Facebook Twitter E-mail
12. července 2010

Nominace na Emmy: dozvuky a zajímavosti

Výtah toho nejlepšího, co se kromě seznamu nominovaných dá k nominacím na ceny Emmy za sezónu 2009/10 říci.

Napřed si řekneme, jak si vedly TV stanice. Nejvíce nominací ze všech získala HBO (celých 101), za ní pak skončila ABC s celkovými 64 nominacemi. Stanici HBO výrazným dílem napomohl válečný seriál Pacific, jenž získal celkem 24 nominací, tedy nejvíce ze všech seriálů. Nenechte se však zmýlit seznamem z minulého článku, kde na tento seriál ani jednou nenarazíte – je to totiž pouze minisérie a získala hlasy hlavně v ostatních, zvláště technických, kategoriích.

V závěsu za Pacifikem je muzikál Glee stanice FOX, jenž má na kontě celých 19 nominací a stal se tak nejúspěšnější novinkou. 17 nominací získali Mad Men a 15 si odneslo Studio 30 Rock. Ani další nové seriály nezůstaly v pozadí – Taková moderní rodinka má na kontě 14 nominací, Dobrá manželka 9 a Nurse Jackie pak 8.

Trošku hořkou radost z nominace prožívá Julia Louis-Dreyfus, která se do výběru dostala za roli v seriálu The New Adventures of Old Christine. Tato komedie stanice CBS totiž byla po této sezóně, pro mnohé i nečekaně, oficiálně zrušena. „Jo, dost mě potěšila Akademie a o to méně CBS,“ odpověděla na otázku, zda má smíšené pocity. „Je skvělé být nominovaná a je prostě škoda, jak CBS promrhala náš pořad.“

Glee. Nový fenomén Foxu uspěl již na Zlatých Glóbech a uvidíme, zda v kategorii „Nejlepší komedie“ překoná Studio 30 Rock, které zatím třikrát v řadě triumfovalo. Každopádně dalších 18 želízek v ohni svědčí o tom, že se nějaké výhry dočká. Poštěstit by se mohlo mladému dvacetiletému Chrisi Colferovi, jenž obdržel nominaci za vedlejší roli. Za hostující roli se dočkali nominace oblíbený Neil Patrick Harris a také Mike O'Malley.

Předávání cen Emmy se uskuteční v neděli 29. srpna na stanici NBC. Pak se budeme moci přesvědčit o tom, které seriály a lidé oslovili Akademii nejvíce.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Maroon
Autor je velkým fanouškem amerických seriálů a letitým překladatelem The Office. Má rád společenský život, dobré pivo a nepřežil by den bez sdělovacích prostředků.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

takuto87
hodně dávno
Z nových seriálů mám nakoukán akorát Glee, a ten považuju i přes občasné...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY