Facebook Twitter E-mail
11. června 2013

Stahování Game of Thrones opět prolomilo rekord

Jak se dalo čekat, finále třetí sezóny Game of Thrones o sobě dává vědět.

Sledovanost stále stoupá

Třetí řada ve sledovanosti zase o kousek poskočila. Poslední epizodu sledovalo 5,4 milionu diváků, což je druhý nejlepší výsledek seriálu. Lepšího výsledku dosáhla pouze epizoda 306, kterou sledovalo 5,5 milionu diváků a která byla nejúspěšnější epizodou od října 2011 (kdy se na epizodu True Blood dívalo 5,53 mil. diváků), přestože se ve stejné době na ABC vysílalo finále NBA.

Fakt ale je ten, že se seriál v historických tabulkách nejúspěšnějších seriálů stanice HBO zařadil na druhé místo, z kterého sesadil právě True Blood. Game of Thrones má aktuálně (společně s DVR+7, opakováními a zhlédnutími na HBO GO) průměrnou sledovanost 13,6 milionů diváků na epizodu. Na prvním místě je pořád seriál The Sopranos s 14,4 mil. diváků na epizodu.

Počet stáhnutí stoupá také

A to razantně. Poslední epizoda třetí řady byla vůbec, co se týče pirátění, nejdownloadovanější epizodou vůbec. V několika hodinách po odvysílání bylo zaznamenáno celkem 170 000 sdílení této epizody na BitTorrentu a během méně než 24 hodin po odvysílání si ji stáhl téměř 1 milion lidí. To je ještě více než u první epizody, která doteď statistikám vévodila.

Další čísla ohledně stahování jsou podobně udivující. V jednu chvíli totiž epizodu s názvem Mhysa stahovalo 42 886 lidí, zatímco 128 686 lidí ji sdílelo. To všechno na jednom jediném torrentu.

Server TorrentFreak očekává, že počet stáhnutí dosáhne do konce týdne hranici 5 milionů a Game of Thrones se tak stane nejstahovanějším seriálem roku. Letos už podruhé.

Nejvíce lidí, co si danou epizodu stáhlo, bylo z Austrálie, USA, Kanady a Spojeného království.

Stanici to bere jako plus

A co na to stanice? Ta už dříve prohlásila, že ji podobná čísla nechávají chladnou, protože výdělky z prodeje DVD jsou pořád tak velké, že bohatě pokryjí náklady a ještě přinášejí nemalý zisk. Režisér GoT, David Petrarca dokonce uvedl, že piráti mohou za v podstatě obrovský kulturní virál, který se kolem seriálu nese, což má v tomto případě více plusů než mínusů.


Zdroje: variety.com, The Hollywood Reporter, International Business Times, TorrentFreak.com

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Hlawoun
před 227 týdny
Á, náš neomylný Soudce krásy dorazil do vod Serialzone :-)
Repetálek
před 227 týdny
Zdravím Hlavo, nemáš někde něco překládat nebo tak něco?:))) Spíše mělčin...
ševča
před 221 týdny
přesně tak, takže když se lidi jako svěrák soudí a dělají z toho takový...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY