Facebook Twitter E-mail
3. listopadu 2013

V hlavní roli: Záporáci!

Klaďasům už odzvonilo. No, možná ne úplně, ale v posledních letech začíná být čím dál více v oblibě trend, kdy hlavní postavou je muž či žena, kteří nebojují za stranu dobra. Přinejmenším ne těmi správnými prostředky.

V dnešním fotočlánku se podíváme na osmnáct záporáků. Přesto, že to nejsou žádní andílci, si však nemůžeme pomoct a musíme jim v seriálech fandit. Ve skrytu duše má každý z nás tyhle drsňáky a drsňačky rád :-)

Tony Soprano (James Gandolfini) – The Sopranos (Rodina Sopránů)

Tony rozhodně nebyl žádný svatoušek. Měl své chyby. Snažil se balancovat mezi svými rodinnými povinostmi a mafiánskými aktivitami.

Photo © HBO

Enoch ‚Nucky‘ Thompson (Steve Buscemi) – Boardwalk Empire (Impérium: Mafie v Atlantic City)

Nucky zásobuje Jersey City úplatky, děvkami a chlastem. Je štědrý k těm, které miluje, ale dokáže být také násilný. Během seriálu se musí rozhodnout, kam až je schopen zajít kvůli svému názoru, že nikdo nemůže být polovičním gangsterem.

Photo © HBO

Walter H. White (Bryan Cranston) – Breaking Bad (Perníkový táta)

Bývalý učitel chemie se promění ve výrobce drog. Tvůrce seriálu, Vince Gilligan, od začátku tvrdil, že je tato show o tom, jak se z nevinného chlapíka stane Zjizvená tvář. Jeho životní rozhodnutí ho proměnila v muže, kterému už není pomoci.

Photo © AMC

Hank Moody (David Duchovny) – Californication

Hank se přestěhoval do Hollywoodu, aby své knížky převedl na filmové plátno. S ním se Los Angeles zkazilo – odloučení od rodiny, sexuální hrátky, drogy, nebo třeba soud ohledně znásilnění. Diváci mnohdy přemýšlí, jestli je vlastně vhodné Hankovi fandit.

Photo © Showtime

Patty Hewes (Glenn Close) – Damages (Pavučina moci)

Patty je bezohledná a zkorumpovaná právnička, která si najala nájemného zabijáka, aby odstranil její svěřenkyni. To se jí také ve finále vymstilo. Kromě jiného také přesvědčila firemního vědce, aby „ztratil“ svou výpověď, jen aby mohla vyhrát případ.

Photo © FX

Dexter Morgan (Michael C. Hall) – Dexter

Dexter se narodil v krvi, byl svědkem zavraždění své matky motorovou pilou. Od té doby má nesmírnou chuť zabíjet. Smůlou pro miamské kriminálníky je to, že zabíjí pouze je, ne neviné lidi.

Photo © Showtime

Don Draper (Jon Hamm) – Mad Men

Na denním pořádku jsou lži, podvody a slovní napadání svých podřízených. A to nemluvíme o tom, že si rozený Dick Whitman ukradl identitu válečného hrdiny Donalda Drapera.

Photo © AMC

Nick Brody (Damian Lewis) – Homeland

Nick se po letech vrátil z válečného zajetí jako národní hrdina. Jak se však ukázalo, stal se z něj tajný agent, který měl provést teroristický útok. Carrie to tušila, ovšem ani tak jí to nezabránilo navázat s ním romantickou známost.

Photo © Showtime

Gregory House (Hugh Laurie) – House, MD (Doktor House)

Ospravedlňuje vaše debilní chování to, že jste tím nejlepším doktorem na světě?

Photo © FOX

Jack Bauer (Kiefer Sutherland) – 24 hodin

Jack zabil, mučil a zmrzačil nespočet lidí, aby zabránil teroristickým útokům. Štos školních diplomových prací i politické debaty se zabývaly těmito anti-hrdinskými metody, které se rozvinuly po útocích 11. září.

Photo © FOX

Jackie O'Hurley (Edie Falco) – Nurse Jackie

Silná a excelentní zdravotní sestra Jackie, katolička s občsnou slabostí vůči Vicodinu a Adderallu, které jí pomáhaly přežít den za dnem.

Photo © Showtime

Omar Little (Michael Kenneth Williams) – The Wire (Špína Baltimoru)

Tvůrci se u postavy Omara inspirovali reálným baltimorským zlodějem Donniem Andrewsem. Nicméně i u záporáka se dají najít klady. Nesnesl neuctivost a dokonce odmítl okrádat a slovně napadat lidi, kteří nebyli spojeni se Hrou (překupnictvím drog).

Photo © HBO

Ray Donovan (Liev Schreiber) – Ray Donovan

Ray pracuje jako „nápravčí“. Když bohatí a slavní v Hollywoodu mají trable, zavolají mu. Ať už jsou nutné jakékoliv prostředky, Ray zařádí, aby problémy celebrit, sportovců a obchodních mágů prostě a jednoduše zmizely.

Photo © Showtime

Tommy Gavin (Denis Leary) – Rescue Me (Zachraň mě)

Hasič, alkoholik, po září 2011 se stal závislým na drogách. Ve třetí sérii sexuálně napadl svou manželku, fanoušci si dokonce stěžovali, že scéna až příliš připomínala znásilnění.

Photo © FX

Jax Teller a Gemma Teller Morrow (Charlie Hunnam a Katey Sagal) – Sons of Anarchy (Zákon gangu)

Jax se svou matkou Gemmou řídí vnitřní chod SoA motorkářského klubu a eliminují hrozby přicházející z vnějšku. Často k tomu využívají poněkud brutálnější metody.

Photo © FX

Vic Mackey (Michael Chiklis) – The Shield (Policejní odznak)

Byl to sice detektiv LAPD, ale nebyl to žádný svatoušek. Mackey okrádal drogové dealery, mlátil podezřelé a dopustil se vraždy… více než jednou.

Photo © FX

Nancy Botwin (Mary-Louise Parker) – Weeds (Tráva)

Nancy byla typická fotbalová máma, ovšem jen do té doby, než jí umřel manžel. Aby pokračovala ve svém pohodlném životním stylu a zaopatřila své děti, rozhodla se prodávat marihuanu.

Photo © Showtime

Tom Kane (Kalsey Grammer) – Boss

Nejmocnější muž Chicaga není žádný svatoušek. Pod jeho vládou se skrývají tuny korupce, podvodů, vydírání i vražd. Přesto si nemůžete pomoct a zlomyslně se radujete, když starosta Kane vždy perfektně vybruslí i z té nejzapeklitější situace a při tom drsně stírá klaďase.

Photo © Starz

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lemonie
před 240 týdny
Jsem jediná, komu všichni ti zmínění záporáci přijdou prostě na pěst? Dost...
Silvo911
před 240 týdny
Veľké plus za Toma Kanea, Boss je veľmi dobrý, ale málo známy seriál. Tento...
hlivoj
před 239 týdny
tých záporákov sa tam nájde skutočne veľa napr. v Blacklist - Ray...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY