Facebook Twitter E-mail
16. srpna 2013

Šest klišé, která nechceme v nové sezóně vidět

Těch posledních pár týdnů před začátkem nové sezóny je vždy naplněno obrovskou nadějí. Nadějí, že si pro nás televizní stanice přichystaly skvělé novinky a nové série zaběhnutých oblíbenců, které budou svěže napsané a skvěle zahrané. Bohužel brzy nám naděje zemře, jelikož většina seriálů, které mohly podle traileru vypadat svěže a neotřele, zaběhne do jedněch a těch samých klišé. V dnešním článku vám nabídneme šest z nich, které už jsme viděli tolikrát, že by pro dobro všech bylo nejlepší, kdyby už je scenáristé nikdy více nepoužili.

1. Snoubenec / manžel na jedno použití

Rozchod s přítelem nebo přítelkyní je většinou dost náročný. Přesto televizní seriály v drtivé většině případů ukážou odhození snoubence nebo manžela jako něco, co se běžně, rychle a lehce udělá. Pokud se někdo vdává/žení pro peníze, budiž, ale obecně lidé nesouhlasí se strávením zbytku života s někým, koho si o pět vteřin později nepamatují, když jejich bývalý / bývalá vejde do dveří.

2. Drsný holky mají krátký vlasy

„Můj ty bože. Dneska jsem potkal jednu holku s krátkými a rozjařenými vlasy. Je táááák moc drsná a cool! Vsadím se, že se nemůže nabažit nekonečného sexu, má výtvarné sklony a hraje na nějaký mega skvělý nástroj, třeba na kytaru.“ Kdo takhle přemýšlí?! Nikdo. Přesto tento stereotyp na našich televizních obrazovkách zůstává. Ví vůbec někdo, že je rok 2013? Když má dívka krátké vlasy, to snad neznamená, že je nějak míň ženská, citlivá nebo romantická. Vždyť to jsou jen vlasy.

3. Výtahy

Výtahy nejsou nějaké kouzelné místo, kde se zastaví čas a začne romantika. Přesto si na té svůdnosti přepravování se z jednoho patra do druhého v podstatě vystavěla kariéru Shonda Rhimes. Stalo se to jejím znamením. Oběťmi výtahů se poté stala také dramata jako Mad Men nebo The Good Wife (Dobrá manželka). Když už budou seriály pokračovat v těch několikaminutových výtahových scénách, můžou se scenáristé alespoň ujistit, že výtah jede do opravdu, opravdu vysokého patra?

4. Dvojnice a do nich zamilovaní chlapi

Teď dobře poslouchejte, dámy. Faktem je to, že na světě prostě vaše dvojnice nežije. A zcela jistě někde nežije vaše dvojnice, která má po boku mužného, sexy chlapa, který je do ní šíleně zamilovaný a tím pádem se okamžitě zamiluje do vás. The Vampire Diaries (Upíří deníky) toto klišé vyždímaly do sucha. Proto se mírně bojíme, co přinese Dracula, který je postaven na naprosto shodné zápletce.

5. Někdo si vyhodí záda

Pomoc! Spadl jsem a teď nemůžu vstát! Lidé, kteří se nějakým způsobem zraní… to je jeden z nejstarších triků v televizní historii, který se ovšem v poslední době vymknul kontrole. V listopadu 2011 si záda vyhodily postavy jak v Modern Family (Taková moderní rodinka), tak v Suburgatory (Zajatci předměstí). Že je to docela vtipné? A co když se přesně ta samá nehoda stane o pár měsíců později, navíc ve stejném seriálu? Starý vtip není vtipem. Je na čase, aby vyhozená záda odešla do důchodu.

6. Ženuška bez špetky humoru

Proč jen jsme tolik jednotvární? Ženušky v domácnosti se zajímají pouze o uklízení, starání se o rodinu, ani je nenapadne sem tam říct něco vtipného. Jsou prostě stoprocentně vážné. Ač nemají špetku humoru, z nějakého dosud neznámého důvodu si vždycky zvolí za manžela toho největšího klauna pod sluncem. Možná se říká, že se protiklady přitahují, ale čeho je moc, toho je příliš. Tyto dvojice jsou nejméně důvěryhodné postavy u většiny sitcomů.


Náš výčet je u konce. Která klišé v seriálech nemůžete vystát vy? Do jakých nových seriálů letos vkládáte nejvíce naděje?

(Zdroj: TV Guide)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Idrial
před 218 týdny
já si vzpomenu na Meg v 1.řadě v Supernaturalu ;-)
Lola_L
před 146 týdny
Ty výtahy vážně sedí! Ani nemusím uvažovat a napadají mě desítky seriálů.
kareen
před 146 týdny
Copak Supernatural, tam je ta záchrana světa nanejvýš tak jedna za sérii a to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY