Facebook Twitter E-mail
30. června 2013

AMC novinky: Sci-fi a více sci-fi

Po nebývalém úspěchu seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) stanice AMC nyní prozkoumává i jiné žánrové vody. Vypadá to, že nejvíce ji zaujalo sci-fi, jelikož dva ze tří nově vyvíjených projektů spadají právě do této žánrové kategorie.

Než si představíme novinky, pojďme si ještě zopakovat, co už víme. V únoru si stanice objednala projekt The Terror, adaptaci stejnojmenného románu od Dana Simmonse. The Terror se odehrává v roce 1847. Posádka královské expedice odjíždí na Antarktidu, kde má za cíl najít obrovské bohatství. Místo toho ale objeví nebezpečného predátora. Rozpoutá se hororová bitva o přežití, která ohrozí nejen tuto oblast, ale také domorodce v okolí. (více se dočtete zde)

Ve spojitosti s AMC jsme se o sci-fi zmiňovali již v dubnu, konkrétně v této bleskovce. Stanice oznámila, že vyvíjí seriál Line of Sight. Ten bude vyprávět příběh Lewise Bernta, vyšetřovatele Národní bezpečnostní dopravní rady (NTSB), který přežil záhadné ztroskotání letadla. Tím se vydal na cestu odhalování příčiny této nehody, při které se snaží přijít na to, co se mu stalo. Stane se mužem, jehož vnímání sama sebe, svého života a světa, jak ho zná, se naprosto zamotá ve víru paranoie a posedlosti.

Ballistic City

Další scifárnou je projekt Ballistic City, futuristické drama pod taktovkou režiséra a producenta Josepha Kosinskiho.

Ballistic City je popisováno jako zkřížení Blade Runnera a Battlestar Galacticy. Děj se točí okolo bývalého policisty, který je vtažen do kriminálního světa ve městě vystavěném v obrovské vesmírné lodi, která cestuje do neznámého světa.

Ashland

Děj projektu Ashland je zasazen do Hollywoodu padesátých let minulého století. Hlavní postavou je Del, manželka zavrženého scenáristy. Celá rodina se přestěhuje do Ashlandu, malého městečka v Kentucky. Del zde musí skrývat rodinná tajemství a najít způsob, jak zaopatřit své tři děti.

Nepojmenované futuristické sci-fi a drama z druhé světové války

Poslední dva projekty pochází z dílny společnosti Scott Free Inks. O zmíněné futuristické sci-fi sáze se prozatím nic neví, tedy kromě faktu, že ji tvoří Jason Cahill (Fringe) a Greg Nicotero (The Walking Dead).

Raiders je název posledního vyvíjeného díla. Jde o drama z druhé světové války. Hlavní postavou je americký velitel námořnictva, který vede nekonvenční válečnou jednotku do samého srdce Afriky. Zde má tým přidělenou misi, který později vstoupí do historie.


Jak se vám líbí směr, kterým se AMC ubírá? Zaujal vás některý z projektů? Doufáte, že jich stanice vybere pro seriál více?

(Zdroje: Deadline a Deadline 2)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

phoebess
před 245 týdny
Je to trochu OT, ale musím to napsat: mrzí mě, že Mad Meni zůstávají docela...
ufonka
před 245 týdny
Velmi mě zaujaly seriály The Terror a Ballistic City. A to nepojmenované...
_karel_
před 245 týdny
Všechno to vypadá docela zajímavě. I když ten Terror, já vám nevím. Četl jsem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY