15. 5. 2013

FOX: Šest postřehů z panelu Upfronts

FOX: Šest postřehů z panelu Upfronts

Včera stanice FOX nejen že zveřejnila svůj podzimní program, který je charakteristický několika zásadními přesuny, ale také světu sdělila během své devadesátiminutové prezentace i pár zajímavostí, které seriáloví fanoušci jistě ocení.

Ty zásadní vám nyní zrekapitulujeme, ať jste také v obraze.

1. Těžký podzim

„Je třeba mluvit narovinu,“ řekl hned na začátku prezident stanice, Kevin Reilly. „Toto nebyl náš nejlepší rok.“ FOX předal svou pomyslnou korunu v kategorii 18–49 let stanici CBS poprvé za posledních několik let. Hned v zápětí však společně s prezidentem sekce reklamy, Tobym Byrnem, dodali, že FOX exceloval v mnoha jiných měřítcích. Už jedenáct sezón je jedničkou u mladých lidí 18–24 let, což se ukazuje především v týdenních výpisech. Například poslední epizoda The Following získal navíc 81 procent, když se brala čísla sledovanosti za sedm dní od odvysílání.

Reilly ujistil, že se stanice chystá vrátit zpět na první příčku u klíčové skupiny 18–49 let hned na podzim, a to díky kombinaci svěžího programu a na stanici vysílaného Super Bowlu.

2. Muži, muži, muži

Pokud se letošní sezóna nesla především ve znamení vtipných dam (Mindy Kaling, Dana Fox, Zooey Deschanel, Liz Meriwether, Dakota Johnson, od podzimu se octnou v hlavní roli muži. Komik Max Greenfield na pódiu uvedl trailery nových komedií, ve kterých se objevili především pánští herci: Geoff Stults (Enlisted), Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine), Seth Green (Dads) nebo Chris Meloni (Surviving Jack).

Reilly doufá v to, že nová banda nejen že nabídne pořádnou nálož testosteronu, ale také potenciálně naláká i široké publikum… nebo alespoň širší než u dosavadních ženských komedií.

3. Na sociálních sítích záleží

A to hodně. Během panelu se hodně mluvilo o Twitteru, Reilly se pochlubil, že je FOX číslo jedna v sociálních sítích. Navíc oznámil nové partnerství stanice s Twitterem. V minulosti stanice pomocí sociálních sítí proslavila některé své nejznámější tváře, včetně Ryana Seacresta.

Během prezentace byly představeny nové digitální počiny včetně Short-com Comedy Hour (více zde). „Tohle je podle mě ideální sitcom,“ řekl bavič Kevin Smith ve videu, které nový projekt představilo.

4. (Ne)dostatek záště

Na začátku tohoto týdne bylo oficiálně oznámeno, že Randy Jackson po dvanácti letech odchází z poroty American Idol. Reilly dodal, že toto rozhodnutí nedoprovázela žádná zášť, ani na jedné zúčastněné straně.

I přes upadající ratingy však Idol zůstává mezi top projekty stanice: „Po dvanácti letech je to stále seriál, který patří do naší top 5. Myslím, že žádná jiná show v historii tolik neovlivnila současnou kulturu a nezískala si tolik pozornosti,“ řekl Reilly.

5. Hlídejte si záda, kabelovky!

Reilly poznamenal, že i když originální seriály kabelovek získávají zvýšenou pozornost a chválu, pouze čtyři z top 50 seriálů pochází z kabelovky. A novinka The Following je překonává všechny až na jednu (The Walking Dead).

Dramatické novinky představil na oskara nominovaný herec a hvězda novinky Rake, Greg Kinnear. Ten vtipně poznamenal, že Reilly slíbil, že Rake poběží v kuse bez reklam, takže nechápe, co tam všichni vlastně dělají (média, prodejci reklamy…).

6. Znovuzavedení vysílací tradice

Reilly všem prodejcům reklamy nezapomněl připomenout, jak moc stanice investuje do svého obsahu. Snažil se je tak odvést od faktu, že FOX letos zažil úpadky sledovanosti v desítkách procent. Nejvíce peněz jde letos do minisérií – Billy the Kid, Wayward Pines, O.J. Simpson: The Run of His Life a Shogun.

Největší ohlas samozřejmě získalo oficiální potvrzení vzkříšení 24 hodin, které se vrátí jako minisérie v létě 2014 (psali jsme zde).


Věříte, že se FOX dostane zpátky na vrchol? Pomůžou mu tam letošní novinky, nebo stanici ještě více potopí? Co říkáte na vývoj minisérií? A na nových 24 hodin?

(Zdroj: THR)

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
ragelly

ragelly

Tak to bohužel nevím :) Ale v USA určitě vedou pečlivě statistiky úplně všeho, docela bych mu...
hodně dávno
Lucius

Lucius

Mě by teda hlavně zajímal ten samotnej žebříček :)
hodně dávno
Maarti

Maarti

Dost si na tu další sezónu věří :D
hodně dávno
Další články k tématu