Facebook Twitter E-mail
8. května 2013

10 pilotů, které by si zasloužily být seriálem 2013/14

Výběr nových seriálů pro příští sezónu se kvapem blíží. My vám neřekneme, které piloty mají největší šanci se stát seriálem, ale které bychom jako seriál viděli nejraději.

Aktuálně se televizní svět potýká s jistou nedočkavostí. Ano, je to nedočkavost ohledně příští sezóny a jejího programu na pěti největších stanicích. To přijde až příští týden, ohlašování nových seriálů ale pravděpodobně už o něco dříve.

Letos je výběr pilotů jako vždy velmi obsáhlý. V zahraničí vychází spousta tipovacích článků na téma „Které piloty zaručeně stanice vyberou“, „Které piloty by si zasloužily stát se seriálem“ a podobně. My jsme se rozhodli, že pro vás jeden takový článek připravíme, ovšem ne plný spekulací o tom, které piloty stanice vyberou pro seriál, ale které bychom strašně rádi na obrazovce viděli. Z jedno- až dvouvětných popisků se toho sice moc poznat nedá, pár jich nás ale naladilo natolik, že si myslíme, že tudy by rozhodně cesta televizní zábavy v sezóně 2013/14 vést mohla.

Rozhodně není od věci upozornit, že článek prezentuje pouze osobní názor pisatele, který je v konečném výběru televizních stanic asi tak stejně platný jako názor sumce obecného na fúzní reaktor.


Victor (dříve I Am a Victor)

Stanice a žánr: NBC, drama
Herecké obsazení: John Stamos, Lorenza Izzo
O čem to je: Victor Port je rozvodový právník, který má tak trochu zvláštní pohled na vztahy. Pohled vpravdě houseovský.
Proč to chceme vidět: Protože to napsal Jo Nesbø, nejúspěšnější (a stále žijící) norský spisovatel. A ten, na co sáhne, to se mu povede, ať už se jedná o detektivku nebo třeba o dětskou knihu.

The Sixth Gun

Stanice a žánr: NBC, drama
Herecké obsazení: Michiel Huisman, Elena Santine, Laura Ramsey
O čem to je: Šest mýtických zbraní má šest nadpřirozených schopností, každá jinou. Nejmocnější z nich se dostane do rukou Becky Montcriefové, a to probudí temné síly. Těm se odváží postavit pouze Drake Sinclair, pistolník-samotář…
Proč to chceme vidět: Tady není nad čím váhat. Jen se divím, že si téma nejslavnějšího komiksu od Oni Pressu nevybrala některá kabelovka, na kterou by se dozajista téma Divokého Západu hodilo víc. Příběh sice vypadá jako vycucaný ze Společenstva prstenu obalený kolty a klobouky, ale sakra… koho to zajímá. Tohle rozhodně chci vidět v televizi. Držím pěsti, ať je to stejný úspěch jako Walking Dead.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (dříve S.H.I.E.L.D.)

Stanice a žánr: ABC, drama
Herecké obsazení: Ming-Na, Clark Gregg, Brett Dalton, Elizabeth Henstridge, Ian De Caestecker, Chloe Bennet
O čem to je: Na základě komiksů od Marvelu vzniká seriál o skupině superhrdinů, kteří chrání svět před silami zla.
Proč to chceme vidět: Protože po úspěchu Avengers bylo jasné, že něco podobného vznikne. A když se kormidla chopil Joss Whedon, do hlavních rolí byly obsazeny hvězdy když ne první, tak aspoň druhé třídy, tak bylo jasné, že z tohoto bude bomba.

Spy

Stanice a žánr: ABC, komedie
Herecké obsazení: Rob Corddry, Paget Brewster
O čem to je: Také znáte ten pocit, když jdete žádat o práci, vejdete do špatných dveří a přijmou vás jako tajného agenta?
Proč to chceme vidět: Protože jsme zvědaví na druhého Chucka. Tečka.

The Reign

Stanice a žánr: CW, drama
Herecké obsazení: Adelaide Kane, Toby Regbo, Torrance Combs, Celina Sinden, Jenessa Grant, Megan Follows
O čem to je: Příběh patnáctileté Marie Stuartovny, která ve Francii usedá na trůn po bok svého manžela, Františka II. Jenže na francouzském dvoře není vše počestné a skrytá zákoutí dějin sexuálních intrik zde ožívají v plné síle.
Proč to chceme vidět: Protože by to byl vůbec první historický seriál pro CW. Vše ve stylu Tudorovců, na teen televizi, s téměř kabelovkovým popisem – navíc s materiálem na minimálně šest sérií. Tohle může být hit, který posune stanici o velký kus dál.

The McCarthys

Stanice a žánr: CBS, komedie
Herecké obsazení: Jacki Weaver, Jack McGee, Jake Lacy, Joey McIntyre, Jessica Chaffin, Jimmy Dunn
O čem to je: Tahleta katolická rodina je z Irska. Jako by nestačilo, že jsou hluční, oni jsou všichni ještě blázni do sportu. Tedy krom syna gaye, kterému ostatní nezazlívají ani tak to, že je gay, ale že nechce s rodinou trávit moc času.
Proč to chceme vidět: Přiznám se, že skutečná sportovní komedie (ne reality show) mi ve výběru televizních stanic docela chybí. A s nádechem uřvanosti rodiny á la Moje tlustá řecká svatba by se nemuselo vůbec jednat o neschůdný projekt. Jenže se trochu bojím, že scenáristé úplně zabijí poetiku sportovní komunity a budou se hnát jen za vtipem, byť ohraným. Každopádně pokud dostane seriál zelenou, bude v mém hledáčku.

The Tomorrow People

Stanice a žánr: CW, drama
Herecké obsazení: Robbie Amell, Peyton List, Luke Mitchell, Mark Pellegrino, Madeleine Mantock, Aaron Yoo
O čem to je: Skupina teenagerů představuje vyšší úroveň lidské existence. Mají nadpřirozené schopnosti, které využívají pro dobro lidí. Prostě superhrdinové jak vyšití.
Proč to chceme vidět: Tenhle mix X-Menů a Heroes tu dlouho chyběl. CW má letos velice silné piloty a určitě se bude chtít pobít minimálně o čtvrté místo mezi ostatními stanicemi. Letos jí to vyšlo s Arrowem, který se stal hitem, tak proč to další rok nezkusit znovu? Já tomu fandím.

(A navíc je to tak trochu rodinná záležitost – Robbie Amell je bratranec Stephena Amella – viz Arrow – a pro Marka Pellegrina je to po roli Lucifera v Supernatural návrat na CW)

Anatomy of Violence

Stanice a žánr: CBS, drama
Herecké obsazení: Skeet Ulrich, Amber Tamblyn, David Harewood
O čem to je: Kriminální psycholog se specializací na sociopaty se dá dohromady s mladou detektivkou, s kterou má ale nevyřízené účty z minula.
Proč to chceme vidět: Tento projekt hvězdami jen přetéká. Amber Tamblyn si pamatujeme z House, Davida Harewooda zase z Homelandu, Skeet Ulrich zářil v Jerichu. A námět? Jako byste vyždímali Hannibala, kterému se teď trestuhodně nedostává diváků, společně s Mentalistou. Jestli by si něco zasloužilo dostat se na obrazovky, je to tohle. Ať už jako obyčejná kriminálka, nebo jako něco speciálního. Každopádně je námět tak široký, že bychom se mohli dočkat i více sezón.

Boomerang

Stanice a žánr: FOX, drama
Herecké obsazení: Felicity Huffman, Anthony LaPaglia, Michael Stahl-David, Patrick Heusinger
O čem to je: Pro právo je to vražda. Pro americkou vládu top secret operace. Pro tuto rodinu byznys. Oficiálně tito lidé neexistují. Zabíjejí pro svou zemi.
Proč to chceme vidět: Wow, všechna čest člověku, co se do tohoto pustí. Bude totiž muset dost přesně vyvážit míru konspirace (kterou Američané moc nemusejí, viz Last Resort) a míru zajímavosti (aby nějací diváci vůbec zůstali). Jenže si ještě dobře pamatujeme, jak jsou tyto seriály úspěšné – jmenujme třeba jen Dollhouse. Pro FOX by tento seriál byl tak trochu sázka na jistotu. Pro fanoušky? Vítané osvěžení.

Delirium

Stanice a žánr: FOX, drama
Herecké obsazení: Emma Roberts, Daren Kragasoff, Billy Campbell
O čem to je: V tomto světě je láska zakázaná a je ji možné odoperovat speciální procedurou. 95 dní před tím, než se má této procedury zúčastnit, se hlavní hrdinka, Lena Holoway, šíleně zamiluje.
Proč to chceme vidět: Protože máme rádi sci-fi o jiných systémech společnosti. Protože by se nám líbilo, kdyby velká televize do svého programu zařadila i kvalitní sci-fi, a ne jen pohádku nebo narychlo poslepovanou fantasy. Vážně, od chvíle, co jsem viděl film Equilibrium, tak chci pokračování. A tohle vypadá nanejvýš slibně.

Seriál ale pravděpodobně obrazovky nespatří. Na předprojekcích se moc nelíbil.

5 nanejvýš podezřelých pilotů

V hromadě pilotové nadílky se ovšem objevily i takové, které na první pohled vypadají třeba dobře, na ten druhý mírně podezřele. Proč, to si hned řekneme. V našem výběru se jich uhnízdilo pět.

Super Clyde

Stanice a žánr: CBS, komedie
Herecké obsazení: Rupert Grint, Tyler Labine
O čem to je: Nesmělý kluk je ve dne pracovníkem fastfoodu, v noci hrdinou. Nebo se na to aspoň chystá.
Proč je to podezřelé: Seriálový Kick-Ass vs. Tyler Labine. A teď, babo, raď. Na jednu stranu láká jméno Ruperta Grinta, který byl v Harrym Potterovi sice jen třetím do party, ale pořád měl hlavní roli. Na druhou stranu, zabijáctví Tylera Labinea je seriálový axiom, který se nezlomí, ani kdyby se pámbu na hlavu stavěl a na kousky krájel. Pokud ovšem zrzoun předvede herecký koncert (a konečně se vymaní z označkování Ronem Weasleym), nemusel by Labine být až tak vidět.

Ex-Men

Stanice a žánr: CBS, komedie
Herecké obsazení: Chris Smith, Kal Penn, Jerry O'Connell, Tony Shalhoub
O čem to je: Poté, co je dvacátník Carter Thomas u oltáře odkopnut budoucí manželkou, se ubytuje vedle party rozvedených třicátníků, kteří ho učí, proč některé vztahy nemají šanci. Carter ale pořád doufá, že získá lásku svého života zpět.
Proč je to podezřelé: Protože je to moc brzo. Projekt vypadá jako naprostý kříženec seriálů How I Met Your Mother a Two And A Half Men. To by bylo vše OK, kdyby ovšem snaha CBS ohledně tohoto tématu nevypadala jako dojicí zařízení v Kuníně. HIMYM sice začal rok po Friends, je ale nutné cpát pomalu to samé do programu už potřetí za sebou? Neříkám, že by případný seriál nebyl úspěch (vzhledem k předprojekcím pravděpodobně i bude), jen mám pocit, že program na CBS začíná malinko stagnovat na zaběhnutých tématech.

Nepojmenovaný projekt Grega Garcii

Stanice a žánr: CBS, komedie
Herecké obsazení: Will Arnett, Margo Martindale, Beau Bridges, Mary Elizabeth Ellis
O čem to je: Čerstvě rozvedený muž se dostává z deště pod okap, když se k němu nastěhují jeho rodiče.
Proč je to podezřelé: Hmm… jaký je popis letošního How To Live With Your Parents? Asi takhle… Čerstvě rozvedená žena se dostává z deště pod okap, když se musí nastěhovat ke svým rodičům. Bingo, CBS, vykradli jste projekt konkurenční stanici.

Nutno ale podotknout, že jak HTLWYP, který v ratinzích válí (dovysvětlíme v některém příštím SARSu), tak i tento projekt je prý nad očekávání sledovatelný.

Friends & Family

Stanice a žánr: FOX, komedie
Herecké obsazení: Jason Ritter, Alexis Bledel, Jane Kaczmarek
O čem to je: Gavinovi a Stacey vztah na dálku fungoval. Jakmile se ale mají sejít jejich rodiny, je oheň na střeše. Jsou totiž naprosto rozdílné.
Proč je to podezřelé: Řekněme, že tento styl humoru patřil spíše do devadesátých let. Pokud budou chtít scenáristé opisovat vtipy, filmy Našli mě naši a Fotr je lotr budou pravděpodobně ty první, kterých se chopí. Britská předloha byla poměrně úspěšná (3 sezóny), ta americká může být také. Obávám se ale, že se tak nestane, vzhledem i k tomu, že stejné téma neprošlo na ABC před čtyřmi sezónami.

Beverly Hills Cop

Stanice a žánr: FOX, komedie
Herecké obsazení: Brandon T. Jackson, Eddie Murphy, Christine Lahti, David Denman, Kevin Pollak
O čem to je: Pamatujete Policajta v Beverly Hills? Tak jeho syn převzal po tátovi řemeslo.
Proč je to podezřelé: Bojím se bojím, o pana Murphyho. Na předprojekcích byl pilot všemi opěvován, má jít o tahouna stanice… já jsem ale pořád skeptický. Mám totiž dojem, že si Eddie za těch patnáct dvacet let od posledního filmu našetřil jeden námět, vyšperkoval ho, a prodal ho, ale jen do pilotu. Bojím se, že seriál nebude seriál, ale jen film způlky uvedený v pilotu, z půlky natáhnutý na zbytek sezóny.


A co vy? Máte už mezi piloty vybráno nebo se necháte překvapit? Líbí se vám náměty a myslíte si, že příští sezóna bude skvělá? Nebo to bude donebevolající trapas? Diskutujte! :)

Další díly seriálu

Piloty v sezóně 2013/2014 (ABC) (4. 3. 2013)
Piloty v sezóně 2013/2014 (CBS) (5. 3. 2013)
Piloty v sezóně 2013/2014 (CW) (6. 3. 2013)
Piloty v sezóně 2013/2014 (FOX) (7. 3. 2013)
Piloty v sezóně 2013/2014 (NBC) (8. 3. 2013)
Piloty v sezóně 2013/2014 (ostatní) (9. 3. 2013)
10 pilotů, které by si zasloužily být seriálem 2013/14 (právě čteš)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Sophie Devereaux
před 232 týdny
Ani jeden seriál mě bohužel nezaujal až tak, že bych ho chtěla sledovat.
SarkaMatty
před 231 týdny
S.H.I.E.L.D. určitě :) a hodně fandím Deliriu, protože jsem to čeltla...
ragelly
před 231 týdny
Nevyšlo ;)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY