Facebook Twitter E-mail
21. května 2013

Trailery na novinky CBS 2013/2014

Další den, další stanice. Tentokrát se mrkneme na trailery od CBS, zhodnotíme, rozložíme, oznámkujeme. Kdo podle nás má šanci přežít v džungli ostatních seriálů a kdo je odepsaný už na začátku?

Netrpělivě očekávaná část roku je zde. Vyhodnocení tipovačky Kdo přežije z minulého roku pomalu spěje ke konci (čekáme na poslední tři seriály), ale už je tu tipovačka nová. Letos krom staronového účastníka, webu Gorilla.cz, se do soutěže připojily ještě dva další weby – CWzone.cz a NeXtWeek.cz.

CBS pro příští sezónu objednala 8 seriálů, z toho u 6 zveřejnila trailery (a přibližná data vysílání). O seriálech Reckless a Friends With Better Lives se zatím nic bližšího neví. V našem výběru jsou 4 komedie a 2 dramata. Na příští sezónu byl ohlášen konec seriálu Jak jsem poznal vaši matku, takže CBS pravděpodobně nebude ve výběru tak tvrdá jako loni. Očekává se navíc i konec Mentalisty a Dobré manželky, takže letošní seriály mají poměrně dobrou šanci se prosadit. Ale dost spekulací, jdeme na přehled.

The Crazy Ones

ragelly

ragelly: Po zhlédnutí mám smíšené pocity. Rozhodně seriálu šanci dám, i kdyby tam nebyla SMG, tak trailer dokázal přesvědčit, že to za pokus stojí. Na druhou stranu vím, jak nadšená jsem loni byla z Partners a jak to dopadlo. Seriál je plný hvězd, což teoreticky mrobieůže pomoct, víc by se mi ale líbilo, kdyby jel hned po Big Bangu.

Tip: Zatím věřím a tipuju obnovení, ale možná si to během léta ještě rozmyslím.

Fruiko

Fruiko: Trochu to vypadá jako reklama na MCDonald, ale je vidět, že CBS svoje vydělaný prachy investuje do pořádného obsazení.

Tip: Prodlouží. Vždyť v tom hraje Robin a Sarah.

Seraphine313

Seraphine313: Prémiová show stanice pro tento rok, o které jsem si nemyslel zrovna moc pozitivních věcí (přeci jen Robin Williams má svá léta slávy dávno za sebou a Sarah Michelle Gellar se poslední dobou – krom Ringeru – taky nikde moc neobjevovala). Po traileru se moje nahlížení na tenhle seriál mírně vylepšilo, přeci jen Williamsův ďábelský smích na začátku připomíná starého dobrého Boba „pure evil“ Kelsa ze Scrubs. Pokud bude tuhle pózu předvádět častěji, o slušnou zábavu by mohlo být postarané.

Tip: Vzhledem k tomu, jak moc dlouho a silně o tom stanice mluví, věřím v prodloužení. Navíc, fanoušci napříč internetem jsou na dva hlavní protagonisty maximálně zvědaví.

Hostages

ragelly

ragelly: Trailer nebyl špatný. Ovšem byly tu lepší. S tím, jaké seriály CBS má, je těžké se uchytit. Myslím, že se to Hostages nepodaří, ani přes úžasnýho hlavního záporáka, který není úplný záporák, což je prostě skvělý. Tuhle postavu budu mít ráda, jsem si jistá. Nicméně jak říkám, místa v programu moc není a podle toho, co trailery ukazují, si myslím, že větší šanci bude mít Intelligence.

Tip: Tipuju zrušení. Nevidím, kam by se mohl seriál po první řadě ubírat dál.

Fruiko

Fruiko: Trochu v tom vidím Mob Doctor 2, ale CBS evidentně víc zainvestovala a vypadá to o kousíček líp. Hlavně bad ass agent je hodně cool.

Tip: Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Udělat pořádný seriálový projekt je kumšt. Opakuji seriálový, protože spousta těchto věcí – včetně Hostages – vypadá jako trailer na film. Většina trailerů, které jsem viděl, bych pokládal za filmové, pokud by mi nebylo řečeno, že to má být seriál. Producenti tohoto projektu patrně přišli tématem, které „nějak natáhnou“. Jenže to je základní chyba a prvotní rozdíl mezi seriálem, který bude zrušen a který bude prodloužen. Abych ale byl trochu konkrétnější – CBS má lepší kriminálky, mladá krev sice ozvláštní sezónu, ale s takto konkrétním tématem nemá šanci přežít. Navíc slot po nové komedii? To nevypadá dobře.

Tip: Bohužel to zruší. Američané nemají jakékoli konspirace rádi, a tohle má bohužel i špatně zvolený timeslot. Vidím to nanejvýš na jednu řadu.

Intelligence

ragelly

ragelly: Ze dvou dramatických trailerů je tento určitě lepší a s větším potenciálem. Na rozdíl od Hostages navíc může mít padesát sérií a pořád tu bude co řešit. Lákavé je také obsazení, především na hlavního hrdinu se těší tisíce Lost fanoušků. Trošku mi to připomnělo Chucka bez jeho vtipné stránky a s více akce, což mi vůbec nevadí. Palec nahoru.

Tip: Tipuju, že přežije, i když se asi bude rozhodovat mezi touto novinkou a jednou ze stálic.

Fruiko

Fruiko: Takhle by vypadal Chuck, kdyby ho udělali už pro velký kluky. Bohužel i velcí kluci mají raději přitroublého Chucka než skororobota. Možná to bude tím, že chybí blond Sarah.

Tip: Zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Josh Holloway, majitel asi nejvíce obálek časopisů za rok 2004, a Marg Helgenberg, v podstatě nejslavnější osoba CSI – tohle spojení se mi líbí. Ve zpracování jde vidět, že stanice tomuhle seriálu věří víc – a já mu také víc věřím, co se týče sledovatelnosti. Je to takový krok vstříc lehkému sci-fi dramatu – něčemu, co stanice potřebuje jako sůl, aby obohatila svoje kriminálky.

Jenže je tu midseason. Intelligence bude nasazen tehdy, až skončí Hostages. Což by upřímně mohlo být celkem brzo a hrát to seriálu do karet.

Tip: Zrušit nebo nezrušit… těžko říct. Mentalistovi by musela sledovanost klesnout stabilně pod 8 milionů, aby ho stanice odepsala. Jenže by se zároveň Intelligence musel vyšplhat nad toto číslo. CBS každý rok ruší pravidelně minimálně dvě dramata. Loni to odnesli Vegas, Golden Boy a CSI:NY. Kdo to bude letos, když na jedno místo už počítáme Hostages? Já se osobně klaním, ale velice subjektivně, k tomu, že Intelligence přežije.

The Millers

ragelly

ragelly: Jedno z největších překvapení. Nic jsem nečekala, ale nakonec z toho vyšel možná i nejlepší komediální trailer letoška. Řehtala jsem se nahlas. Tohle se povede, alespoň doufám. Hvězdné obsazení a lukrativní slot po BBT tomu musí prostě pomoct.

Tip: Riskuju, ale tipuju prodloužení. Na zrušení se mi to líbilo až moc.

Fruiko

Fruiko: Tohle se mi líbí mnohem ví než následující Mom, dokonce i cast mi je sympatičtější až na toho černocha, který se tam fakt vůbec nehodí.

Tip: Zruší. Protože tak už to chodí.

Seraphine313

Seraphine313: Wow… rodinná komedie, jejíž největší vtip spočívá v hádání se o sexu postarších rodičů a prdění; komedie, které se nesmějete, ale smích v pozadí je tak silný, až přehlušuje řeč účastníků; komedie, kterou bych zpracováním tipl na cokoli jiného než na CBS? A tohle dostalo slot po TBBT?

Tip: Je mi líto, že se k tomu Beau Bridges propůjčil, ale po fiasku s Goodwin Games mu to přišlo asi jako dobrý nápad. Bohužel tohle nemá budoucnost, bojím se, že to bude jedno z prvních zrušení sezóny, i přes smetánkový timeslot.

Mom

ragelly

ragelly: Jasně nejslabší trailer. Přesto nevím, jestli tipovat podle sebe, nebo podle toho, co si myslím, že si budou myslet Američani. Nesmála jsem se, ale… grr, CBS je těžká volba!

Tip: Opět budu celé léto přemýšlet. Zatím dávám na svůj pocit a tipuju zrušení.

Fruiko

Fruiko: Lorreovka a je docela nudná. Nebo mi tak alespoň v porovnání s ostatními CBS komediemi přijde.

Tip: Anna Farris to asi zachrání, navíc Lorre, ví jak lidi zblbnout. Takže prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: Typický Chuck Lorre. Až moc mi to připomíná Dva a půl chlapa v sukni. Vážně, opilá matka, snaživá dcera, drzá vnučka, dokonce i lokace vypadají podobně. Jestli už tohle neindikuje brzké zrušení TAAHM, tak nevím co. Letos tu máme totiž střídací rok – tohle má nahradit výše zmíněný seriál Ashtonem Kutcherem, We Are Men je vystavěn na podobném konceptu jako HIMYM. CBS holt chce dojit svou zlatou kravičku a nechce zkoušet nová témata.

Tip: Bude záležet na výsledcích TAAHM. Odsun na 9:30 za dvě novinky pro něj může být likvidační, vzhledem k tomu, že si letos plně užíval výsluní za TBBT. Mom ale zase není v tak dobré pozici, aby se vůbec nemusel snažit. Podle mě se dočká zrušení.

We Are Men

ragelly

ragelly: U CBS budu mít velké dilema. Ze začátku jsem si chtěla povzdechnout, že tu máme další chlapskou komedii, kterých jsme viděli už tisíce. Nicméně tohle je CBS. Všechny seriály jsou tu o třídu jinde. Trailer pobavil, hodně, především jeho druhá půlka. Pondělní slot taky není k zahození, i když na něm letos vyhořeli Partners. Ha, to bude ono, to bude ten důvod, proč mu přece jen nemůžu věřit.

Tip: Zrušení, sice končí Matka, ale CBS si bude spíše chránit jiné novinky. Asi. Nebo ne? Já nevím!
Fruiko

Fruiko: Vidím tu jen já nový Dva a půl chlapa? Teda spíš tři a půl dědy, ale to je fuk.

Tip: Prodlouží.

Seraphine313

Seraphine313: Seriál nabitý hvězdami, nabitý sarkasmem a vůbec koncept vymyšlený tak, aby se v něm dalo pokračovat klidně dalších osm řad. Myslím, že tu máme výherce pro letošní prodloužení CBS komedie (jako že loni nic moc, styď se, CBS).

Tip: Jo, tohle nahradí odcházející Matku. A že se CBS načekala…


Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
The Crazy Ones
Hostages
Intelligence
The Millers
Mom
We Are Men
Celkem
3 prošly
3 neprošly

Zdá se, že v našem očekávání to vypadá na úspěšnou sezónu pro CBS. Ale zdání může klamat, protože jsme se dokázali plně shodnout jen na dvou seriálech – Crazy Ones a Hostages – u ostatních vládnou rozporuplné pocity. Já jsem od posledně vyměknul a nechal projít 3 seriály, tedy plnou polovinu, což jak se tak dívám v různém složení udělali i oba mí kolegové. Nemáme si tedy případně co vyčítat.

Loni jsme na tomto místě pohřbili stejný počet seriálů jako letos – také 3 a trefili jsme se ve dvou případech. S prodlouženími to bylo horší, tam jsme mírně vyhořeli. Jak to bude letos?

Jít na tipovačku →

Gorilla své tipy už také zveřejnila. Koukněte co zatím tipují.


Zaujala vás CBS? Zařadíte něco z toho do svého watchlistu? Kterým seriálům dáte šanci?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2013/2014 (20. 5. 2013)
Trailery na novinky CBS 2013/2014 (právě čteš)
Trailery na novinky CW 2013/2014 (22. 5. 2013)
Trailery na novinky FOX 2013/2014 (23. 5. 2013)
Trailery na novinky NBC 2013/2014 (24. 5. 2013)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rimmerson
před 234 týdny
No moc seriálů mě to nezaujalo ale nejvíc z nabídky se těším na The Crazy...
ševča
před 233 týdny
crazy ones - herci sice tvrdí, jak se hrozně nasmějí, ale já se za celý trailer...
mišpulinka
před 233 týdny
na 100 000% Intelligence (můj milovaný James z Lostu Josh Holloway, to si...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY