Facebook Twitter E-mail
26. června 2013

Pět důvodů ke sledování reality show The Hero

Pakliže se občas jen velmi těžko hledá v záplavě americké produkce skutečně dobrý seriál, pak s reality show je to ještě horší. V dnešní době letí pořady, v nichž se před kamerou pár svalovců a modelek (řádně promazáni olejem) válí na gauči.

Teď však wrestlingová (a také filmová) hvězda, Dwayne Johnson, přišel se zbrusu novou reality show, která se snaží najít toho správného amerického Hrdinu. Proč byste si tento pořad rozhodně neměli nechat ujít?

1) The Rock

Každá reality show minimálně z padesáti procent stojí na svém moderátorovi. Zpočátku nebylo jisté, zdali je svalovec přezdívaný Kráčející skála pro tuhle práci ten pravý, ale naštěstí je. Jednotlivé úkoly prožívá se soutěžícími, nebojí se odvázat a jeho hlášky jsou vtipné. Navíc k němu i jako obyčejný divák cítíte respekt. Ne pro tu hromadu svalů, ale pro jeho charisma.

2) Soutěžící

Nejprve mi osobně výběr devítky soutěžících, kteří hrají o jeden milion dolarů, nesedl, protože všichni vypadali přesně tak, jak si hollywood představuje obyčejné lidi – namakaní, opálení a s vyběleným chrupem. Ale po několika epizodách na ně změníte názor. Každý je v show z nějakého důvodu a každý dokáže své jednání odůvodnit.

3) Úkoly

Princip show je vystavěn na tom, že v každém díle musí devítka soutěžících vybrat šestičlenný tým. Ten pak v první fázi bojuje v týmovém úkolu. Z této šestky je následně vybrána trojka a z ní se vybírá jediný hrdina, jenž bude bojovat o padesát tisíc dolarů v individuální soutěži. Pokud vyhraje, může peníze uložit do společného fondu, nebo si je nechat, aniž by to někdo z ostatních věděl. Ale pozor! Ty úkoly jsou pekelně těžké a pokaždé přivádějí soutěžící na pokraj jejich možností. Rozhodně nedostanou nic zadarmo. A nejdůležitější je, že úkoly jsou také divácky atraktivní. Nudit se u nich nebudete.

4) Tajné nabídky

Aby to bylo napínavější, The Rock si vždy vytipuje několik soutěžících, kterým dává nabídky na různé sumy. Pokud si peníze vezmou, nikdo ze spoluhráčů to nemusí vědět a danou částku už jim nikdo nevezme. Samozřejmě, že existuje možnost, že nakonec soutěžící vyhraje celou soutěž a s ní i částku v banku, ale když nevyhraje, může odejít s prázdnou. Největší problém je v tom, že pokud si někdo vezme peníze, podrazí tím nohy ostatním a pořádně jim osolí týmový úkol. Pak samozřejmě následuje paranoia, která celou show pozvedává na ještě lepší úroveň.

5) Filmové zpracování

K atraktivitě show přispívá i fakt, že se točí na kvalitní filmovou techniku. Podle toho to pak také vypadá a vy máte pocit, jako kdybyste namísto reality show sledovali nějaký akční film.

Trailer na závěr:


Sledujete reality show The Hero? Co na ni říkáte?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Jackolo
Autor se dlouhodobě věnuje všemu, co je na televizních obrazovkách barevné a hýbe se to.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mik
před 225 týdny
Videl jsem prvni tri dily a nic extra. Jen dalsi tuctova realitka. Tuhle akorat...
jukab
před 225 týdny
King of the Nerds se mi taky líbilo, už se těším na druhou sérii. The Hero byla...
Dahllia
před 225 týdny
Já to ani nikde nenašla a že bych se na to s chutí podívala. :/ Rocka mám...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY