Facebook Twitter E-mail
1. září 2013

Alea iacta est, SZCon report je zde!

Kostky byly vrženy. I když ne tak docela kostky, jako spíš koule. A ne obyčejné koule, ale ty nejkulatější barevné bowlingové koule. SerialZoneCon 2013 je zdárně za námi a Praha se stále třese. Pojďte nahlédnout do zákulisí!

Je těžké vymýšlet titulek, který by tak geniálně vystihl v pár slovech vše, co jsme v uplynulých hodinách prožili. Po dlouhém přemýšlení a koumání jsem se usmyslela, že bude nejlepší zachovat loňskou tradici a inspirovat se slovy samotného římského velikána Caesara, kterého jsme (skoro) citovali již ve Veni, vidi… a napřezrok znova, neboli v loňské reportáži z prvního SerialZoneConu. A ano, pokud vás to zajímá, příští rok se v nadpisu objeví „Et tu, Brute?“ ;-) Ale to už, doufejme, po nás bude plakat Brno…

Nepřemýšlejme ale o tom, co bude za rok. Atmosféra a zážitky sobotní noci jsou stále ještě živě vyryty do paměti téměř padesátky lidí, kteří se rozhodli zavítat mezi nás a udělat z druhého ročníku srazu seriálových fanoušků další legendární akci. Pro ty z vás, kteří jste se z jakéhokoliv časového nebo prostorového důvodu nemohli účastnit, přináším reportáž, která na vás alespoň pomocí písmenek a obrázků dýchne tu skvělou atmošku (a donutí vás za rok zvednout zadek a dorazit! :-D )

Den D je tu

Sobota, 31. srpna 2013. Budík se mě snaží dostat z postele, ale tentokrát má výjimečně smůlu! Na tento den se těším jako malé dítě na bonbón už pěkných pár týdnů, takže není žádným překvapením, že nemůžu dospat. Vyčistit zuby, nahodit obličej (kluci, to znamená make-up :-P ), obléct a vyrazit směr nádraží. Zajímavé, že nejlevnější transport je Pendolino, kdo by to byl řekl. Ani se nenaděju, a jsem opět v naší matičce Praze.

Je jedna odpoledne, do srazu zbývá pět hodin. Jdu mrknout na Hradčany, ale nedokážu ze svého nitra vyhnat motýlky. Jo, jsem nervózní. Natěšená, ale nervózní. Vždyť se přihlásilo dvojnásobně víc lidí než minule! Co když si nebudeme rozumět? Co když bude ticho a nikdo se nebude bavit? Ne, přestaň! Bude to dobrý, všechno dopadne dobře a dnes večer si to všichni náramně užijí. Tečka.

Odpoledne pokročilo a je na čase vydat se do Továrny. Praha hostí běžce, takže tramvaje jezdí jinak, než jsme si je všichni našli. Super, jak jinak, přece to nepůjde všechno hladce. Ale nakonec se přece jen zdárně dostávám do podniku. Po chvíli začnou chodit další účastníci, většina z nich nové tváře, které i když znám z diskuzí, nedokážu k jejich přezdívkám zařadit. Brzy je horní patro Továrny, odkud máme výhled dolů na bowlingové dráhy, zaplněné k prasknutí.

Davy seriálomaniaků na scéně!

Z téměř šedesáti přihlášených seriálomaniaků se dostaví kolem padesátky odvážlivců, mezi kterými nechybí ani pár velkých titulkářských es. V podstatě by se dal tento SZCon přejmenovat na sraz titulkářů, jelikož jejich počet (ne)nápadně převyšuje. Každopádně se objevily i mé dobré článkařské posily a spousta dalších báječných lidí, kteří snad nevynechají den, kdy by na SZ nezavítali.

Když už to vypadalo, že jsme víceméně komplet, vrhli jsme se do soutěžení. Seraphine313 pro nás připravil seriálové otázky, které prověřily nejen naše znalosti, ale také schopnosti tipování. No schválně, víte, kolik od založení SZ uběhlo dní, než jsme vložili do databáze pět tisíc seriálů? Tento tip rozhodl o tom, že se MNTB stala stříbrnou a Heimdal bronzovým v letošním kvízu. Zlato a s ním spojený putovní pohár od Anetky převzal Mik. Kromě vychvalovacího práva si trojice domů odvážela také bohaté ceny, které nám věnoval náš partner ComicsPoint.

Největším oříškem celé hry byla obří osmisměrka, ve které jsme měli za úkol najít neuvěřitelných 81 seriálů! Všichni jsme brzy zjistili, že z písmenek oči pořádně přecházejí a že najít pár desítek názvů bez postranní nápovědy je docela makačka. Jsem dost zvědavá, co pro nás Seraphine vymyslí na příště.

Bowlilo se, bowlilo

Jakmile jsme se v týmu SerialZone rozhodli, že uspořádáme bowlingový turnaj, náš zlatý megawir začal shánět ceny pro vítěze. Náš partner ComicsPoint opět nezklamal. Tento komiksově-figurkový obchod nás zásoboval cenami, že se nám z nich hlava točila! Komiksy, plakáty, trička, hrníčky, bubble-heads. Na co pomyslíte, to zde bylo. Teď už zbývalo pouze jediné – vyhrát.

Bowlingový turnaj jsme rozdělili na dvě části. V první části se hrála soutěž pětičlenných týmů. Našlo se celkem dvacet pět odvážlivců, kteří si skrze pět týmů troufli vyzvat hvězdný redakční tým SerialZone – Fruika, megawira, ragelly, Seraphine313 a ZdZeuse. Z týmové hry poté byli vybráni jedinci s nejvyšším skóre, kteří tak zvítězili v individuální hře.

ZDP Chcíplý langusty NextWeek Drtikulky Žlábkaři SerialZone
PetrSF Anetka888 Araziel bob_kotibov Thadreth megawir
Aaaja xtomas252 Clear phoebe.h2 KeepSmile ragelly
Alexka channina Marketka_ Odyssea Wafe Seraphine313
litllewitch PrcekTK Melindaaaa Mik bosla Fruiko
Lemonie Vikkyy sborez MNTB Heimdal ZdZeus

Ukázalo se, že naše vychloubání v pozvánce nebylo bezdůvodné. Tým SerialZone (především díky mým výsledným 44 bodům :-D ) rozdrtil konkurenci a odnášel si domů pomyslné vítězství. Ostatní skupiny se ale rozhodně stydět nemusí, příště nás určitě čeká tvrdá odveta. Také v individuální hře náš tým ovládl medailové pozice. První místo si domů k většinovému překvapení odnesl Seraphine. Stříbrem se může pyšnit KeepSmile a bronzem opět člen SZ týmů – megawir. Ovšem největší uznání patří týmu ZDP; tahle pětka se může pyšnit pomyslným titulem Nejvíc creepy team (alespoň podle těch půlnočních ručně psaných poznámek, které jsem dostala k dispozici) a také tým, který se sám nejhlasitěji povzbuzoval! :-D

Všem výhercům, ať už bowlingovým nebo znalostním, gratulujeme!

Fototrapasy

Pokud někdo doufal, že po minulé zkušenosti necháme foťáky doma, tak se šeredně zmýlil! MNTB nezklamala a svou roli fotografky si se ctí zopakovala podruhé. I pro mě osobně je tento pekelný nástroj jako prodloužená ruka, takže jsem s radostí cvakala, co to šlo.

Jestli jsme v trapasech překonali první ročník, to posuďte sami. Každopádně jsme opět vytvořili pořádnou kupu nezapomenutelných momentek, ze kterých tady vidíte jen nepatrný zlomek. Stejně jako loni přidáme během zítřka, až se fotografové vyspí, na naši facebookovou stránku oficiální srazovou fotogalerii.

Konec? Kdepak, pokračování příště!

Do třetice všeho dobrého, zlého a ďábelského. Už teď můžeme prozradit, že pro naše třetí setkání předběžně plánujeme Brno! Jasně, v Praze je sice blaze, ale dvakrát po sobě je až až. Chce to provětrat krovky zase někde trošku jinde. No a Brno je logicky ideální místo. A třeba konečně mezi nás nalákáme i pár Slováků!

Čas si opravdu odhadnout netroufáme, ale věřte, že jakmile začneme plánovat, budete první, kdo se o tom dozví. Takže prozatím se s vámi loučím. Bylo fajn vidět známé tváře a nově se seznámit s tolika báječnými lidmi. Za náš bowlingový tým SerialZone se na vás těším zase za rok!

ragelly


Tak co, účastníci? Jaké jsou vaše připomínky, názory a reakce na druhý SZCon, na atmošku, náladu a stejně šílené seriálové maniaky, jako jste vy sami? Chválu vyjádřete v diskuzi, zlobit se na vás nebudeme! :-) A co vy, kteří se nemohli, nechtěli, báli nebo nedejbože zapomněli dostavit? Přijdete příště?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

xtomas252
hodně dávno
Jihlava by bodla i pro mě, mám to sice ještě kousek, ale...
Odyssea
před 286 týdny
Tak, lidičky, kdy se uvidíme v tom Brně? Už se něco plánuje? :)
Drunk_Queen
před 286 týdny
Doufám, že mi to někdy v dálné budoucnosti (ideálně po dosažení...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY