Facebook Twitter E-mail
17. června 2013

Novinky: Co se kuchtí ve Velké Británii?

Během posledních týdnů se s novinkami v Británii doslova roztrhl pytel. Dnešní bleskovka tedy upustí od videí, spoilerů a castingů a zaměří se na nové projekty a objednané seriály, které se budou snažit stát se novými hity a následovat tak stopy Doctora Who (Pán času), Misfits (Zmetci), nebo třeba Downton Abbey (Panství Downton).

Pilot The Smiths

Pamatujete si komedii Everybody Loves Raymond (Raymonda má každý rád)? Seriál byl v zahraničí adaptován již několikrát. Stanice BBC nyní potvrdila, že si objednala pilot britského remakeu s názvem The Smiths. Pilot sepisuje komik Lee Mack, který zároveň ztvární hlavní roli společně s Catherine Tate (The Office).

Stejně jako v předloze, hlavní postavou je úspěšný sportovní novinář, jehož starající se rodiče a starší bratr žijí o dům vedle. Děj se přesune z Long Islandu do Cheshire. Catherine Tate bude hrát manželku hlavního hrdiny.

Pilot produkuje Silver River Productions. Natáčet se bude před živým publikem.

Seriál Our Zoo

Kromě výše zmíněného pilotu si stanice BBC One objednala také šest epizod dramatu Our Zoo. Nový seriál se bude točit okolo muže, který ve třicátých letech dvacátého století založil Zoo v Chesteru. Kromě tohoto prostředí se děj bude zabývat také tím, jaký dopad měla tato akce na něj samotného a na jeho rodinu.

Ben Stephenson, prezident nové programové skladby, popisuje Our Zoo jako „nádherný nový dramatický seriál“.

Šest šedesátiminutových epizod v současné době sepisuje cenami ověnčený scénárista Matt Charman.

Adaptace Poldark

Další BBC One, dalších šest epizod. Tentokrát jde o seriál Poldark, nejnovější adaptaci veleúspěšné romantické ságy od spisovatele Winstona Grahama.

Scénáře se u všech šesti epizod chopí Debbie Horsfield.

Příběh je zasazen do posledních let osmnáctého století, do města Cornwall. Ross Poldark se vrací z války domů, těší se na srdceryvné znovushledání se svou rodinou a s milovanou Elizabeth. Místo toho se však po návratu dozví, že jeho otec zemřel, jeho domov řídí drzí služebníci a Elizabeth se v domění, že Ross zemřel, zasnoubila s jeho bratrancem.

Ross musí začít od nuly a musí si zvolit zcela novou životní cestu. Ta ho nakonec zavede do vzrušujících, neočekávaných a nebezpečných směrů.


Trojice britských novinek se bude ucházet o přízeň diváků. Který projekt vás zaujal nejvíce? Dáte nějakému z nich šanci? Koho byste si představovali v hlavních rolích?

(Zdroje: Cultbox, Cultbox 2 a Deadline)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

_karel_
před 230 týdny
Mohli by střihnout něco jako byl Paradox. Z tohoto mě nezaujalo nic.
Missbeautyaddict
před 230 týdny
Poldark si ziskal moju pozornost... planujem sa pustit do takych...
ufonka
před 230 týdny
Zaujal mě jedině Poldark, to určitě zkusím.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY