Facebook Twitter E-mail
26. května 2013

5 lekcí, které by si z letoška měly televize odnést

1. Nezapomínejte na pátky

I když jsou pro většinu seriálů pátky smrtící, při dobrém plánování a rozpoznání cílové skupiny se i v pátek dají dělat pěkná čísla. Své o tom ví CBS. Se svým Blue Bloods dosahuje v pátečním smrtícím slotu úctyhodných 14 milionů diváků. ABC to s Shark Tank taky pochopila a letos u cílové skupiny vzrostla její čísla o 17 procent.

2. Přestaňte dojit realitky

Jak už jsme se zmínili ve velkém článku se sledovaností, realitkám se letos nedařilo. Když už jsme u toho, tak tohoto fenoménu by si měly všimnout i lokální stanice. V Americe si můžou dovolit hledat talent každý rok a na všech kanálech, ale u nás v desetimilionové republice talenty došly po prvním kole.

Letos nezájem o soutěžní realitky zasáhl téměř všechny. Stálice Dancing With the StarsSurvivor zaznamenaly značný pokles oproti předchozím řadám. Hudební soutěže snad raději ani nezmiňovat. Tam je světlou výjimkou The Voice, to ale nejspíš jen proto, že je ještě neokoukaná.

3. Pokud nemáte Ramsayho, nemíchejte se do jídla

Gordonovy seriály na FOXu

Hell's Kitchen
Kitchen Nightmares
Masterchef
Hotel Hell
Junior Masterchef

Gordon prostě umí. Už bude mít na FOXu 5 seriálů a další jsou jistě na cestě. Nikdo není takovým králem žánru jako on.

Proto by se mu do toho nikdo neměl míchat, že ano, ABC? The Taste s Anthonym Bourdainem a Nigellou Lawsonovou solidně propadla. NBC asi nedávala pozor a objednala Food Fighters od Bena Silvermana. Jakpak asi skončí? Asi podobně jako America’s Next Great Restaurant v roce 2011…

4. Inzerujte nahrávání

FOX začal do hlavy divákům hitu The Following tlačit, že když už teda nekoukají přímo, tak ať si to alespoň nahrají a kouknou později. A ví co dělá. Seriál má díky metrice „7 dní od vysílání“ o 65 % víc diváků než v přímém přenosu. Možná i díky tomu je jedinou novinkou nasazenou v midseason, která bude mít druhou sérii.

5. Lépe plánujte přestávky

Není nic horšího, než když se začnou na jaře místo premiér vysílat opáčka. Pak zase jedna premiéra a další tuna opakování. V tu chvíli se v tom totiž udělá bordel a lidi neví, kdy si před tu televizi mají vlastně sednout. Je prokázáno, že po 3 nových dílech se jich většina vrátí, ale i tak jsou mezery velmi nebezpečné a bylo by lepší je naplánovat nějak inteligentněji. Vždyť i krále letošních ratingů The Big Bang Theory tohle stálo spoustu diváků, když se vrátil 26. dubna s novými epizodami.


Jaké další chyby podle vás televize dělají a jak by se z nich měly poučit?

(Zdroj: THR)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarti
před 229 týdny
Přestávky mě hodně štvou, ale díky chytrému kalendáři na SZ mám pořád přehled,...
HonZajs000
před 229 týdny
Amen to that, Sister.
The Doctor from The TARDIS
před 139 týdny
Hezký článek, ale prohlášení, že na seriál o vaření je třeba Gordon...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY