Facebook Twitter E-mail
23. dubna 2013

Broadchurch dostal druhou sérii!

Stanice ITV obnovila své nové drama Broadchurch pro druhou sérii, která se na obrazovkách objeví v roce 2014! Detaily o zápletce druhé řady zatím nejsou známé, stejně jako informace o tom, které postavy se příští rok vrátí.

Seriál vytvořil Chris Chibnall (Law & Order: UK). Děj první série se točil okolo malé komunity, kterou z poklidného života vytrhne mrtvé tělo Dannyho Latimera, které je nalezeno na pláži. Tato smrt zasáhne všechny obyvatele, nejen z osobního hlediska, ale také v oblasti jejich živobytí; místní hoteliéři a byznysmeni se musí potýkat s důsledky, které smrt člověka v okolí přináší. V hlavních rolích zářili David Tennant, Vicky McClure, Jodie Whittaker, Andrew Buchan, Will Mellor a Arthur Darvill.

I když se původně o Broadchurch mluvilo jako o jednosezónním dramatu, prodloužení seriálu není překvapením, jelikož již od začátku sklízí kritické i komerční úspěchy. Premiérový díl přilákal k obrazovkám 9,1 milionů Britů, což je nejlepší výsledek stanice od ledna 2009, kdy premiéroval Whitechapel.

„Jsme nesmírně potěšeni, že můžeme potvrdit druhou sérii Broadchurch,“ řekl Peter Fincham, ředitel ITV. „Od chvíle, kdy jsme začali vyšetřovat tuto vraždu, se diváci do našeho seriálu doslova zakousli. Jsme upřímně nadšeni z reakce publika. Kombinace vystoupení Davida a Olivie a Chrisova úžasného scénáře společně vytvořila skvělé lákavé drama.“

K obnovení se vyjádřil také Chibnall: „Celý tým okolo Broadchurch má nesmírnou radost z toho, jakou reakci seriál sklízí u svého publika. Když jsem o Broadchurch poprvé mluvil s Peterem Finchamem a Laurou Mackie, zmínil jsem se, že pokud se lidem seriál bude líbit, mám připravený i zcela odlišný příběh, který bychom mohli odvyprávět potom. Jsem nadšený z toho, že ho nyní opravdu budeme moct říct.“


Sledujete Broadchurch? Zařadil se seriál mezi vaši každotýdenní zábavu? Těšíte se, až se vám seriál s novým příběhem za rok vrátí? V koho doufáte, že se ve druhé sérii vrátí? O čem by podle vás mohla být?

(Zdroj: TV Wise)

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

griff
hodně dávno
právě jsem dokoukala poslední díl a luxus. Myslím si, že druhá řada bude ještě...
doxii
hodně dávno
seriál si mě získal už prvním dílem. Je fakt, že mě nalákal hlavně David a...
Pascal
hodně dávno
Hmm, ine mesto ci? Neviem co by tam riesili, vsak uz chcel ist dochodku. Serial...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY