22. 4. 2013

Futurama se v létě rozloučí, osmá série nebude!

Futurama se v létě rozloučí, osmá série nebude!

Planet Express brzy doručí svou poslední donášku… Stanice Comedy Central se rozhodla zrušit animovaný seriál Futurama. Seriál se rozloučí 4. září po sedmi sériích a sto čtyřiceti epizodách. Druhá polovina sedmé série, závěrečných třináct epizod, startuje na Comedy Cetral 19. června.

Futurama již není ve světě rušení žádným nováčkem. Seriál běžel mezi lety 1999–2003 na stanici FOX, která jej zrušila. Seriál byl poté v roce 2007 znovu obnoven na stanici Comedy Central, která z něj udělala půlhodinovou porci zábavy a objednala pátou sérii s šestnácti epizodami na sezónu 2008–2009. Poté následovaly objednávky na šestou a sedmou sérii, obě obsahují dvacet šest dílů.

Zpráva o zrušení nešokovala výkonného producenta seriálu, Davida X. Cohena, ani tvůrce Matta Groeninga, kteří si mysleli, že jejich vesmírná dobrodružství budou končit i v předešlých fázích seriálu (po zrušení na FOXu, po čtyřech filmech a po první objednávce od Comedy Central). „Připadá mi, že už si nyní vybíráme bonusy, takže nemůžu říct, že mě tato zpráva zdrtila,“ řekl Cohen. „Jen je to výsledek, který jsem očekával již před dvěma lety. V současnosti mám v kanceláři sbalený kufr s věcmi, takže nás můžou zrušit kdykoliv.“

Seriál se může pyšnit dvojnásobnou soškou Emmy, kterou získal v kategorii animovaných programů v letech 2002 a 2011. I přes tyto úspěchy však sledovanost upadala – 2,6 milionů (2010) → 2,3 milionů (2011) → 1,7 milionů (2012).

Producenti nyní zvažují možnosti přesídlit seriál na jinou stanici, ale prozatím nevedou žádné významné rozhovory. „Už jsme v této situaci byli dříve a opravdu je to lákavé, když víte, že vytváříte stejně dobré, nebo dokonce i lepší epizody než dříve, prostě chcete pokračovat,“ řekl Groening. „Zatím vyčkáváme, co řeknou fanoušci. Tato zkušenost byla výborná, nechci se s ostatními loučit. Samozřejmě bychom rádi pokračovali. Máme spoustu dalších příběhů. Pokud ale pokračování nebude, tak to nevadí, odejdeme na vrcholu. Těch posledních třináct epizod je to nejlepší, co jsme kdy vytvořili.“


Sledujete Futuramu? Mrzí vás zrušení? Myslíte, že kvalitě uškodily přibývající série nebo přesun na jinou stanici? Nebo je seriál stále na dobré úrovni?

(Zdroj: EW)

Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře23zobraz všech 23 příspěvků
kacka.irena

kacka.irena

sakra :-(
hodně dávno
Ajam

Ajam

Futurama je jak Boby z Dallasu. Umře a za rok se objeví někde jinde vy máte dojem že se vám to všechno...
hodně dávno
Aslan2142

Aslan2142

Futuramu ešte môžeme zachrániť. A to viacerími spôsobmy. Napríklad podpísaním tejto petície:...
hodně dávno
Další články k tématu