Facebook Twitter E-mail
13. července 2013

GoT: Originální návrh trůnu podle R.R. Martina!

Po třech řadách seriálové adaptace knižní předlohy Game of Thrones (Hra o trůny) se z tohoto projektu stal jeden z charakteris­tických pořadů stanice HBO, minimálně pokud se bavíme o moderní době. Většina fanoušků knižní předlohy od R.R. Martina je ochotná přehlížet nezbytné změny, kterými se seriál od knih odlišuje. Nicméně jak je to s vyobrazením královského trůnu?

Vypadá to tak, že sám spisovatel a tvůrce Westerosu není zrovna největším fanouškem seriálové verze železného trůnu. Martin na svém blogu LiveJournal blog popsal, jakou vizi pro železný trůn měl původně:

„OBROVSKÝ, mohutný, černý a zkroucený. Ve předu má strmé železné schody. Nahoře se tyčí vysoké sedadlo, ze kterého se král dívá DOLŮ na všechny dvořany… můj trůn je shrbená bestie, rozprostírající se přes celou komnatu, škaredá a asymetrická.“

I když Martin uznává, že seriálová verze má „skvělý design, který se k show velmi hodí“, přece jen to není naplnění představy, kterou on i čtenáři měli během čtení série A Song of Ice and Fire. Aby ještě lépe znázornil svou ideu, ke zprávě připojil ilustraci Marca Simonettiho, která znázorňuje přesně ten zkroucený a škaredý železný trůn, jak si ho Martin představoval.

Uznáváme, že tento trůn vypadá mnohem dramatičtěji a úderněji, než ten seriálový. Nicméně tato verze by jen těžko mohla být naplnitelná v reálném světě, jelikož velikost vysněného trůnu je velmi nepraktická, alespoň co se z produkčního úhlu pohledu týče.


Jak se vám líbí Marinův trůn? Brali byste ho v seriálu? Nebo se vám spíše zamlouvá verze HBO?

(Zdroj: indiewire)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kacka.irena
před 223 týdny
Já se nedávno dozvěděla, že trůn vytvořil drak tak, aby byl nepohodlnej - aby...
BrunoCZ
před 223 týdny
ano, bral bych jej.. vypadal by v seriálu mnohem lépe, než ten stávající!
Netty
před 222 týdny
Jsem ráda za ten stávající,vypadá daleko líp, ten Martinův je strašný, asi jak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY