Facebook Twitter E-mail
30. července 2013

Doctor Who: Speciál poběží živě po celém světě

Pomalu to začíná vypadat, že speciál k padesátému výročí britského legendárního sci-fi seriálu Doctor Who (Pán času) bude jednou z největších televizních událostí roku. Stanice BBC si vymyslela neobvyklou vysílací strategii, která toto tvrzení jen potvrzuje. Chystá se totiž simultánní vysílání po celém světě, což znamená, že všichni fanoušci budou sledovat (a budou moct reagovat) přesně ve stejnou dobu.

Hodinu a půl dlouhý speciál je ve vysílacím plánu vyznačen u data 23. listopadu, prozatím však nebyl určen přesný vysílací čas.

Stanice BBC ke zprávě vydala i prohlášení: „Vždy bylo našim cílem spolupracovat s našimi partnery tak, aby si i mezinárodní fanoušci Doctora Who mohli užít speciál k padesátému výročí seriálu ve stejnou dobu, jako fanoušci ve Velké Británii. Brzy pro vás budeme mít o těchto báječných plánech na listopad více informací.“

Zahraniční servery se již pustily do spekulací. Pokud by Doctor Who běžel v sedm hodin večer v Británii, znamenalo by to v USA premiéru ve dvě odpoledne na východním pobřeží a v jedenáct hodin ráno na východním pobřeží. Australané by si museli přivstat, jelikož u nich by Doctor běžel už v šest hodin ráno. Fanoušci v České a Slovenské republice to mají jednodušší, jelikož oproti Londýnu jsme posunutí pouze o hodinu dopředu.

Kromě klasického sledování budou mít britští fanoušci možnost vidět speciál také v 3D. Zatím to není jisté, nicméně se předpokládá, že tuto možnost nabídnou i některé zahraniční stanice.

Bohužel se na světlo zatím stále nedostal oficiální trailer, na který všichni fanoušci čekají již od Comic-Conu. Nicméně jsou k dispozici alespoň oficiální fotografie Daleků:


Těšíte se na speciál? Myslíte, že vysílání po celém světě v jednu dobu je dobrý nápad? Byli byste ochotni si přivstat kvůli takovéto události? :-)

(Zdroj: zap2it)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

tik.tak
hodně dávno
To je opravdu zajímavá strategie, ale osobně mi tolik nezáleží jak to budou...
Dario Kolar
hodně dávno
Tak jsem zvědav jestli se chytne i ČT když budou vysílat doktora od září,...
litllewitch
hodně dávno
Tak kdo bude na WhoConu, tak to uvidí, tak jako tak :).

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY