Facebook Twitter E-mail
24. května 2013

Trailery na novinky NBC 2013/2014

Trailery zakončujeme stanicí NBC. A světe div se, tyhle novinky nevypadají nejhůř!

Upfronts za námi a na nás tu čeká spousta trailerů. Stejně jako minulý rok, tak i letos organizujeme velkou tipovačku KDO PŘEŽIJE. Všichni, kdo se loni zúčastnili, musí uznat, že to minimálně všechno to rušení a obnovování zpestřilo. Vyhodnocení se nám trochu zaseklo, protože ještě není úplně znám osud všech seriálů, ale to nám nebrání pustit se do rozboru osudu těch nových.

Tipněte si kdo přežije

Loni tipovalo téměř 400 lidí. Nikdo netrefil vše.

Pokud vám bylo loni líto, že jste prospali start, tak letos máte šanci tuto osudovou chybu napravit.

Tipněte si KDO PŘEŽIJE a ukažte, že máte lepší odhad než SerialZone a vaši soupeři…

Jít na tipovačku →

Letos s námi, nebo spíš proti nám, budou opět tipovat kolegové z Gorilla.cz. Ale to není všechno. Do souboje jsme přizvali i dva další týmy. Takže letos se navíc zúčastní tým z CWzone.cz a tým z Nextweek.cz. Doufejme, že tímto velkým kláním opět zpestříme někdy bolestivé rušení seriálů. Pravidla zůstávají stejná jako minulý rok, ale to už se dočtete přímo na stránkách tipovačky. Po uzavření opět zveřejníme tipy všech týmů + vaše zprůměrované tipy, jako hlas lidu. Uvidíme, kdo letos svoji křišťálovou kouli vyleštil nejlépe.

Naše tipy k poslední televizní stanici najdete v tomto článku. Jsou zatím předběžné a ještě nad nimi budeme stejně jako vy párkrát přemýšlet (takže máme taky uzávěrku na konci prázdnin). Ale třeba vám náš pohled pomůže při rozhodování. Když už ne, tak minimálně ty trailery, co jsou v článku zahrnuty, by mohly…

Believe

ragelly

ragelly: Nemám ráda děti, ale tohle mě zaujalo. Sice nic originálního, jen místo nadaného dospělého nebo teenagera vystupuje malá holka. Ale trailer vypadá akčně a seriál by mohl mít nějakou hlavní dějovou linku, která vygraduje ve finále, takže na můj watchlist se určitě dostane.

Tip: Zrušení. Nasazení v midseason nikdy není dobré. Spíš bych se divila, kdyby to odvysílali komplet. Očekávám čachry machry typu Zero Hour, tady taky budou všichni naštvaní, protože nebudou vědět, jak to všechno dopadne.

Fruiko

Fruiko: Podle popisku to vypadalo dost šíleně, trailer to moc nezlepšil. Vypadá to na další překombinovanou abramsovinu, která klade více otázek než dodává odpovědí.

Tip: A tak nás bude pěkně štvát, že až to hnedle zruší a na žádné otázky neodpoví.

Seraphine313

Seraphine313: Pod tímhle je podepsaný Abrams a Cuarón? To je snad jediné, co mě na tom viklá. Mystery loni nebylo úspěch, letos se těžko lidi obrátí. Nemyslím si, že je námět kdovíjak špatný, ale opět jde o námět filmový (třebaže na víc dílů). Slavná jména seriálu taky nemusejí nic zaručit, viz Zero Hour.

Tip: Obávám se špatného roku na NBC. Ani toto mě nějak neohromilo a myslím, že to zruší ještě před koncem.

The Blacklist

ragelly

ragelly: Tak tenhle trailer je prostě pecka. Nedivím se, že do seriálu stanice vkládá velké naděje, jde vidět, že si na jeho výrobě dala hodně záležet. Z části připomíná filmového Hannibala, celé to „budu mluvit jen s jednou agentkou“ je už docela ohrané, ale zde mi to nevadí, především díky sympatickému hereckému obsazení. Už z traileru je vidět, že chování agentky bude hodně ovlivněno emocemi, což Blacklist mírně sráží. Možná mu také uškodí jasná epizodnost, lepší by byl jistě jeden velký případ na sezónu. Snad seriál nepůjde po stopách podobně vypadajícího Alcatrazu.

Tip: Nezruší. Těžká propagace, lukrativní časový slot.

Fruiko

Fruiko: Vemte Hannibala, nechte ho sníst Joea Carrolla, jako zákusek mu dejte Dextera a máte nového psychopata. Raymonda Reddingtona šílence, co chytá jiné šílence a je u toho zavřený v kleci. No opravdu. Mladá profilovačka FBI, starší nejspíš inteligentní zločinec v base, to je jak z Mlčení jehňátek…

Tip: Těžké. Kopie schémat z předchozího roku většinou nevyjdou. Ale slot po Voice mě nutí říct nezruší.

Seraphine313

Seraphine313: Na začátek si řekněme na rovinu, že ať už základní zápletka (aneb jak se agentka s teroristou setkala) vypadá sebeidiotštěji, trailer nám všem vytřel zrak (já osobně ho považuji za jeden z nejlepších téhle sezóny). Pondělní ratingový souboj s Castlem bude hodně zajímavý, Blacklistu totiž pořádná čísla zajistí předskokan The Voice. Jestli NBC hledá léta pořádný hit, tohle je pravděpodobně ten pravý. A uznejte sami – hlavní hrdina má neskutečný hlas a charisma…

Tip: Prodloužení. The Voice jako předskokan je prostě… The Voice jako předskokan.

Crisis

ragelly

ragelly: Trailer vypadá slibně, určitě tomu šanci dám. Nicméně netuším, co by tu chtěli řešit v dalších sériích. Myslím, že tohle bude příjemné zpestření midseason, ale to je všechno.

Tip: Zrušení, tohle není materiál pro více sérií.

Fruiko

Fruiko: Tohle by teoreticky mohlo mít nějaký úspěch, ale je to midseason a navíc mi ti unesení vůbec nejsou sympatičtí. Klidně mohou trochu poredukovat počty americké zlaté mládeže.

Tip: Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Téma unesených dětí kombinované se špionážním dramatem je v podstatě geniální marketing pro americkou společnost, na druhou stranu to je tak vše dobré, co o tom mohu říct. Přes všechny lesní rohy, kamerové nájezdy a další blbinky mi to přišlo neskutečně odtažité. Ksicht Rachael Taylor je tak kožený a nehybný, že i nabalzamovaný Lenin vedle ní vypadá jako Michel Courtemanche.

Pořád mě ale nenapadá ten pravý důvod, proč by tohle měli zrušit. Show přece vypadá dobře, zajímavě… akorát mě neláká. Seriálu chybí pořádný hype, něco, čím by chytil za koule a nepustil. Hledání dětí nejvyšších politiků? I přes moderní superhračičky příliš plytké a řídké téma.

Tip: Do třetice (po Charlie's Angels a 666 Park Ave) zrušení pro Rachael Taylor? Myslím, že ano.

Dracula

ragelly

ragelly: Trailer upřímně mohl být lepší. Je zde spousta nic neříkajících statických záběrů, kdy se Jonathan Rhys Meyers jen někam dívá. Nicméně dobové drama na Velké pětce chybí a spojení s Grimmem je bezchybné.

Tip: Těžká volba. Páteční časový slot nevěstí nic dobrého, seriál navíc trvá jen do midseason. Tady se mi opravdu tipovat nechce. Jelikož ale musím, tak prostě něco plácnu. Zrušení.

Fruiko

Fruiko: Přesně, jak se píše v traileru. Je to jako kdyby Downton Abbey potkalo Tudorovce a možná ještě nějaký z upířích seriálů. Vypadá to velmi dospěle a chytře. Škoda, že tenhle žánr moc u Amíků nefrčí.

Tip: Opět tip proti osobnímu přesvědčení. I když upíři táhnou, tohle mi na nekabelovku přijde moc cool. A navíc tomu nebude svědčit pátek. Takže zruší.

Seraphine313

Seraphine313: O tomto seriálu jsem už popsal tolik řádků, že by to vydalo na menší článek. A to jen kvůli tomuto názoru. Ten seriál je totiž tak velký otazník, že to zkrátím a napíšu jen pro a proti. Takže pro: hlavní herec. Tři čtvrtiny fanoušků budou seriál sledovat jen kvůli Jonathanu Rhys-Meyersovi. Deset epizod. Krátký seriál = menší stres ze zrušení. Dynamika. Super. Zpracování. Super.

Teď proti. Zpracování. Tyhle obrazové orgie jsem naposledy viděl v Hannibalovi. Líbily se, ale seriál se z toho neudělá. A pak páteční slot. Poměrně dost důležitá proměnná. Pátek v deset je timeslot, ve kterém minulou sezónu NBC neměla seriál, ale news magazín (který mimochodem vydržel jen 2 roky a už po první sezóně měl namále). Tohle všechno totiž vypadá jako obrovský pokus NBC o nalákání diváků na nejméně lukrativní slot nejméně lukrativního dne (když vynecháme víkend) a obětuje tomu jinak skvěle vypadající seriál.

Tip: Deset epizod je málo na to, aby to zatrhli hned. Dojede to první sezónu, ale pátek zařídí, že druhá nebude.

Ironside

ragelly

ragelly: Nevím, jestli je dobrý nápad ukázat rozuzlení zápletky pilotu hned v traileru. Přece jen lidi chtějí mít nějaké to překvápko, hádat, kdo to udělal, zvlášť u kriminálek. Aby se jim vůbec na ty první díly někdo koukal. Jinak NBC nemá s výjimkou Law and Order: SVU příliš štěstí na kriminálky a nemyslím si, že by je hlavní hrdina na vozíčku z tohoto stavu vytrhnul.

Tip: Možná se dožije celé sezóny, ale druhou nedostane. Tipuju zrušení.

Fruiko

Fruiko: Já vím, že pořád naříkám, že samá kriminálka a teď světe div se, řeknu, že tahle se mi líbí. Vypadá to, že letos se vrací zase období netradičních vyšetřovacích týmů. Pokud budou mít všecny takovéhle charizma, tak u mě dobrý.

Tip: Tentokrát hlas shodný s mým přáním a jsem pro prodloužení.

Seraphine313

Seraphine313: Law & Order: SVU už není co býval, není to magnet, co táhne k obrazovkám, ani až takový naháněč statistik, ale pořád je to jedno z top dramat stanice. Loni ho stanice využila jako předskokana pro Chicago Fire, letos se na jeho vlně poveze Ironside.

Jenže narozdíl od hasičů, tady jde o černého policistu na vozíčku. Šance na úspěch? Minimální. Zvlášť, když hlavní premisa seriálu (vidět věci z jiného úhlu) se dá aplikovat na pár věcí, ale brzo dojdou nápady.

Tip: Zruší.

The Michael J. Fox Show

ragelly

ragelly: Tak tohle se udrží. Sitcom nepřináší sice nic nového, nicméně pro spoustu lidí bude určitě příjemným zpestřením čtvrtečního večera. NBC ho silně propaguje už hezkých pár měsíců, očividně láká na Michaela J. Foxe, což ale nevadí. Navíc poslední seriál z prostředí NBC televize, 30 Rock, se udržel luxusních pět sezón a stanice určitě vidí The Michael J. Fox Show jako skvělou náhradu.

Tip: Nezruší. Fox je nyní žádanou hvězdou, lidem se bude líbit.

Fruiko

Fruiko: Komedie? A není špatný, že jsem se ani jedou nezasmál? Ani koutky mi necukly. Spíš to vypadá jak trailer na roztomilé drama, než na komedii.

Tip: Prodlouží. Je to na hraně, ale věřím, že Michael nažene lidi před obrazovky a nebude jim vadit, že nejdou smíchy do kolen.

Seraphine313

Seraphine313: Michaele, mám pro tebe dvě zprávy, dobrou a špatnou. Ta špatná je, že tvá komedie není vtipná. Ta dobrá je, že to je nejspíš všem fuk.

Vážně, stačí si projet na YouTubu ohlasy pod trailerem. Všichni jsou nadšení, že MJF je zpátky před kamerou. V Americe asi vládne jistý kult lítostivosti, jinak si to neumím vysvětlit. Nejsem až příliš tvrdého jádra, abych nahlížel úkosem na lidi, co se vyhrabali z nemoci, ale sakra, má to být jediný důvod, proč se koukat na seriál?

Na druhou stranu, to, že Michael má roli televizního hlasatele, je od NBC tak trochu gól – do vlastní branky. Tady je neskutečně obrovské pole pro vtipy na vlastní účet, že bych se divil, kdyby to stanice nevyužila. Na FOXu v Simpsonech to funguje poměrně úspěšně, nevidím důvod, proč by nemohlo tady.

Tip: Michaela mají všichni rádi, takže to prodlouží, i když o kdovíjak extra vtipnou věc nepůjde. Nezapomínejme ale na Go On, což je v podstatě to samé, akorát s Perrym – a jak to dopadlo.

Sean Saves the World

ragelly

ragelly: Smála jsem se. Smála jsem se hodně. Musím říct, že se na Seana těším, mám ho ráda už od dob Willa a Grace. Sean je Jackovi hodně podobný, což je dobře. Na druhou stranu podobný trailer měli loni Partners a jak to dopadlo.

Tip: Čtvrtek v devět, velká konkurence. Na druhou stranu NBC zrušila letos všechny komedie, takže by příští rok mohla mít trošku mírnější metr. Takže tipuju prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Já na to koukat nebudu, ale řekl bych, že takhle nějak vypadá ten typ úspěšných komedií, co nesleduji.

Tip: Takže i když zkušenosti z minulé tipovačky velí: „Gay na palubě – to zruší.“, tak já myslím, že prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: I když se letos ty komedie (zase) nevyvedly, já se u tohoto traileru bavil. Přišlo mi to sice víc jako spin-off Willa & Grace, ale role lehce sheldonovsky asociálního gaye je asi Hayesovi šitá na míru. A matka? Super! Jen škoda té druhé poloviny, jakmile se v komedii začne hrát na city, všechno jde do kytek.

Tip: Vzhledem k tomu, že seriál bude mezi jinými dvěma novinkami, nevěřím, že by v silném čtvrtku obstál. Škoda, protože mezi těmi lacinými vtípky se našlo i pár dobrých.

Welcome to the Family

ragelly

ragelly: Ách jo. Docela se mi to líbí. Druhé dvě komediální novinky se mi ale líbí víc. Tohle je spíš typ The New Normal, myslím, že si seriál získá menší, ale stabilní fanouškovskou základnu. Komedii bezesporu táhne geniální Mike O'Malley, doufám ale, že z Glee jeho Burt nezmizí nadobro!

Tip: Asi zrušení. Jak jsem řekla, další dvě komedie mi přijdou zábavnější.

Fruiko

Fruiko: Hm. Fotr je lotr 2 v televizní verzi? Rozhodně to je na první pohled zábavnější než Michael J. Fox Show. Na druhou stranu z traileru to skoro vypadá, že se téma dost rychle vyčerpá.

Tip: Zruší. I když bych byl osobně pro nezrušení, ale tři komedie v konkurenční čtvrtek nevydrží a už tak jsem byl moc měkkej.

Seraphine313

Seraphine313: Bože, proč. Proč jsi do křesel programových ředitelů NBC dosadil takové dutohlavy, kteří dokážou vybrat… tohle. To jako vážně prošlo pilotovým sítem? Přestože tam byly milionkrát zajímavější náměty jako Sixth Gun nebo I Am a Victor? Tohle MUSÍ zrušit.

Tip: Je mi jasné, že při mé smůle seriál dostane 10 řad, 2 filmy a 3 spin-offy, ale za mě – nejpozději po dvou epizodách – to zruší.

Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
Believe
The Blacklist
Crisis
Dracula
Ironside
The Michael J. Fox Show
Sean Saves the World
Welcome to the Family
Celkem
3 prošly
5 neprošlo

Novinky About a Boy, Chicago PD, Crossbones, The Family Guide, The Night Shift a Undateable, které budou nasazeny v midseason, dosud nemají zveřejněny své trailery, proto nejsou tyto seriály uvedeny ani v závěrečné tabulce.

U NBC jsme byli jen o chlup méně pesimističtí, než u předchozích stanic. Šestkrát jsme se stoprocentně shodli, celkem jsme odepsali pět z osmi uvedených novinek. Nejmíň jim věří Seraphine313, naopak Fruiko to vidí nejvíce nadějně.

Jít na tipovačku →

Gorilla své tipy už také zveřejnila. Koukněte co zatím tipují.


Poslední stanice, poslední trailery. Jak hodnotíte novinky, které se na podzim / na jaře objeví? Potěšilo vás NBC? Nabyde vám watchlist na objemu?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2013/2014 (20. 5. 2013)
Trailery na novinky CBS 2013/2014 (21. 5. 2013)
Trailery na novinky CW 2013/2014 (22. 5. 2013)
Trailery na novinky FOX 2013/2014 (23. 5. 2013)
Trailery na novinky NBC 2013/2014 (právě čteš)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
hodně dávno
Opraveno, díky za upozornění. Bohužel z YT to každou chvíli mažou, takže...
ševča
hodně dávno
believe - pevné pouto mezi dospělým chlapem s mastnýma dlouhýma vlasama a...
Jardismo
před 299 týdny
Chtěl jsem se kouknout na trailer k Sean Saves the World a je bohužel...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY