Facebook Twitter E-mail
9. září 2013

Článkaři tvrdí: ABC se S.H.I.E.L.D. vstoupí do dějin!

Nová sezóna je téměř tady. Tento týden vám náš tým hlavních článkařů nabídne subjektivní názory na to, co stojí za to zařadit do watchlistu, a od čeho naopak dát rychle ruce pryč.

Sezóna 2013/2014 oficiálně začíná příští týden. Pokud stále ještě nevíte, zda si do svých watchlistů zařadit některou z novinek, třeba se vám bude hodit právě tato série článků, kterou pro vás připravilo sedm hlavních článkařů SerialZone.

Každý den vám přineseme odpovědi na tři jednoduché otázky. Co u jednotlivých televizních stanic bude podle nás stát za to vidět, před čím naopak schovat hlavu do písku, a na konec naše malá tipovačka, kterou novinku daná stanice zruší jako první.

Dnes se podíváme na zoubek ABC. Ta si pro nás připravila pěkných pár novinek. Některé z nich mají úspěch téměř předurčen, jiné snad ani nikdy vzniknout neměly. Co je podle nás na obou spektrech stupnice?

Jaká je podle tebe nejlepší novinka na stanici ABC?

Fruiko
Resurrection. Jasně jdu proti proudu, ale mně se prostě ten Shield nelíbí a nelíbí. Ale chápu, že už jen kvůli Whedonovi to bude hit. Ale Resurrection mi je sympatičtější, navíc by to mohlo mít rozumný konec, když tvůrci už tak nějak počítají s jednou řadou.
ragelly
Těžká volba mezi Agents of S.H.I.E.L.D. a Once Upon a Time in Wonderland. Pohádkový motiv mě hodně láká, ale prozatím nemám srovnání s OUaT. To u Shield mě dostal Whedon i reakce fanoušků, která mě úplně strhla. Avengers jsem neviděla, ale Shield řadím mezi ty výjimky, na které budu koukat pravidelně.
Furiant
Agents of S.H.I.E.L.D. — Protože Avengers. Protože Marvel. Protože Whedon! Akce, drama, vtip, prostě naprostá bomba!
megawir
Pro mě je tohle snadná otázka. Přestože jsem opravdu zvědav a fandím Once Upon a Time in Wonderland, bezkonkurenční očekávanou peckou je pro mě rozhodně Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. Přiznám se, že Avengers jsem viděl několikrát a prostě mě tohle prostředí a ten svět baví. Podle všeho nás čeká spousta akce, vtipných okamžiků i dramatických scén a tuhle kombinaci já můžu…
Zdeněk Král
Agents of S.H.I.E.L.D. — Marvel se snad postará o to, aby zpracování vypadalo dobře a ze seriálu nedýchal nízký rozpočet, hlavní je ale zápletka. Ta vyčnívá nad ostatními obyčejnými (byť zajímavými) rodinnými komediemi a dramaty.
allyska
Agents of S.H.I.E.L.D., akční sci-fi, kde je kvalita zaručena díky Joshovi Whedonovi. Navíc mi od zrušení Eureky chybí nějaká dobrá sci-fi.
Seraphine313
S.H.I.E.L.D. je tutovka. S ním by neprohrál ani Barrandov ani TV Romantika. Je ale potřeba trochu přibrzdit. Příkladů, kdy všichni očekávali nabušený seriál a nedostali co chtěli, není málo.

Jaká je podle tebe nejhorší novinka na stanici ABC?

Fruiko
Super Fun Night. Už když jsme hodnotili trailery, tak jsem litoval, že jsem ho vůbec kdy viděl. A dodnes mě to nepřešlo.
ragelly
Bože, tady je adeptů! Ať už v dramatech, tak v komediích. Celkově mi jako nejhorší ABC novinka přijde retro komedie The Goldbergs. Měla jsem problémy trailer dokoukat do konce. Ten humor, jestli se tomu tak dá říkat, mi přijde jako jedna velká trapárna za druhou. Při tvorbě retro seriálu navíc nemohli tvůrci sáhnout hůř, než do rodinky 80. let. To chování, móda, účesy… ze všeho mi hrůzou vstávají vlasy.
Furiant
Super Fun Night — Už jenom podle traileru vypadá tenhle seriál děsně – samotný námět mi přijde celkem strašnej a těm „vtípkům“ se měl někdo smát? Hrůza, tohle nikdy nemělo dostat objednávku na celou sérii.
megawir
Já nebývám až tak kritický u novinek, protože těm, co mě nezajímají, se prostě a jednoduše nevěnuju. Nejvíc husí kůži jsem měl asi při čtení zápletky u The Goldbergs. Není to můj šálek kávy a podle mě to dopadně špatně.
Zdeněk Král
Super Fun Night. Už podle plakátu to vypadá naprosto otřesně. Úplně v duchu vidím pokusy o geek humor ve stylu TBBT, ale buď to bude klišoidní slabý odvar, nebo to naopak bude přehnaně a kýčovitě absurdní, jak naznačil trailer. Ne, díky, hrůza.
allyska
Super Fun Night, laciný a trapný vtípky s absolutně nesympatickou Rebel Wilson v čele. Rychle pryč z obrazovky. Snad to nedopadne jako s Neighbors a nedostane to 2. řadu.
Seraphine313
Věcí, které mě nezaujaly, bylo víc, ale co se mi absolutně ošklivě vrylo do paměti, je Super Fun Night. Nemám nic proti moletkám (i když to je v tomhle případě asi slabé slovo), ale hranice mezi vkusnou komedií a nevkusnou řachandou je tady úplně zanedbána.

Co podle tebe zruší ABC zruší jako první?

Fruiko
Lucky 7. Ne, že by to bylo letos od ABC to nejhorší, ale nedokáže si to najít dostatek diváků.
ragelly
Bude to závod mezi Goldbergama a Lucky 7. Oba seriály začínají ve stejný den, jedna komedie, druhé drama. Stanice mají poslední dobou tendence nechat dojíždět komedie a předčasně ukončovat dramata (což je postavené na hlavu…), ale tady bych skoro i tipovala, že to vymění a červenou tedy jako první dostanou The Goldbergs.
Furiant
Lucky 7 — Nezajímavé drama s nezajímavými postavami o nezajímavém tématu. Tohle nebude mít dlouhého trvání, na tohle Amíci koukat nebudou. Možná kdyby to byla komedie, bylo by to lepší.
megawir
Věřím, že to odnesou The Goldbergs, protože zlaté období pro podobné seriály je přes dvacet let pryč. Upínat se k minulosti z pohledu invence nemusí být ten nejlepší přístup…
Zdeněk Král
Mixology. Až lidi uvidí poosmé stejný večer, prostředí a postavy, uslyší poosmé stejnou hudbu a zasmějou se poosmé stejnému vtipu, jen natočenému z jiného úhlu, dojde jim trpělivost. A přestanou koukat. Téma jednoho večera bude ve světě seriálů vyčpělé po… jednom večeru.
allyska
Těžko říct, tipla bych, že nemastné, neslané Lucky 7, času je málo, takže tohle ani nezapnu, jelikož jsou mnohem lepší seriály, které dokážou už na první pohled zaujmout.
Seraphine313
Chtěl bych, aby to byl Super Fun Night, ale první podle mě zruší Back in the Game. Ten timeslot proti X-Factoru a Criminal Minds je pro novinku šílený.

A co vy? Podělíte se o své odpovědi v komentářích?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Klik
hodně dávno
Shield si pozriem určite, rovnako ako OUAT. :D A dúfam že The Goldbergs a Super...
smeetakk
hodně dávno
Už aby to bylo :-) Superschopnosti a Marvel a superschopnosti :D těším se moc
ševča
hodně dávno
no, většinou souhlasím. hlavně jsem ráda, že nejsem v odporu k super...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY