Facebook Twitter E-mail
30. července 2013

Dokáže stanice CW přežít své kritické ratingy?

Stanici CW obecně řadíme do Velké pětky. Prakticky však existuje pouze Velká čtverka, alespoň co se sledovanosti týče. CW podstatně zaostává, její čísla sledovanosti a ratingy by se daly přirovnat k menší kabelové stanici. Její programová skladba je naopak unikátní, ač velmi drahá, jelikož drtivá většina sezónních seriálů jsou originální skriptová dramata, která jsou obecně nejdražšími programy na výrobu.

Jak je tedy možné, že se stanice stále drží na nohou? Tato otázka padla během panelu stanice na TCA (Television Critics Association). Les Moonves, ředitel společnosti CBS Corp., pod kterou CW spadá, připustil, že stanice sama o sobě pravděpodobně prodělává.

Hned v zápětí však podotknul, že všechny seriály, které CW vysílá, vyrábí a produkují dvě společnosti, které CW vlastní – CBS a Warner Bros. (odtud název CW). V konečném důsledku tak její majitelé vydělávají slušné peníze tím, že si v podstatě prodávají programy sami sobě, a samozřejmě i ostatním. „Tyto seriály nám přináší více zisků než ztrát,“ řekl Moonves.

Tito lidé si navíc slušně nahrabou při uzavírání smluv s digitálními distribučními společnostmi, například s Netflixem a Hulu. Ty nabízejí nové způsoby zpřístupnění materiálu divákům, a navíc tímto úspěšně uspokojují potřeby mladší věkové skupiny, na kterou CW konec konců primárně cílí.

Takže pokud vás zajímá, proč je například Nikita s ratingem 0.3 stále na scéně, tady máte důvod.


Jste rádi, že stanice CW existuje? Kolik jejích seriálů sledujete?

(Zdroj: EW)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Salem
před 220 týdny
neni to tak braný jako že většina seriálu ze CW skončí na Nově? (47% vlastní...
ragelly
před 220 týdny
Přesně tak :) Nova jim za to zaplatí, ale jelikož patří pod ně, tak jim...
ševča
před 178 týdny
Mně by ty seriály asi chyběly. Jsou pro puberťáky, ale já je sledovala už ve...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY