Facebook Twitter E-mail
28. června 2013

GoT: Klíčová role čtvrté série byla obsazena!

Jedna z nejočekávanějších nových postav, která se objeví ve čtvrté sérii současného hitu Game of Thrones (Hra o trůny) již má svou seriálovou tvář.

Prince Oberyna Martella zvaného Rudá zmije ztvární v GoT chilský herec Pedro Pascal. Pro americké publikum Pascal není úplně neznámá tvář, herec se již dříve objevil například v The Good Wife (Dobrá manželka), Red Widow (Rudá vdova) nebo nově v Gracelandu.

A kdo Rudá zmije vlastně je? Oberyn je bratrem Dorana Martella, prince v Dorne. Je temperamentní a nepostrádá ostrý jazyk. Samozřejmostí je, že se jedná o nadaného bojovníka.

Oberyn má osm nemanželských dcer (Písečných hadů), které po něm zdědily povahu i bojové schopnosti. I když jsou holky nemanželské, přesto žijí u dvora a jsou vychovány jako plnohodnotné urozené dcery.

Jeho sestra Elia byla brutálně zavražděna lannisterským rytířem Gregorem Cleganem – Horou, která jede. Oberyn měl se sestrou pevné pouto a její smrt ho hluboce zasáhla. Ve čtvrté sérii se postava objeví v Králově přístavišti, kde bude hledat svou pomstu.

„Tohle byl oříšek,“ prozradili o hledání pravého herce showrunneři David Benioff a Dan Weiss. „Rudá zmije je sexy a okouzlující, ale zároveň věrohodně nebezpečný, intenzivně oblíbený, ale hnaný nenávistí. Kluci ho obdivují, dívky ho milují, a on jim to plně oplácí. Pokud jejich příjmení není Lannister. Nakonec jsme objevili chlapíka, který splňuje popis postavy a dokáže ji věrohodně a přirozeně ztvárnit. Nebylo lehké ho objevit a rozhodně nebude lehké ho nyní zastavit.“

Stanice HBO prozatím neoznámila svůj program na letošním Comic-Conu, nicméně se dá předpokládat, že se zde panel GoT objeví. O dalších novinkách vás samozřejmě dále budeme informovat.


Jak se vám líbí nová postava? Těšíte se na čtvrtou sérii? Co od ní očekáváte?

(Zdroj: EW, Postavy.cz)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 229 týdny
Tak konečně se do hry dostane další rod, kterému lze "fandit". Oberyn...
ševča
před 227 týdny
jo, jak přijedu do králova přístaviště... jedna z mých oblíbených...
ševča
před 227 týdny
promiň, ale sleduješ to nebo čteš vůbec? nebo soudíš podle toho, co občas...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY