Facebook Twitter E-mail
19. května 2013

Články na SerialZone: Milion a stále rosteme!

Ještě nejsme ani v polovině roku, a už tu máme jedno naprosto parádní číslo. Letošní články a bleskovky jste si totiž přečetli již milionkrát!

Neuvěřitelné číslo. 1 000 000. Od začátku roku 2013 jste si naše velké články i kratší bleskovky přečetli dohromady milionkrát. Skoro se tomu ani nechce věřit, ale statistiky nelžou, jste prostě skvělí!

Hned v úvodu musím poděkovat všem článkařům, kteří napomohli k tomu, že jsme se letos dostali na toto číslo neuvěřitelně rychle. Jmenovitě se o to zasloužili Seraphine313, Furiant, Fruiko, allyska, megawir, Clear, USS Odyssea, CorteX, ZdZeus, Trifi, ivets88, UrbiCZ, xxmartinxx a Frozen99. Bez těchto lidí bych tento článek dnes nemohla psát, jelikož bychom byli v číslech úplně někde jinde.

Letos už jsme jeden podobný článek vydali. V únoru jsme oslavovali Dva tisíce komentářů, to jsme však ještě neměli tušení, kam se během pár měsíců dostaneme! Pojďme se na všechna čísla a nějaké zajímavosti podívat podrobněji.

2010 → 2011 → 2012 → 2013: Počet článků

Živě si pamatuju na statistický článek za rok 2010, ve kterém Fruiko ohledně článků napsal:

Na závěr tu je lehce opomíjená část našich stránek, kterou jsou články. Bohužel jich za minulý rok vzniklo pouze 64 a ty jsme víceméně napsali spolu jen a Maroon. Tímto se nenápadně vypisuje konkurz na redaktora do sekce článků a bleskovek. Umíte anglicky? Jste schopni sepsat několik souvislých vět, které budou dávat smysl? Chcete nám pomoci? Za sebe slibuji, že napíšu za každý článek, pod kterým nebudu podepsaný, další jeden. Vždyť v TV světě se toho tolik děje, stačí se jen hecnout!

Fruiko, platí tento slib pořád? :-)

Každopádně výzva zafungovala perfektně, což se projevilo ve výročním článku za rok 2011. Tento rok vzniklo na SerialZone 365 článků a bleskovek, tedy perfektní nárůst na průměr jednoho článku za den. To už je slušné, co říkáte? To ale nebylo zdaleka všechno!

A pokračujeme dál, je tu rekapitulace roku 2012. Přišli noví redaktoři, staří se rozepsali a celkem jsme pro vás vypotili 582 článků a bleskovek. Během tří let se tato oblast SerialZone dostala výrazně do popředí. Nicméně už v prosinci jsme se Seraphinem313 začali snít ve velkém a dali jsme si cíl, že v roce 2013 zvýšíme toto číslo na průměrně dva články denně, tzv. 730 článků pro rok 2013.

Tímto se pomalu dostávám k dosavadním statistikám. Od ledna 2013, tedy za necelých pět měsíců, jsme sepsali 580 textů! Z toho je šedesát jedna velkých článků a 519 bleskovek. To znamená průměrně jeden velký článek za dva dny a téměř čtyři bleskovky denně. Prostě… wow!

Čtenost

Tady je vlastně to, co vám říkáme v nadpisu. Součet jednotlivých čteností té pětistovky textů opravdu dá milion přečtení. V průměru tedy vychází více než 1 720 přečtení na článek. Ty nejčtenější články a bleskovky jsou však vysoko nad tímto průměrem!

Letos dosud nejvíce oceňujete naše jarní předpovědi ohledně prodlužování a rušení seriálů. Potvrdili jste, že vás nejvíce zajímá stanice CW, tipující článek jste si během dvou měsíců přečetli 9 300×. Své oblíbence však očividně máte i u ABC (8 900 přečtení) a CBS (8 600 přečtení). Za zmínku stojí také Tři teorie o konci HIMYM – tento článek má za tři týdny od publikace již téměř 8 200 přečtení a řadí se tak na čtvrté místo! Jen pro zajímavost: nejúspěšnější bleskovkou stále zůstává představení The Following, které se se svými sedmi tisíci zobrazeními drží na sedmém místě.

Komentáře

Letos již máme přečtených a případně zodpovězených přesně 5 927 vašich názorů, komentářů a dotazů… a stále narůstáme (schválně, jestli v diskusi k tomuto článku překonáme 6 000 :-) ). Musím vám přiznat, že snad téměř každý redaktor po vydání svého článku napjatě čeká ten první komentář, první reakci, která mu dokáže, že si jeho výtvor opravdu někdo přečetl. Upřímně, je úplně jedno, jestli jde o komentář k obsahu, dotaz, kritiku nebo třeba pochvalu (i když ta samozřejmě potěší nejvíce!). Ať už napíšete cokoliv, je to důkaz toho, že si pro nás vyšetříte těch pár minut.

To, že vám naše texty stojí za nějakou reakci, ať už jakoukoliv, je pro všechny článkaře to nejlepší, čím se jim můžete za jejich práci odvděčit. Takže mi věřte, že si každého z těchto necelých šesti tisíc komentářů opravdu vážíme. Prosím, komentujte dál, řekněte nám svůj názor! Když už nic jiného, pomáháte nám vytvořit přibližný žebříček důležitosti seriálů, díky vám víme, co vás zajímá a o čem tedy psát více.

Pojďme se nyní na komentáře podívat ze statistické stránky. Fotočlánky, které kralovaly v únoru, byly odsunuty do pozadí, i když se hodí říct, že prvních šest míst v žebříku je velmi blízko u sebe (59 – 68 komentářů). Nejvíce jste diskutovali u bleskovky, ve které jsme vám představili novou funkci na SerialZone – hudbu. Druhé místo nás obzvlášť těší, jelikož patří článku, u kterého nám gratulujete k založení pěti tisíců seriálových profilů. Třetí místo patří květnovým spoilerům, ovšem zde komentáře přibývají především z mé strany, jelikož pravidelně přidávám informace o aktualizaci článku. Téměř sedmdesátka komentářů u jednoho článku je velmi dobrý výsledek, doufejme, že se tam s nadcházejícími texty opět přiblížíme, nebo dokonce tuto hranici překonáme.

Facebook

Kromě čtenosti a komentářů pečlivě sledujeme také naši facebookovou stránku, kde hodnotíte články a bleskovky svými „lajky“ a komentáři. Těší nás, když naše články sdílíte dál do světa, takže za jakékoliv doporučení či sdílení nejen na facebooku, ale i na dalších sociálních sítích, jsme moc rádi.

Bezkonkurenčně nejsdílenější zprávou letoška je informace o konci Misfits, kterou jste doporučili svým přátelům a známým 270×. Druhé místo patří již dříve zmíněným teoriím o konci Matky, které sdílíte 160×. Bronz si prozatím ukořistila bleskovka o IT Crowd (120×), které však hodně šlape na paty radostná zpráva o prodloužení The Carrie Diaries (119×).

Sdílet jste naplno začali v posledních dvou měsících, tak nepolevujte, ať v dalším výročním článku zboříme strop!

Budoucnost

Sezóna je u konce a léto se blíží. Již zítra se můžete těšit na trailery k letošním novinkám, začneme stanicí ABC. Na začátek června pro vás chystáme články o tom, kterými seriály si letos můžete zkrátit dlouhé letní dny. Prázdniny se poté ponesou v duchu nového článkového seriálu. Bude těžké navázat na úspěšnost loňských Topek, nicméně věříme, že i letošní téma si oblíbíte a budete s námi vzpomínat na seriály, které jste možná již pustili z hlavy ;-) Víc zatím neprozradíme, ale určitě se máte na co těšit!

Dříve výzvy přinesly ovoce, tak to zkusíme znovu. Pokud umíte dobře obstojně anglicky a chcete získat zajímavou položku do životopisu, tak se nebojte ozvat. Nehledáme do týmu lidi se znalostí všech seriálů, chtěli bychom, abyste psali především to, co vás baví. Chce to jen chuť psát. Za odměnu získáte nejen cennou zkušenost v žurnalistické oblasti, ale také se dostanete do středu dění na SerialZone. Navíc budete odměněni bohatou kreditovou nadílkou, kterou můžete proměnit v giftshopu za skvělé věcné ceny.

Co říct závěrem? Ještě jednou vám všem za celou redakci článkařů děkuji za přízeň, kterou nám věnujete. Doufám, že vás i nadále budou naše články a bleskovky těšit.


Jak se vám letošní dosavadní čísla líbí? Kam myslíte, že se na konci roku dostaneme?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

jelpetty
před 230 týdny
To je tedy číslo, i tak a právě proto vám přeju, aby dál narůstalo. Jinak...
jjoja
před 230 týdny
Je to super :)... tady ta stránka by se měla víc a víc rozrůstat :)
Palin
před 230 týdny
Odvádíte skvělou práci, díky.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY