Facebook Twitter E-mail
12. srpna 2009

Na co se můžeme těšit v možná ne poslední 5. řadě Supernaturalu

Rozhovor s Ericem Kripkem na Comic-Conu (26.7. 2009)

Tvůrce seriálu Eric Kripke odhaluje, na co se můžeme těšit. A rozhodně to stojí za to.

Nejprve začněme s informací, která mnoho fanoušků potěší. Kripke sdělil, že jelikož si seriál vede opravdu dobře a neustále si získává další fanoušky, je možné, že nakonec bude natočeno více řad, než plánovaných pět.

Dobrou zprávou je také to, že Jared Padalecki a Jensen Ackles mají smlouvy na další, tedy 6. rok (Což ale podepisovali již na začátku seriálu, kdy nebylo jisté, jestli seriál bude mít víc jak 1 řadu. Smlouva tedy není nijak závazná, jak sami sdělili, ale pokud do toho půjde i Kripke a bude to kvalitní, tak nemají problém natočit další řadu).

“*Měl jsem celkem nízké sebevědomí, nikdy jsem si nepomyslel, že by snad někdy seriál mohl dosáhnout sté epizody (520 by měl být 100. díl)*.”, říká Kripke. “*Měl jsem sice 5-tiletý plán, ale myslel jsem, že z toho uděláme šarádu, kterou zkrátíme a zabalíme (směje se). Sledovanost je čím dál lepší, ale stále chci dokončit, co jsem začal. Nechci to nějak prodlužovat, prostě chci 5-tiletý příběh slušně ukončit a pak se uvidí. Tento rok budou Sam s Deanem čelit Luciferovi, ale není důvod, proč by nová kapitola nemohla začít.*“

Kripke zároveň sděluje, že má v plánu dokončit záležitosti z předešlých sezón – především Croatian virus a Meg, kterou však bude nově hrát Rachel Miner.. Navíc v 5. řadě bude epizoda, ve které se Dean dostane o 5 let do budoucnosti (Sam, jak se zdá, zase ostrouhá, jelikož Dean už byl sám i v minulosti a viděl jejich rodiče) a uvidí apokalyptický svět zpustošený válkou s Luciferem, v čemž bude hrát velkou roli již zmíněný Croatian virus (viz stejnojmenná epizoda).

“*Je to naše verze 28 dní poté.*”, říká Kripke.

A co dalšího uvidíme v Supernaturalu? Pro začátek například 4 jezdce Apokalypsy, více mytologických stvoření i z Bible a duchy celebrit. Ano, je to tak, budeme mít šanci vidět duchy celebrit, jako třeba vraždícího Abrahama Lincolna nebo Gándhího. Oba prý budou v páté epizodě nové řady.

Kripke žertuje “*4 jezdci nebudou jezdit na koních, ale v barevných nablýskaných autech. Proč jezdit na koni, když se můžeš vozit v Mustangu?*”

Další, doposud známé spoilery:

Ale to není vše! Vrátí se také Ellen a Jo Harvelle, Jessica Moore (znovu ji bude hrát Adrianne Palicki), Rufus, anděl Anna a prorok Chuck. Zároveň i Zachariah, Uriel a samozřejmě Bobby s Castielem, který má být v této řadě dokonce ve více epizodách. Bylo potvrzeno, že samotného Lucifera si zahraje Mark Pellegrino, který se poprvé objeví v epizodě 501 a poté v 503. Dokonce se prý dočkáme i Johna Winchestera a to minimálně na 1 epizodu!

Údajně také budeme mít možnost vidět v určitém slova smyslu Boha, alespoň podle vyjádření producentky Sery Gamble.

“*Pomalu se k tomu blížíme,*” říká Gamble. “*Ale je to obestřeno mnoha pochybnostmi, jelikož mnoho postav je na Boha naštvaných za to, že nezasáhl do toho, co se děje.*”

Více prostoru bude mít Bobby Singer, kterého hraje Jim Beaver. Beaver řekl, že jeho postava bude mít hodně prostoru v prvních třech epizodách a že to, v čem bude jeho účinkování hrát roli, bude mít vliv na celou 5.řadu. Prý se s ním něco stane, což ovlivní jeho vztah k bratrům.

“*Tento rok se budu objevovat častěji než v minulosti*“ říká Beaver. “*Když jsem si přečetl první scénář pro pátou řadu, spadla mi čelist z toho, co je pro Bobbyho přichystáno. Rozhodně to nebylo něco, co bych čekal.*”

Zapomenout nesmíme ani na Castiela. Misha Collins řekl, že se připojí k Samovi a Deanovi a budou loveni jak démony, tak anděly. Castiel ale bude méně mocný než ve 4.řadě, protože byl jako anděl vyhozen.

S největší pravděpodobností se Sam bude snažit zbavit své závislosti na sání démonské krve, což je zřejmé z typů postav, na které byly vypsány castingy.

Vysílání dílu 5×01 je zatím stanoveno na 10.9.2009, ale pravděpodobně dojde ještě ke změně.

Pro nedočkavce tu máme 5-ti minutovou ochutnávku z prvního dílu 5.řady

Video je v mizerné kvalitě a záznam je často rušen výkřiky fanoušků (resp fanynek :) ), překlad uvádíme níže:

Chuck: (poté co uhodí Sammyho) Same! Same, seš v pořádku? Sam: No, bolí mě hlava. Chuck: No víš v mý poslední vizi jsi vypadal jako Vader. Tvoje teplota vyšplhala na 150 stupňů a tvoje srdce bilo 200 úderů za minutu. Navíc tvoje oči zčernaly! Dean: Tvoje oči zčernaly? Sam: O tom nic nevím. Dean: Kde je Cas? Chuck: Je pryč, mrtvý, Archanděl ho zabil. Je mi líto. Dean: Jseš si jistej? Možná se vrátil za světlem nebo tak něco. (Tady není Deanovi moc rozumět.) Chuck: Ne, to ne … on … on jakoby explodoval … jako vodní balónek s kouskama polívky. Sam: (snaží se Chuckovi říct, že má něco ve vlasech) Máš tady … Chuck: Přímo tady? Sam: (ukazuje na druhou stranu) Ne ne, na druhé… Chuck: (vytáhne zub) Panebože.. to je snad stolička? Já mám stoličku ve vlasech! … Tohle byl opravdu děsnej den. Dean: (ohledně Casovy smrti) Bože**** ty pitomče Sam: Pitomec? On se nám snažil pomoct. Dean: Přesně tak … Sam: Tak a co teď? Dean: To nevím. Chuck: Doprdele. Dean: Co? Chuck: Už je cítím! Sam: Koho?! Zachariah: Mysleli jsme si, že vás tu najdeme. (Není slyšet, co potom Zachariáš říká.) Dean: Měl by sis držet odstup hajzle! (Zase není slyšet) Dean: Jo, trochu! Vy zkurvysynové a vochechuláci jste začali (znovu není rozumět) Zachariah: Dobře, možná, že jsme dopustili, aby se to stalo, ale nic jsme nezačli … že jo, Sammy? (říká mu Sammy a navíc má tu drzost na něj mrknout!). Ty taky, měls šanci svého bratra zastavit, ale selhal jsi. Takže nechme toho slovíčkaření ohledně toho, kdo co začal a shodněme se na tom, že to byla naše chyba a posuňme se dál. Protože ať se vám to líbí nebo ne … nastala Apokalypsa … kopáme zas za ten samý tým … Dean: To jako fakt… Zachariah: Vy chcete zabít ďábla, my chceme zabít ďábla, je to… shoda Dean: A to ti jako mám věřit?! Polib si šos strašáku! Zachariah: Lucifer je tak mocný, že se to vymyká všemu známému, musíme udeřit teď! Tvrdě a rychle! … předtím než si najde schránku. Sam: Schránku? Lucifer potřebuje hmotnou bytost Zachariah: Je to anděl, taková jsou pravidla … a když se jí dotkne mluvíme tu o … čtyřech jezdcích, červených oceánech, ohnivě rudém nebi, prostě to nej. Můžete to zastavit Deane, můžete … ale potřebujete k tomu naši pomoc. Dean: Poslouchej mě ty na obě strany hrající blboune, potom co jsi udělal, od tebe ty nulo nic nechci! Zachariah: Ty mě budeš poslouchat chlapečku! Myslíš, že můžeš jít proti nám? Tak, jak to udělal Lucifer?!… (podívá se na ruku Deana) ty krvácíš… Dean: Jo, taková pojistka, kdybyste se vy prevíti objevili. Zachariah: Neee!! Dean: To jsem se naučil od Case vy zkurvysyni! (Chuck ještě něco na konci říká, ale není slyšet.)

Rozhovor s Mishou Collinsem

Měli jsme možnost popovídat si s Mishou Collinsem o jeho postavě Castielovi, co je pro něj připraveno v nové sezóně, o žertících na place a o jeho nedávné nehodě na kole.

Jak se máš? Misha Collins: No byl jsem v nemocnici, jelikož jsem v rychlosti 55 mil v hodině (cca 88km/h) havaroval na kole. Už jsem si samozřejmě několikrát vyslechl větu: „Jsi hloupák.“

A měls na sobě helmu? Misha Collins: Ano, to ano.

Pak tedy nejsi hlupák. Misha Collins: No havarovat v rychlosti 55 mil je podle mě hloupé.

No jenom kdybys to udělal naschvál. Misha Collins: Tak to jsem neudělal.

A nabančil sis trochu? Misha Collins: Jo, ale naštěstí jsem si nic nezlomil. Jen jsem si pohmoždil svaly a chybí mi dost kůže. Navíc se mi tričko lepí k mým strupům.

Tak proč ho nosíš? Misha Collins: (směje se)

Koukám, že jsi důsledný herec, asi když byl Castiel na konci 4.řady v podstatě zničen a ty se takhle tady ukážeš… Misha Collins: Přesně tak, chtěl jsem si to na vlastní kůži ozkoušet.

Můžeš to pak v práci využít. Misha Collins: A to taky udělám, pokusím si tak vyjednat lepší plat.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pouli
hodně dávno
Mě povídej.. Už aby bylo září! Článek vynikající, konečně přesně vím, co se...
Mirak
hodně dávno
To není chorvatský (croatian) virus, ale virus croatoan.
fero
hodně dávno
Ja sa tak isto velmi tesim na 5 seriu . Dakujem za preklad clanku .

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY