Facebook Twitter E-mail
4. srpna 2013

WhoCon 2013 aneb Brněnské slavnosti Gallifreyské

V Doktorovském universu teď panuje ono příslovečné ticho před bouří a mezi fanoušky to vře. Čeká je oznámení představitele dvanácté inkarnace, poté velkolepé oslavy padesátiletého výročí (v čele s filmovým speciálem a hraným dokumentem o vzniku seriálu) a nakonec již tradiční vánoční speciál, tentokrát netradičně s regeneračním nábojem a loučením s Mattem Smithem – to vše ještě letos. A pro české fanoušky se mezi tyto body vklínila ještě premiéra na veřejnoprávní televizi a hlavně jeden historický okamžik – první ročník WhoConu, tedy vícedenního setkání všech obdivovatelů Gallifreyana z třicet tisíc světelných let vzdálené rudé planety. A organizátoři slibují nefalšovaný Who-kot…„Myšlenka uspořádat DW con mě napadla už před pár lety, tehdy ale nebyla dostatečná vůle fandomu. A tak se tato myšlenka znovu probudila až letos v dubnu na prvním velkém setkání brněnských whovianů, symbolicky na Den Ticha. Slovo dalo slovo a zanedlouho jsme už ve čtyřech připravovali tu velkou show,“ popisuje vznik akce její prezident Marek Veverka. Celou akci právně i formálně zastřešuje nově vzniklý fanclub, který má za cíl sdružit české whoviany. „Za celou akcí stojí spousta lidí, kterým neumím dostatečně poděkovat, jsou to opravdu ryzí fanoušci a jsou zárukou toho, že půjde skutečně o nefalšovaný whovianský víkend,“ dodává.

Akce se uskuteční 22. až 24. listopadu v brněnském hotelu Slovan.

Třídenní program nabídne nespočet přednášek, soutěží, her, workshopů a promítání. A už teď můžete dát průchod svému psavému já ve fanfiction soutěži, která probíhá na webu conu. A nejen pro mimobrněnské je samozřejmě přichystána i možnost ubytování.

Všechny potřebné informace najdete na www.whocon.cz, respektive na facebookové stránce.

Pokud už máte o účasti jasno a hodil by se vám volňásek, není nic snažšího než sledovat naše stránky. SerialZone jako mediální partner akce připravuje na říjen soutěž o vstupenky na celý con.


Jste věrnými fanoušky Doctora? Plánujete se zúčastnit a poklábosit s ostatními nadšenci?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Trifi
Autorka by potřebovala, aby měl den 44 hodin, aby jí nerušili 80 % seriálových srdcovek po 1. nebo 2. řadě, aby jí tak nechutnalo tiramisu, aby brzy navštívila Zéland a aby TARDIS, kterou si hodlá postavit, fungovala.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY