Facebook Twitter E-mail
20. května 2013

Trailery na novinky ABC 2013/2014

Je to tu! Dlouho očekávané trailery na podzimní novinky. A co víc, rozpitvali jsme je pro vás na jednotlivé snímky a pěkně jsme to těm framům dali vyžrat. Protože startuje nová tipovačka "Kdo přežije" a my odhalili naše prvotní tipy!

Upfronts za námi a na nás tu čeká spousta trailerů. Stejně jako minulý rok, tak i letos organizujeme velkou tipovačku KDO PŘEŽIJE. Všichni, kdo se loni zúčastnili, musí uznat, že to minimálně všechno to rušení a obnovování zpestřilo. Vyhodnocení se nám trochu zaseklo, protože ještě není úplně znám osud všech seriálů, ale to nám nebrání pustit se do rozboru osudu těch nových.

Tipněte si kdo přežije

Loni tipovalo téměř 400 lidí. Nikdo netrefil vše.

Pokud vám bylo loni líto, že jste prospali start, tak letos máte šanci tuto osudovou chybu napravit.

Tipněte si KDO PŘEŽIJE a ukažte, že máte lepší odhad než SerialZone a vaši soupeři…

Jít na tipovačku →

Letos s námi, nebo spíš proti nám, budou opět tipovat kolegové z Gorilla.cz. Ale to není všechno. Do souboje jsme přizvali i dva další týmy. Takže letos se navíc zúčastní tým z CWzone.cz a tým z Nextweek.cz. Doufejme, že tímto velkým kláním opět zpestříme někdy bolestivé rušení seriálů. Pravidla zůstávají stejná jako minulý rok, ale to už se dočtete přímo na stránkách tipovačky. Po uzavření opět zveřejníme tipy všech týmů + vaše zprůměrované tipy, jako hlas lidu. Uvidíme, kdo letos svoji křišťálovou kouli vyleštil nejlépe.

Naše tipy na první stanici najdete v tomto článku. Jsou zatím předběžné a ještě nad nimi budeme stejně jako vy párkrát přemýšlet (takže máme taky uzávěrku na konci prázdnin). Ale třeba vám náš pohled pomůže při rozhodování. Když už ne, tak minimálně ty trailery, co jsou v článku zahrnuty, by mohly…

Back in Game

ragelly

ragelly: Nebylo to zas až tak špatné, ABC má letos na skladě i mnohem horší kousky. Dokonce se mi tady v traileru i nějaké scény líbily. Slot mezi The Middle a MF je velmi dobrý, takže seriál má velké šance.

Tip: Nezruší, mají spoustu mnohem horších komedií.

Fruiko

Fruiko: Jako nevím. Místy to vypadá nadějně a pak se tam nažene tuna zoufalých dětí, který zabijou všechno to dobrý, co se na tom dalo najít.

Tip: Trochu mi nervy drásá ten slot mezi Middle a Modern Family. Takže věřím síle ABC programingu a dávám nezruší. I když by asi raději měli.

Seraphine313

Seraphine313: Takhle to vypadá, když si spletete dveře a místo k filmovému producentovi zamíříte se scénářem k producentovi seriálovému. Na ABC prostě komedie dlouhodobě neumí, ať už kdokoliv přijde s čímkoliv. Námět matky, která vezme roli trenéra v baseballovém mužstvu svého dítěte by byla fajn před dvaceti lety (a věřím tomu, že dneska by to byla klasika), ale já prostě seriálu nevěřím tři věci: 1) že ta teenka je opravdu matka (i když je jí 33, tak hollywoodský lektvary z embryí, guarany a aloe vera jí v tváři ubraly 20 let), 2) že se James Caan před chvilkou nevydrápal z hrobu, 3) a že to prodlouží. Tohle je opravdu jen na pilot a dvě epky, nedokážu si představit, co se bude dít ve čtvrtém díle… nedejbože na konci řady.

Tip: Letos ABC obnovila z novinek jen jednu komedii – překvapivě Neighbors. Příští sezónu na tom nebude o moc líp. Tohle bohu(dík)žel bude jeden ze seriálů, které neprojdou. A které nepřekvapí.

Betrayal

ragelly

ragelly: Přijde mi to spíš jako filmový trailer. Nevím, kam dál by se seriál mohl ubírat, až vyřeší hlavní kauzu. Nicméně pokud tohle nebudu brát v úvahu, tak mě stejně seriál příliš nezaujal, především kvůli nesympatické hrdince.

Tip: Tohle zruší. Nezíská si to dost diváků, navíc stanice ani nedoobjedná nové díly, když už má plány, že v midseason to nahradí jiným seriálem.

Fruiko

Fruiko: Á… Soapka, která vypadá nadějně. To tu naposledy bylo u Revenge, který sice prožívá ve druhé séii solidní úpaek, ale první ušla. když se vezme v úvahu, že u tohoto seriálu se zatím počítá jen s jednou sérií, tak by to mohla být další letošní dobrá jednohubka.

Tip: Zruší/ukončí.

Seraphine313

Seraphine313: David Zabel si pro svůj návrat vybral téma vhodnější spíš pro minisérii nebo soapku než pro regulérní seriál, výběrem tématu ale zároveň potvrdil cílení na ženskou část diváckého osazenstva, což jde vidět i na volbě timeslotu. Na druhou stranu, v tomto čase loni zemřel jak 666, tak Red Widow. Rok předtím Pan Am a GCB. Rok předtím Brothers and Sisters (ten ale po 5. sezóně). Zrušen byl dokonce i seriál Happy Endings, který se tohoto slotu letos jen dotknul (jednou).

Jenže mně se to líbí. Ta romantická část mé duše říká, že tohle se líbit bude. Ta pragmatická část jí oponuje s dotazem, jak může seriál vydržet při jednom záporákovi víc jak jednu sezónu.

Tip: Ženám asi bude záležet na tom, jak moc se hlavní záporák bude podobat Ryanu Goslingovi, stanici bude záležet jen na tom, jak se projeví prokletí neděle 22:00. Bojím se, že v tomhle případě poměrně dost a že se seriál bude poroučet pryč jako jeden z prvních.

The Goldbergs

ragelly

ragelly: Ach můj bože. Tohle snad není možné. Vidí tam někdo z vás alespoň nějaký kousíček vtipnosti? Vkusu? Něčeho?

Tip: Doufám, že to nebude tak drsný omyl, jako letos The Neighbors.

Fruiko

Fruiko: Tohle mohlo dopadnou mnohem hůř, ale takhle to nevypadá as tak děsně. Trochu mi to připomnělo Kevina z Báječných let. Tady je sice Adam asi nejotravnější osoba v traileru, ale třeba ho v seriálu moc neuvidíme, když má být za tou kamerou…

Tip: Prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: Drahá ABC, pokud neumíš objednat dobrý seriál, neobjednávej radši žádný. Nebo vážně chceš říct, že tohle pustíš do vysílání? Chápu, že po loňském úspěchu Neighbors je možné skoro vše, ale je nutné tu hranici pokoušet? Protože tohle ti nevyjde. Zápletka typu „šílený rodinný život“ kořeněná humorem „teď se fackujeme papučema, tak se sakra, lidi, smějte“, hm, to opravdu bude „hit“.

Tip: Pokud to stanice nezruší ještě před uvedením pilotu, tak to zruší dejme tomu… po třech epkách? To je fuk. Zruší to.

Killer Women

ragelly

ragelly: Nuda. Spousta klišovitých momentů, tisíckrát ohrané scény a nesympatická hrdinka, podobná mé asi nejneoblíbenější v Prime Suspect. Ale chválím začátek, prvních cca 15 sekund traileru vypadalo hodně dobře, až pak se to pokazilo.

Tip: Tohle zruší. Myslím, že Amíky nebude nějaká drsná policajtka zajímat.

Fruiko

Fruiko: Sakra. Tohle jsem chtěl odepsat bez koukání se na trailer, ale ten je tak našlápnutý, že teď pomalu ani nevím co říct.

Tip: Bude hodně záležet na tom, kam to ABC nasadí. Zatím tipuji zruší vzhledem k tomu, že Chase taky zrušili, i když tohle vypadá mnohem líp.

Seraphine313

Seraphine313: Popravdě, od tohoto jsem čekal všechno možné (díky přemíře fantazie měla hlavní hrdinka ryšavé vousy a metr padesát), to co jsem ale dostal, mi trochu vyrazilo dech. Podceňovaná Sofia Vergara mi jako producentka naservírovala moderní kovbojku nasáklou kolorovanou a fetišistickou tarantinovskou atmosférou s nesmlouvavou hlavní hrdinkou – a já jásám – tohle není ženský Texas Ranger, tohle je ženský Desperado. Méně jásám, když si uvědomím, že takovéto specialitky mají na ABC většinou krátkého trvání, mínus hraje i fakt nasazení v midseason. Mohlo by to být ale velké překvapení.

Tip: Já bych rád, já bych moc rád, aby tenhle seriál pokračoval, ale… nebude. Loni byla jedinou midseason novinkou, které se podařilo prolomit prokletí neobnovování, The Following, a to byla věc, o které se mluvilo dlouho předlouho před uvedením. Killer Woman může nanejvýš jen překvapit.

Lucky 7

ragelly

ragelly: Zajímavý koncept, ale myslím, že na to v USA neskočí. Trailer je docela dobře udělaný, i když mu pro mě schází nějaká ta větší jiskra.

Tip: Přijdu si jako děsný pesimista, ale i tady si myslím, že seriál nepřežije.

Fruiko

Fruiko: Trailer je docela na obyčejné drama našlápnutý a plný emocí. Člověk těm lidem snad i jejich miliony přeje. Pokud bude platit, co série to jiná skupina lidí, tak by to mohlo fungovat i několik sérií. Zaleží, jestli se lidem tenhle koncept bude líbit.

Tip: Prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: Synopse slibovala poměrně zajímavé téma, po zhlédnutí traileru ale musím říct, že půjde zase jen o pokus. Mezi všemi postavami není ani jedna sympatická. Příběh je docela kostrbatý, i když založený na fenoménu poslední doby – příbězích o tom, jak výhra v loterii někomu zničila život. Nechci sýčkovat, ale tohle je na seriál dost slabé. A mimochodem díky – nemusím si pouštět pilot, v traileru jsem ho viděl v podstatě celý.

Z letošních trailerů ABC mám dojem, že odpověď na otázku, zda stanice ví, co dělá, je čím dál tím víc negativní. Ani toto nebude úspěch, naštěstí pro seriál, jehož premisa už sama o sobě má epizodní podstatu, je toto spíše oblažujícím vysvobozením. Prostě se bude moct dát utnout, kdykoliv bude stanice chtít.

Tip: A ona ho utne.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

ragelly

ragelly: Tohle přežije. Prostě musí. Lidi jsou pořád nadrogovaní filmem Avengers a seriálová verze jim udělá radost. Whedonovci chrochtají blahem. Film jsem sice neviděla, ale Whedona mám ráda a trailer se mi líbil. Hlavně oceňuju tu mladou drzou holku, díky ní to vypadá, že se v seriálu dočkáme i skvělých hlášek a vtipných momentů, což je super. Don't tuch Lola taky rozesmálo, takže já beru všema deseti.

Tip: Nezruší. ABC bude mít další hit.

Fruiko

Fruiko: Nevypadá to vyloženě zle, ale na to jaké to má základy to nevypadá ani zase tak dobře. Trailer je plný motivačních nápisů, ale pořádného superhrdinu neuvidíme pomalu ani jednoho. Vím, prioritně to nemá být o nich, ale nebude to trochu problém? Přeci jen lidé je tam tak nějak očekávají, když to má nálepku Marvel.

Tip: Budu asi jediný, ale obávám se, že to potká osud Terra Novy. Pokud to nezruší hned po první sérii, tak po druhé to bude na odpis. I když osobně bych si přál opak.

Seraphine313

Seraphine313: O tomhle někdo pochybuje?

Tip: Jasné prodloužení, možná první téhle sezóny.


Mind Games

ragelly

ragelly: Já vím, že nemůžou zrušit všechno, ale… nemohli by? Opět zajímavý nápad, ale trailer mě vůbec nenadchnul. Tohle nebude nový hit, leda by se seriál rychle, ale rychle začal zlepšovat.

Tip: Hodně riskuju, ale tipuju další zrušení.

Fruiko

Fruiko: Asi největší zklamání. Podle popisku jsem si představoval úplně něco jiného.

Tip: Zruší. Navíc, když nemáme letos Tylera, tak máme skoro stejně prokletého Christiana Slatera.

Seraphine313

Seraphine313: Trochu mi to připomíná křížence Elementary a Monka s příchutí překopaného Leverage. Polovina ze dvou hlavních hrdinů je mi sice nesympatická, druhá polovina totálně v zákrytu poloviny první. Celkově to působí ztřeštěně, balancuje to na hranici vkusné trapnosti a mladické nadšenosti. Jestli má ale něco šanci na obnovení, je to právě tohle. Škoda, že to do vysílání poputuje až v midseason.

Tip: Zajímavý a poměrně slušně zpracovaný námět zabije zima. První řada dojede, druhá nebude objednaná.

Mixology

ragelly

ragelly: Aaaa tady mě mučí! Trailer se mi hodně líbil, ale jakože fakt hodně! Asi tak jak loni The Goodwin Games. O to víc mě mrzí, že musím tipovat zrušení. Z loňska už jsem se poučila, že u midseason komedií nemůžeme být optimisti. Bitch sice přežila, ale myslím, že historie se jen tak opakovat nebude. Bohužel, nicméně tady by mi nevadilo, kdybych se mýlila!

Tip: Zrušení, komedie v midseason jsou předem odsouzeny k záhubě. Ale tipuju s velmi těžkým srdcem.

Fruiko

Fruiko: Z dlouhodobého pohledu komedie o mladých a randících lidech táhnou. BBT, HIMYM. Mixology jen tu svou zkratku nemá a asi mít nebude. Myslím, že se mi to bude líbit jako Love Bites.

Tip: Zruší. Kvůli midseason a nedostatečnému nosnému téma.

Seraphine313

Seraphine313: Přiznám se, že jsem po zhlédnutí traileru musel zabrousit zpátky na popisy pilotů a přečíst si, o čem tento seriál vlastně má být. Nemohl jsem vůbec přijít na to, jak chtějí tvůrci nacpat (nebo spíš roztáhnout) jednu noc do jedné sezóny. Do celé sezóny! Celou touhle šaškovinou navíc prostupují přetažené schematizované postavy, s í kvé obsahu alkoholu v jejich nalejvaném drinku, zvraty v ději se dějí mimochodem jakoby skoro v rychlíku za městem a lezou z příběhu jako z chlupaté deky, každý vtip se natřikrát protahuje, aby divák opravdu pochopil, že to byl vtip a že se nepřeslechnul.

Tip: Dokážete si představit o čem by byla druhá sezóna? Já si pomalu nedovedu ani představit, o čem bude ta první. Taky nějak nedovedu pochopit, proč je tohle seriál, když byl na předprojekcích hodnocený jako jeden z nejhorších…

Once Upon a Time in Wonderland

ragelly

ragelly: Tady jsem nemusela ani koukat na trailer, abych věděla, že tohle přežije. OUaT v USA frčí, Alice bude stejně úspěšná, i když bude mít velkou konkurenci. Ale pohádky jsou pohádky. Jinak k traileru: Neznám sice OUaT, ale tohle je pecka, úžasný trailer, který mě opravdu hodně nalákal, především druhá půlka plná akce, tohle beru!

Tip: Prodloužení, konečně jedno!

Fruiko

Fruiko: Má vůbec smysl něco psát? Možná, že trailer vypadá dost dobře, dokonce tak, že by to snad mohlo i překonat originální OUAT.

Tip: Prodlouží, Američani Alenku žerou…

Seraphine313

Seraphine313: Wonderland mne osobně nadchnul. Ne ani tak příběhem, jako zpracováním. Je vidět, že ABC nasypala minimálně do pilotu pořádný balík (a že letos má těch peněz na rozdávání).

Představitelka hlavní hrdinky je sice prkenná, až to bolí, ale co na tom sejde (Revolution, ehm…) – z traileru přímo čiší snaha vyrovnat se originálu nebo ho dokonce překonat. Na YouTube v drtivé většině převládají kladné a nadšené ohlasy a já docela přemýšlím, že poprvé, ale úplně poprvé začnu sledovat spin-off dřív než originální sérii, přestože jde o příběh Alenky, který z duše nenávidím. Jediné, co mě teď ohledně seriálu trápí je to, jakou bude používat zkratku. Once Upon a Time je OUaT, takže tohle bude… OUaTiW?

Tip: Na ABC se spin-offy příliš nenosí a u tohoto bude hodně záležet na dynamice děje prvních několika dílů. Ve slotu s X Factorem a TBBT to nebude mít lehké, přesto si myslím, že to obnoví, i když jen na jednu další řadu.

Resurrection

ragelly

ragelly: V traileru se vyskytuje jedno kouzelné slovíčko – „Event“. V podstatě tím ABC naznačuje, že seriál vnímá jako jednosezónní záležitost, tzv. ho neoficiálně řadí mezi minisérie. Zrovna tady mě to hodně mrzí, trailer mě zaujal a dokázala bych si představit více sérií, vždy s novým příběhem a novým zombie-člověkem.

Tip: Zrušení. Název Series Event mluví za vše.

Fruiko

Fruiko: Tohle dokonce vypadá i tak, jak by si člověk mohl podle popisku představovat. Sice by si to představoval asi bez tý tuny srdceryvný muziky, ale i tak to vypadá použitelně. A pokud tvůrci zůstanou u přání (mini)série, tak by to nemuselo dopadnou zle ani po obsahové stránce.

Tip: Vzhledem k tomu, že se o seriálu mluví téměř jako o minisérii, tak zruší. I když by se hodilo říct ukončí.

Seraphine313

Seraphine313: Tak tohle je opravdu zajímavý případ. Mystery sice letos netáhlo, ale pokud tomu dá Omar Epps pořádný říz (ne jako unavený Kiefer Sutherland v podobném Touchi), tak by se rozhodně mělo dát na co koukat. Sice to není úpně můj šálek kávy/čaje/čeho­koliv, co teče, ale potenciál do dalších dílů vidím.

Tip: Bohužel, plánováno na midseason na „limited series“ (krátká sezóna) – takže pravděpodobně pouze 10 epizod. To neznamená, že musí být jen jedna sezóna. Aby jich ale bylo víc, musel by to být pořádný hit. Když vidím, jak dopadl Touch, říkám si, že ABC už dávno ví, kdy tenhle seriál skončí. Po první sezóně.

Super Fun Night

ragelly

ragelly: Cítím se hodně provinile, ale u traileru jsem se smála. Ukamenujte mě, ale fakt říkám, že ze všech těch trailerů, co jsem viděla, už mi jich pár přišlo mnohem horších, než tohle. Samozřejmě že stále je to neskutečně nevkusný seriál, ale i tak mě to nutí přemýšlet, jestli to náhodou nejsou noví Ufoni.

Tip: U ABC zatím nejtěžší rozhodování. Budu počítat s tím, že Amíci neklesnou až tak hluboko, aby se jim toto líbilo? Nebo to risknu a tipnu, že se vrací opravdu pokleslá zábava? Zatím tipuju zrušení, ale během léta o tom ještě budu přemýšlet.

Fruiko

Fruiko: Arghh… Prosím, vymyslete někdo stroj času, použijte ho a vypíchněte mi oči než se na to stihnu podívat. Jako vážně. Kdo může mít tak debilní nápad tohle natočit?

Tip: Zruší. A běda jestli to jako Mindy Project přežije.

Seraphine313

Seraphine313: Vím, že nejsem nějakej extramodel deluxe ani světovej elegán s čírem tuhým jak plech z té-třicetčtverky, ale když vidím tuhle herečku… prostě dostávám osypky a kopřivku zároveň. Zápletka o tom, jak si tři ošklivky vyrazily do klubu jako by z oka vypadla (o něco vtipnější a fekálnější) filmové komedii Klub sráčů. Půlka seriálu se prořve, druhá půlka trapně promlčí a pročeká, až se diváci přestanou smát (nesmějí se), třetí půlku ze sebe hlavní hrdinky dělají ty největší outsiderky na světě. Jo, tohle si určitě pustím. Na tohle jsem přece čekal celý život. Halina Pawlowksá hadr.

Tip: Čekal jsem seriálové peklo, přišlo něco horšího. Nejtrefněji to popsal jeden komentář na YouTube: „Aha, další seriál, kde se smějeme tlustým, ošklivým loserům. Ale co, vždyť to vlastně děláme celý život.“ Tenhle seriál neskončí dobře. Možná díky timeslotu po Modern Family zvládne dojet sezónu, ale druhou určitě nedostane. 2013/14 bude špatný rok pro ABC.

Trophy Wife

ragelly

ragelly: Nic extra, ale v porovnání s ostatními komediemi ABC mi tahle pozitivně vyčnívá. Hvězdné a příjemné obsazení, svěží dialogy a sem tam i nějaká hláška. Tomuhle šanci dám.

Tip: Nemyslím si, že Trophy wife bude mít kdovíjak vysokou sledovanost. Budu jen doufat, že ABC bude tak tolerantní, jako letos FOX s Mindy a objedná druhou řadu. Tipuju prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Jo, je to špatný úplně stejně jako popisek. Smutný je, že to je jedna z lepších komedií letošního roku podle traileru. Takové Modern Family pro chudý.

Tip: Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Ne, ne a ne. Jestli mě tohle mělo nalákat na seriál, tak ani omylem. Docela by mě zajímalo, jestli v traileru byly ty nejlepší vtipy z pilotu – jestli ano, chudák seriál a chudál stanice. Letos se jí výběr hrubě nepovedl. V tomhle případě nuda, šeď, rodinná komedie plná ultrafeminních štěkanců a ztrapňování sebe sama. A co je vlastně hlavní zápletka? Střet dvou manželek? To může být koření seriálu, ne jeho základ. (jo a nemám nic proti asiatům, ale to vážně nebylo lepší děcko na skladě?).

Tip: Další z řady rodinných seriálů OPĚT nezaujme a OPĚT skončí po první sezóně.

Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
Back in the Game
Betrayal
The Goldbergs
Killer Women
Lucky 7
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
Mind Games
Mixology
Once Upon a Time in Wonderland
Resurrection
Super Fun Night
Trophy Wife
Celkem
3 prošly
9 neprošlo

Letos jsme nějací krutí – neprošlo u nás 9 novinek z 12. I když loni jsme z 10 nenechali projít 8. Což zatím oodpovídá i skutečnosti. Sice jsme nechali projít jiné, než prošly, ale alespoň ten poměr se nám povedl.

Roli největšího kruťáka vyhrál Seraphine313. Myslí si, že přežijí jen dvě novinky. Fruiko oproti loni vyměkl a věří čtyřem novým seriálů. V rušení jsme se celkem shodovali – 6 krát naprostá shoda. To u prodloužení tuhle čest měla jen Alenka. Tedy Once Upon a Time in Wonderland.

Jít na tipovačku →

Gorilla své tipy už také zveřejnila. Koukněte co zatím tipují.


Jak se vám líbí trailery? A souhlasíte s našimi tipy? A už máte odtipováno?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2013/2014 (právě čteš)
Trailery na novinky CBS 2013/2014 (21. 5. 2013)
Trailery na novinky CW 2013/2014 (22. 5. 2013)
Trailery na novinky FOX 2013/2014 (23. 5. 2013)
Trailery na novinky NBC 2013/2014 (24. 5. 2013)

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
hodně dávno
Jo, ale bohužel některé stanice (konkrétně ABC) nemají rádi východní Evropu a...
ševča
hodně dávno
jo? to nevím. mozilla má na tohle doplněk, takže na youtube se mi to neděje.
Fruiko
hodně dávno
A tak je to se vším na ABC.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY