9. 5. 2013

Příval nových seriálů! Které z pilotů vybrala stanice FOX?

Příval nových seriálů! Které z pilotů vybrala stanice FOX?

A je to tady! Největší týden seriálových novinek začíná. V následujících dnech se dočkáte mnoha bleskovek i velkých článků, které se budou týkat obnovování a rušení zaběhnutých seriálů, ale také novinek o tom, které piloty dostanou v příští sezóně šanci.

Jako první se vytasila s objednávkami stanice FOX. Ta po letošním velkém ratingovém úpadku volí pro svůj podzim odlišnou strategii než doposud. Stanice objednala o dvakrát více dramat (4), než v letošní sezóně, přičemž těžce sází na producenty fanoušky milovaného, avšak letos ukončeného Fringe (Hranice nemožného).

Co se týče komedií, těch se na obrazovkách objeví nově pět – čtyři piloty + Dads, kteří dostali rovnou šestidílnou objednávku. Celkem tedy stanice FOX věří devíti novinkám, které budou soupeřit se stálými seriály o přízeň diváků.

Budou to mít těžké, protože moc místa pro nový hit v programu není. Mezi již obnovené seriály patří Glee, Bones (Sběratelé kostí), New Girl, The Following a The Mindy Project. Zbylá místa pak FOX doplní hereckými hvězdami, kterými jsou Greg Kinnear, Karl Urban a Ramon Rodriguez.

Jen pár měsíců poté, co Fringe ukončilo svou pětiletou pouť, se FOX obrací na milované producenty tohoto dramatu, J.H. Wymana a J.J. Abramse (Almost Human) a Roberta Orciho (Sleepy Hollow), aby stanici přinesli novou šťávu.

Dvojnásobná objednávka zatím však nic neznamená. Loňské dramatické duo si vedlo průměrně – The Mob Doctor (Doktorka podsvětí) byl zrušen, zatímco The Following stanice obnovila.

Které seriály tedy v příští sezóně uvidíme?

DRAMA

Almost Human (dříve Robocop)

Jde o akcí nabitou policejní show, která se odehrává v nedaleké budoucnosti. V té době jsou všichni policisté z losangeleského okrsku spárováni s vysoce vyvinutými androidy, kteří vypadají jako lidé.

Gang Related

Příběh se soustředí na člena gangu, který je vyslán v utajení na policejní okrsek v San Franciscu. Tam mladík získá místo a stoupá po žebříčku, ale musí se vypořádávat také s povinnostmi, které musí plnit pro svou kriminální rodinu. Má docela konflikt, protože začíná mít rád i svou druhou rodinu – sanfranciscskou jednotku bojující proti místním gangům.

Rake

Keegan Joye, brilantní, ale sebedestruktivní kriminální obhájce. Jde o adaptaci stejnojmenného australského seriálu od Petera Duncana, který stojí i za tímto projektem.

Sleepy Hollow

Příběh je založen na legendě o bezhlavém jezdci, která se váže k městečku Sleepy Hollow. Hlavní postavou bude Ichabod Crane, který bude novým parťákem místní šerifky. Spolu budou řešit záhady města, způsobené neustálou bitvou dobra se zlem.

KOMEDIE

Brooklyn Nine-Nine

Bezstarostný policista a jeho ušlápnutý šéf. Seriál sleduje skupinu různorodých detektivů na okrsku na samém okraji New Yorku.

Surviving Jack (dříve I Suck at Girls)

Příběh o době, kdy nebylo možné kohokoliv vygooglit. Sledujeme chlapce, který se stává mužem a muže, který se stává otcem.

Poznámka: Jedná se o námět knihy od Justina Halperna, autora S*** My Dad Says.

Enlisted

Seriál na motivy života Kevina Biegela (tvůrce a scenárista). Příběh se soustředí na tři bratry, kteří spolu pracují na vojensé základně na Floridě.

Us and Them (dříve Friends and Family)

Seriál inspirovaný britskou komedií Gavin & Stacey. V originále byl Gavin z Anglie a Stacey z Walesu. Jejich vztah na dálku začal po telefonu a do prvního setkání vše klapalo ideálně. Ale dokáží se vypořádat s rodinami a přáteli toho druhého? V remaku půjde především o ty klíčové momenty, kdy se potkávají s naprosto odlišnou rodinou toho druhého.

Na to, kde v programu se novinky objeví a zda začnou na podzim, nebo až v midseason, si budeme muset počkat ještě pár dní. Brzy se dočkáme také trailerů!

Piloty, které nebyly vybrány pro seriál: The Gabriels, To My Future Assistant, Two Wrongs, Boomerang, Delirium, The List a Wild Blue. O těchto se více dočtete zde.


Tak jak jste spokojení s výběrem stanice FOX? Kterým novým seriálům dáte šanci?

(Zdroje: THR, TV.com)

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře20zobraz všech 20 příspěvků
Fruiko

Fruiko

IMHO záleží jak moc je do toho zažraný creator a bude jim to nutit i a rok...
hodně dávno
_karel_

_karel_

Docela bych dal Sleepy Hollow, ale Foxáci mi zařízli tolik seriálů, že fakt nevím...
hodně dávno
jukab

jukab

Tak FOX opět nepřekapil a vůbec by mi nevadilo, kdyby ta stanice ani neexistovala. Nejslabší z velké...
hodně dávno
Další články k tématu