Facebook Twitter E-mail
18. května 2013

CW: Pět postřehů z panelu Upfronts

I když je CW relativně nejmenší stanicí Velké pětky, o potenciální kupce reklamního prostoru neměla rozhodně nouzi. Během panelu Upfronts byl sál v centru New Yorku narván k prasknutí.

Celou tiskovku uvedlo živé hudební vystoupení popové skupiny Icona Pop. Poté prezident stanice, Mark Pedowitz, vstoupil na pódium v doprovodu dvou současných největších hvězd CW – Niny Dobrev a Iana Somerhaldera. Po letmém představení svých atraktivních společníků se Pedowitz ihned pustil do chválení toho, jaký pokrok stanice udělala v rychle se měnící podobě médií. „Rozhodli jsme se, že CW necháme běžet,“ řekl prezident sebevědomě, „v éteru, digitálně, sociálně“.

1. Pionýři multiplatformy

Šéf prodeje reklamy, Rob Tuck, začal prezentaci letmým připomenutím toho, jak se stanice drží současných trendů v šíření digitálních médií. Následovaly statistiky stanice, především výsledky u mladších věkových kategorií: streamování si oproti loňsku polepšilo o slušných 81 procent, dvacet procent celkové sledovanosti zabírá digitální sledování.

Aplikaci pro živé streamování si stáhlo za rok existence již 4,5 milionů uživatelů. Kromě toho je nyní CW k dispozici na Windows 8, Xboxu a Apple TV. „Rosteme v éteru a rosteme digitálně,“ řekl Pedowitz, který již brzy odstartuje sedm nových webseriálů pod záštitou online novinky CW Seed. „Vždycky jsme byli v roli vůdce, co se digitálního prostoru týče. Věděli jsme, že měníme průmysl a ostatní nyní konečně naše kroky následují.“

2. Nejsme CBS

Pedowitz se nezdráhal reklamářům připomenout, že cíle CWčka jsou trošku někde jinde, než cíle jiných televizních stanic. Přesně před rokem prezident nastínil cíle na následující rok, který označil slůvkem „transformativní“. Podle něj se tomuto označení opravdu dostát podařilo. Zvýšil se počet originálních programů, divácká sledovanost se ustálila, obsah byl dostupný všude (jen nevím, jestli myslí jen USA nebo worldwide // ragelly) a novinky nalákaly více cílového publika ve věku 18–34 let. Nyní je u stanice více mužských fanoušků, a to především díky hitové novince Arrow a veteránskému hráči Supernatural.

3. Nielsen, Shmielsen

Čísel TBBT stanice opravdu nedosahuje. Ani zdaleka. Nicméně ve změněném hledáčku Pedowitz uvedl, že seriály jako The Vampire Diaries jsou novým „paradigmatickým hitem“. Přeloženo hezky česky: Upírská soap opera od Julie Plec a Kevina Williamsona láká jak diváky u televize, tak diváky online, tak i vyvolává pozornost sociálních médií. Podle Pedowitze jsou Deníky nejúspěšnější skriptový seriál Velké pětky na sociálních sítích. A to je velké plus.

4. Velké naděje

Nováčci The Tomorrow People a Reign získali letos ta nejlepší místa v programu. První zmíněné – fantasy drama o skupince lidí, kteří reprezentují novou fázi lidského vývoje – se představí za Arrowem. Druhá novinka – historická soap opera o skotské královně Marii, se v programu objeví po TVD. Pedowitz poznamenal, že TVD nabízí největší potenciál pro žensky zaměřené Reign.

5. Víc, víc, víc!

V poslední době se snižuje hodnota opakování již odvysílaných dílů. Pedowitz tedy část prezentace zaměřil také na upozornění na větší investici do originálního obsahu. Sem spadá také letní program – Capture, Breaking Pointe a Whose Line is it Anyway?.

Poslední zmíněné je podle prezidenta cestou k navrácení komedie do programu stanice. Pokud se program osvědčí, může se posunout i do podzimního bloku. Později po prezentaci ještě navíc dodal, že úspěch bude znamenat to, že se CW rozhodně vrátí k sitcomům!

Na závěr vám přinášíme minutové video, které láká na nadcházející sezónu. Osobně si troufám tvrdit, že se jedná o bezkonkurenčně nejlepší trailer, který jsem za poslední tři čtyři dny viděla. Škoda jen, že to vlastně trailer není :-) Co vy, vyberete si?


Upfronts jsou za námi. Které novinky vás zaujaly? Jak plný budete mít od podzimu watchlist? Bude v něm něco z CWčka?

(Zdroj: THR)

Další díly seriálu

NBC a postřehy z Upfronts 2013 (13. 5. 2013)
FOX: Šest postřehů z panelu Upfronts (15. 5. 2013)
ABC: Pět postřehů z panelu Upfronts (16. 5. 2013)
CBS: Postřehy z panelu Upfronts (18. 5. 2013)
CW: Pět postřehů z panelu Upfronts (právě čteš)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarti
před 230 týdny
Ragelly, souhlasím s tebou. Parádní video! Na novou sezónu se těším,...
shalimar2
před 230 týdny
Nejvíce se mi na tom líbil trailer. Nemůžu se dočkat podzimu.
Zuzatko
před 229 týdny
CW se stává jednou z nejlepších amerických tv stanic. Úžasný video,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY