Michael Wright osobně oznámil obnovení Southlandu ve zdlouhavé tiskové zprávě, kde vyzdvihoval body, čeho seriál do nynějška dosáhl. Nicméně nyní to vypadá, že po pěti letech míří Southland do cílové rovinky.

Předposlední epizodu sledovalo pouze 1,6 milionů diváků. Navíc tři ze čtyř hlavních herců – Ben McKenzie, Regina King a Shawn Hatosy – byli obsazeni do rolí v letošních pilotech, McKenzie dokonce do hlavní role v dramatu, které produkuje studio, které stojí také za Southlandem.

Wright se možná pokusí prodloužit seriál o nějakou finální zkrácenou řadu, je to určitě jedna z možností. Nicméně celkově jsou šance na obnovení tak padesát procent.

Oficiální oznámení toho, že se druhá řada Monday Mornings konat nebude, je jen otázkou času. Toto lékařské drama od Davida E. Kelleyho premiérovalo podprůměrně s 1,34 miliony diváků, na úrovni, kde také i skončilo (1,37 milionů).

Zpoždění v oznámení osudů těchto seriálů je pravděpodobně zapříčiněno také tím, že stanice chce nejprve zjistit, na jaké úrovni jsou její současné piloty. Z pilotové čtveřice vypadají dva velmi slibně a počítá se s nimi. Jde o The Last Ship od Michaela Baye a Legends od Howarda Gordona. Další dva – Murder in the First a zatím nepojmenovaný projekt Deana Devlina – jsou teprve v raných fázích produkce.

Kromě toho stanice nedávno objednala pro seriál krimi King and Maxwell.


Sledujete nějaký z této seriálové trojice? Komu byste přáli obnovení a koho byste naopak s klidem zrušili?

(Zdroj: Deadline)

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

phoebess
před 299 týdny
Monday Mornings mě mrzí... v jakém jiném seriálu můžete koukat na skvělému...
haroska
před 299 týdny
Zlej Fruiko, zlej zlej :D
DrMovr7
před 299 týdny
Na konci finále Dallasu je "to be continued...", takže pokračování...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY