Facebook Twitter E-mail
14. července 2013

Coryho kariéra: Jak šel čas

Dnes ráno svět oblétla smutná zpráva. Herec Cory Monteith, známý jako Finn z Glee, zemřel ve věku jednatřicet let. Pojďme se v dnešním fotočlánku podívat na to, v jakých dalších filmech a seriálech jsme tohoto mladého herce mohli spatřit.

(Zdroj: THR)

Glee (2009–2013) – Finn Hudson

Cory natrefil na zlatou žílu, když byl obsazen do role Finna Hudsona, nadějného fotbalisty se skvělým hlasem. I když měl i jiné seriálové role, Glee pro něj znamenalo vstup do povědomí fanoušků a hollywoodský průlom. Za čtyři roky v seriálu nazpíval spoustu slavných hudebních verzí, mezi nejznámější řadíme Don't Stop Believin', Just the Way You Are, nebo třeba Girls Just Wanna Have Fun.

Photo © FOX

Glee 3D koncert

Hlavní postavy z Glee vyrazili v roce 2011 na hudební turné s názvem Glee Live! In Concert! Záznam z vystoupení v New Jersey z 16. – 17. června byl proměněn na filmový 3D koncert, který se uváděl v kinech. Film vydělal téměř 19 milionů dolarů.

Photo © THR

The Cleveland Show

New Directions zavítali do Clevelandu v roce 2011. Cory zde propůjčil svůj hlas společně s Jane Lynch (Sue), Matthew Morrisonem (Will), Leou Michele (Rachel) a Chrisem Colferem (Kurt). Jejich postavy byly ukázány jako vzory toho, jak by se děti měly chovat.

Photo © THR

Monte Carlo

Cory v roce 2011 zářil v romantické komedii Monte Carlo, která se točí okolo trojice přítelkyň. Ty předstírají, že pocházejí z bohatých rodin. Spolu s Corym se zde objevily Selena Gomez, Leighton Meester (Gossip Girl) a Katie Cassidy (Arrow). Cory hrál Owena, romantickou známost Emmy. Film vydělal přes 40 milionů dolarů.

Photo © movpins

Sisters and Brothers

V roce 2011 se Cory spojil s Dustinem Milliganem a společně vytvořili nezávislý film Sisters and Brothers. Ve stejném roce měl snímek premiéru na torontském filmovém festivalu. Film představuje vztahy mezi čtyřmi sourozenci, kteří nebyly v kontaktu již velmi dlouhou dobu.

Photo © THR

Předávání cen Emmy 2010

Jimmy Fallon pomohl studentům z Glee k získání vstupenek na Emmy, když byli bez hotovosti. Parta se zúčastnila hudební soutěže o vydělání si peněz. Zpívali Born to Run od Bruce Springsteena. Aby jich nebylo málo, pomohli jim Tina Fey, Jon Hamm, Betty White, Joel McHale, Nina Dobrev a další seriálové hvězdy.

Photo © THR

The Simpsons (Simpsonovi)

Postavy z Glee vyrazili v roce 2010 do Springfieldu. Objevily se v epizodě Elementary School Musical (Muzikál ze základní), kde si zazpívaly Good Vibrations od Beach Boys.

Photo © THR

Kyle XY

Před Glee se Cory objevil ve vedlejší roli ve sci-fi seriálu Kyle XY (2006–2009). Hrál Charlieho Tannera, kapitána středoškolského basketbalového týmu a přítele Amandy. Charlie zabránil Kyleovi, aby po Amandě „vystartoval“ :-)

Photo © ABC Family

Kaya

Původní, i když pouze krátce trvající seriál stanice MTV. Kaya je o mladé hvězdičce na rychlém vzestupu. Seriál pojednává o senzacích hudebního průmyslu. Po deseti epizodách byl však v roce 2007 ukončen. Cory hrál Gunnara, bubeníka, který doprovází hlavní zpěvačku Kayu (Danielle Savre).

Photo © THR

Hybrid

V roce 2007 se Cory objevil v televizním filmu Hybrid, který odvysílala stanice Sci-Fi Channel. Jedná se o desátý film v sérii Maneater. Thriller o vlkodlacích sleduje Aarona Scatese (Cory), který po místním výbuchu oslepne a následně jsou mu implantovány vlčí oči.

Photo © THR

Final Destination 3 (Nezvratný osud 3)

V roce 2006 herec ztvárnil jednu z vedlejších rolí ve třetím díle slavného hororu Final Destination (Nezrvatný osud). Film si vydělal přes 117 milionů dolarů, ovšem sklidil spíše negativní reakce ze strany filmových kritiků. Coryho postava se jmenovala Kahill.

Photo © THR

Supernatural (Lovci duchů)

V roce 2005 se Cory objevil ve druhé epizodě seriálu Supernatural s názvem Wendigo. Hrál postavu Garyho.

Photo © WB

Wannabe Macks

Ještě před Glee Cory ztvárnil losera. Ve filmu Wannabe Macks si hazrál geeka, který se zúčastní reality show ve snaze stát se oblíbeným u žen. Spolu se třemi svými přáteli se ale brzy dozví, že to je těžší, než se zdá. Ve filmu se objevil také Dustin Milligan (90210).

Photo © THR

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 222 týdny
To není tak jednoduché. Herce váže smlouva. Pro studio / stanici bude...
AnyBel
před 222 týdny
Je to hnusný, že to funguje takhle. Ale takový je život a byznys no...nevíte,...
Mik
před 220 týdny
Cory se ještě objevil v MasterChef 4x10

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY