Facebook Twitter E-mail
11. května 2013

Tvůrci Simpsonů to někdy s hostujícími hvězdami neměli lehké

V Simpsonech se už objevilo přes 600 hostujících hvězd, ostatní seriály tedy strčí do kapsy. Celebrity a známé osoby se mohou přetrhnout, když jim přijde nabídka, aby si zahostovaly, a s jejich účinkováním je pochopitelně spojená i spousta historek. Ty nejlepší vybral server Listverse.com

Baseballista Jose Canseco pěkně prudil

Jose Canseco Jose Canceco se proslavil hlavně negativně; provalilo se, že bral steroidy, a ve své knize pak napráskal i své spoluhráče. Objevil se v epizodě 3×17 – Homer at the Bat (Homer na pálce) spolu s osmi dalšími hvězdami amerického baseballu, a to v době, kdy byl ještě velice populární.

Po celou dobu natáčení byl ale tím, co Američané rádi nazývají „pain in the ass“ („osina v…“). Šikanoval scenáristy i herce, a scéna, kde zmešká zápas, protože pomáhá jedné ženě zachraňovat majetek z hořícího domu, musela být několikrát přepsána, aby působil dost hrdinsky. Taky kritizoval animaci, i když dabování samotné prý bylo snadné…

Lawrence Tierney také šikanuje

Drsňák Lawrence Tierney byl známý představitel gangsterů a kriminálníků, ale proslavil se hlavně svými eskapádami v osobním životě. Několikrát ho zatkli za rvačku, byl alkoholik, pobyl si ve vězení a přinejmenším jednou byl pobodán. V epizodě 7×11 – Marge Be Not Proud (Nemáš se čím chlubit, Marge) si zahrál detektiva Brodku, sekuriťáka v obchodě, který přistihne Barta při krádeži.

Během natáčení Tierney šikanoval zaměstnance studia, odmítal namluvit vtipy, které nepochopil, a snažil se přesvědčit scenáristy, aby mohl předstírat falešně přehnaný jižanský přízvuk (což mu naštěstí neprošlo). V seriálu nic nepoznáte, Tierneymu role sedla a patří k těm nejpovedenějším hostováním v historii Simpsonů.

Joea Fraziera nikdo nezmlátí

Joe Frazier Joe Frazier je slavný boxer, mnohými považovaný za nejlepšího vůbec. Rozdal si to třeba s Muhammadem Alim a Georgem Foremanem, fanoušci Simpsonů ho ale znají z epizody 3×24 – Brother, Can You Spare Two Dimes? (Brácho, můžeš postrádat dva tácy?) Barney ho vyprovokuje hláškou „Hej, Fraziere, zavři zobák!“

V následné rvačce na ulici měl původně Barney Fraziera knockoutovat, ale Joeův syn byl proti, tak se role obrátily. Frazier to Barneymu pořádně nandal a to, co z něj zbylo, nacpal do popelnice.

Albert Brooks improvizoval, scenáristi měli volno

Albert Brooks se objevil v celkem šesti epizodách a ve filmu. Role zločineckého génia Hanka Scorpia mu sedla dokonale a fanoušci jeho hostování hodnotí jako jedno z nejlepších v historii seriálu.

Velká část Brooksových dialogů byla improvizovaná, a to tak úspěšně, že se nakonec scenáristé ani neobtěžovali psát pro jeho postavu scénář. Věděli, že si stejně bude říkat svoje.

Elizabeth Taylor byla na Maggie až moc sexy

Elizabeth Taylor si střihla roli ve významném dílu. Ve čtvrté řadě seriálu malá Maggie poprvé (a naposled) promluvila. Problémem bylo, že podle Matta Groeninga a producentů byl její hlas „moc sexy“ na dítě.

Traduje se, že po 24 pokusech řekla Taylor Groeningovi „Fuck you!“ (překládat netřeba) a odešla, nicméně někteří z pracovníků to popírají. Nakonec se zjevně s týmem usmířila, protože se později v sezóně vrátila ještě jednou v další hostující roli. Po její smrti v roce 2011 jí byla věnována jedna epizoda seriálu.

Tony Blair si těžko hledal čas

Tony Blair Tony Blair byl první hlava státu (resp. vlády), která se objevila v seriálu. Producenty odmítali všichni američtí prezidenti už od Geralda Forda, ale když zkusili štěstí ve Velké Británii, uspěli.

Vyjednávání zabrala osm měsíců a scénář se musel několikrát předělávat, ale Blair nakonec souhlasil a dal Alu Jeanovi 15 minut svého času na to, aby roli natočil. Oznámil mu to s jednodenním předstihem.Julian Assange natáčel z domácího vězení

Julian Assange, který stojí za projektem WikiLeaks, je velmi kontroverzní osobnost. Někdo ho vidí jako obránce demokracie, někdo jako člověka, který ji poškozuje. Na svých cestách po úkrytech v různých částech světa si našel čas na to, aby si zahrál sám sebe, a to v 500. epizodě Simpsonů.

Assange byl v té době v domácím vězení v Anglii a čekal na převoz do Švédska. Alu Jeanovi se nepodařilo zjistit, kde se nachází, ale získal na Assange telefonní číslo. Role byla nahraná přes telefon a Julian zní trochu tlumeně. Ve výsledku nejde o žádné extra úžasné vystoupení, ale kontroverze kolem WikiLeaks dělá roli zapamatovatelnou.

Stephen Hawking by si natáčení nenechal ujít

Stephen Hawking, jeden z největších mozků současnosti, trpí amyotrofickou laterální sklerózou, nemocí, kvůli které je takřka kompletně ochrnutý a musí mluvit přes hlasový syntetizér. Jeho prací jsou nadšení nejen kolegové fyzici, ale také fanoušci Simpsonů. Objevil se v několik epizodách.

Možnost zahrát si v seriálu Hawking okamžitě a nadšeně přijal, těsně před natáčením se ale objevil drobný zádrhel. Hawkingovo kolečkové křeslo se rozbilo a jeho asistent a technik museli pracovat 36 hodin v kuse, aby ho opravili včas, profesor byl totiž odhodlaný na natáčení dorazit. Když přijel na plac, řekl: „Omlouvám se za zdržení.“

Sonic Youth nesnesli v epizodě Courtney Love

Sonic Youth Epizody, které nejsou postavené na příběhu, ale jen na tom, že se v nich objeví nějaká celebrita, to obvykle nebývá žádná sláva. 7×24 – Homerpalooza (Homerpalúza) byla světlou výjimkou. Objevilo se ní hned několik hudebník ikon 90. let, například Cypress Hill, Sonic Youth, Smashing Pumpkins a písničkář Peter Frampton.

Původně se měla natáčení účastnit i kapela Hole s frontmankou Courtney Love, členové jedné ze skupin (později se zjistilo, že to byli Sonic Youth) ale oznámili, že jestli se Courtney objeví v epizodě, tak oni ne. Neví se, o jaký spor šlo, každopádně skupina měla přátelské styky s Courtneyiným zesnulým manželem Kurtem Cobainem.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Zdeněk Král
Autor se na SerialZone dostal v lednu 2011 a od té doby úspěšně znásobil svou závislost na seriálech. Kromě nich se zajímá o moderní technologie, hry, sci-fi literaturu a vše kolem služeb Googlu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zdeněk Král
před 270 týdny
No nerad bych, abys riskoval, že ti Google/YouTube zabanuje účet apod., ale...
Crazy-Nut*
před 270 týdny
Kdo by to byl řekl, že jsou někteří herci až takovýhle s prominutím idioti...
Elcomandante
před 270 týdny
Šílený Homer - Michael Jackson

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY