Facebook Twitter E-mail
25. září 2013

Castle: Co můžeme čekat od šesté řady?

Konečně jsme se dočkali premiérového dílu šesté řady našeho oblíbeného seriálu Castle a tvůrce Andrew W. Marlowe v rozhovoru rozebral to, co se v prvním dílu stalo a lehce nastínil, čemu bude ústřední pár čelit.

Pokud jste ještě první díl neviděli, dále raději nečtěte, nebo si zkazíte překvapení, protože článek obsahuje velké spoilery.


Zdlouhavé čtyři měsíce uplynuly od doby, co si Castle klekl před Kate a požádal ji o ruku a nyní jsme slyšeli, jak odpovídá:

„Richarde Edgare Alexandře Rodgersi Castle, ano…. Ano, vezmu si tě.“

Což byla věta, kterou si snad všichni fanoušci přáli slyšet. Přišla ale s upozorněním, že přijala vysněnou práci. Poté jsme se přenesli o 2 měsíce dopředu, kde se už Beckettová snaží dokázat, že do nového týmu patří a zároveň řeší problémy, které přichází se vztahem na dálku, a aby se to pořádně zkomplikovalo, její drahý, který se jako vždy nedokázal držet zpátky, byl vystaven smrtelnému toxinu a zbývá mu jeden den života.

Jelikož se z této šlamastyky opět nějak vyseká, přece jen nemůže být seriál Castle bez Castla, následuje rozhovor s Andrew W. Marlowem mimo jiné i o tom, co nás v následujících dílech čeká.

Co přišlo dříve – Rickova nabídka k sňatku nebo Katino získání práce v D.C.? Nebo to šlo ruku v ruce?

U nich dvou je vždy jedno součástí druhého. Žádost o ruku je velký krok, ale my jsme zároveň chtěli, aby se ihned ve vztahu objevily výzvy a myslím si, že v dnešní době vzít práci v jiném městě a udržovat vztah na dálku je něco, co dost lidí zná. Tak jsme si řekli, že to bude skvělý způsob, jak pokoušet předpoklady, které každý z nich o jejich vztahu má – především takové, které má Beckettová o tom, co může v životě dokázat. Snaží se mít obojí, a jako většina z nás, co se o to pokouší, se jí to příliš nedaří. Je zajímavé sledovat inteligentní ženu, s nadhledem, která celých pět let zářila sebejistotou, jak nyní bojuje. Ona se teď tak ocitá ve velmi zranitelné pozici. Využili jsme toho, že dva lidi spolu chtějí být, ale musí si projít tím těžkým obdobím, kdy spolu nemohou být, a musí se propracovat k tomu momentu, kdy tomu již tak nebude. Také se často stává, že se v životě věci změní a vy se snažíte znovu najít to kouzlo, tu jiskru ve vztahu. Ale než se k tomu velkolepému okamžiku dostanou, rozhodli jsme se to pořádně rozpitvat a užít si cestu k tomu.

Stana (Beckettová) se nechala slyšet, že je důležité dát najevo, že žena by neměla být nucena k tomu, aby si musela vybrat, že by se partneři ve svých snech měli podporovat.

Přesně tak. Což ale neznamená, že to není těžké. Přece jen žijeme v náročné době, kdy lidé tvrdě pracují. Znám mnoho manželských párů, kde oba pracují a tolik se spolu tudíž nevidí a snaží se proto najít ve své situaci rovnováhu. Existují jak velké následky toho, když si člověk vybere jen jedno a to druhé obětuje, ale také, když se člověk snaží mít obojí. Chtěli jsme mít pár, kde oba mají vůči tomu druhému ty nejlepší úmysly, a tak se naplno snaží, aby jim to fungovalo.

Existovaly nějaké ano/ne/možná scénáře, se kterými jste si krátce pohrávali? Protože by bylo pro vás jednodušší ihned na jaře natočit odpověď, když už jste byli na onom hřišti.

Jistě, že jsme si pohrávali i s jinými možnostmi, ale vždycky jsme hledali takovou, která by byla nejupřímnější a zároveň nebude bez překážek. A přišlo nám, že z pozice, v jaké postavy byly a co k sobě cítily, je nejlepší východisko takové, které jsme nakonec zvolili. Aby Kate obětovala takovou velkou příležitost, nebo že by to po ní Castle požadoval, se nám nezdálo správné. A tak se z toho vyklubalo: „Hele, vždyť se milujeme, tak to nějak vyřešíme.“ Máme tak před sebou pár epizod, kde se snaží přijít na to, jak to udělat, aby jim to klapalo. A v budoucnosti se nejedná pouze o jejich vztah, ale také o to, kdo Beckettová je a jaký styl života Castle bez ní v New Yorku povede.

Někteří fanoušci mají pocit, že zeměpisně „rozbíjíte partu“. Můžeš je nějak ujistit, že tomu tak není?

No, tak abych nezabřednul do spoilerů, můžu pouze říct, že jsme odhodlaní dohlédnout na to, aby každá epizoda měla nádech typické castlovské epizody i přes to, že naše hlavní postavy od sebe dělí velká vzdálenost. Nemáme v úmyslu měnit zajeté jádro seriálu, což je Castle a Beckettová společně řešící případy v okruhu přátel, které jsme si všichni oblíbili a máme je rádi. Jen jim plánujeme přihodit do cesty nějaké nové překážky a rozvíjet tak jejich vztahy. Chceme přivézt nové tváře, které nám pomůžou lépe pochopit činy našich postav.

Byl jsem ohromen tím, jakou měl premiérový díl dynamiku – i když jsem věděl, jak se příběh rozvine, překvapilo mě, kolik měli Rick a Kate společných scén.

Byli jsme velmi opatrní, i když jsme chtěli provést nějaké změny, nehodlali jsme to přehnat a show úplně změnit. Je nám jasné, že si lidé zapínají díl s tím, že dostanou očekávaný castlovský zážitek a to jsme měli na paměti, tak doufám, že se nám to povedlo.

Zpátky na okrsek, budou Ryan a Esposito pracovat na jednom či více případech úplně sami, na něčem, co není spojeno s D.C.?

Určitě. Ale pak to do sebe zapadne velmi zábavným a nečekaným způsobem, ze kterého, si myslím, že budou fanoušci velmi nadšení. Uvidíme epizodu, kde Castle s Beckettovou spolu nebudou moci být a Ryan s Espositwm budou řešit důležitý případ, se kterým ale přijde i sranda.

Existuje nějaké obecné téma pro 6. řadu?

Co vyvstává na mysli, je: „Vztahy a jak to udělat, aby fungovaly.“ Vztahy jsou složité a dlouhou dobu Caskett tancovali ten taneček: „Co k sobě cítíme.“ Od toho jsme se posunuli dál k dvěma lidem, kteří vůči sobě vyslovili závazek, ale tento závazek je neustále pokoušen stejně, jako je tomu v našich životech. Ona řekla ano, a tak se mottem pro tuto sezónu stalo: „Dobře, ale jak to udělat, aby to fungovalo? V praxi. Když vezmeme v potaz tvůj život, můj život, odkud pocházím a odkud pocházíš ty, jaké mám ambice a jaké ty. Ale co musíme udělat pro to, aby nám to fungovalo?“ Myslíme si, že toto je velmi podstatná otázka v naší současné kultuře.

Ale až překonají ty počáteční problémy, jsou na obzoru nějaké další překážky? Nějaké vnější vlivy nebo nějaké problémy z minulosti, které vybublají na povrch?

Nějaké tu jsou a některé vtipné, ale stále se na nich pracuje. Ještě nejsme připraveni o nich mluvit, protože se stále vytvářejí.

Jak se Alexis vypořádá se zásnubami? Její reakci jsme neměli na obrazovkách možnost vidět.

Myslím si, že není žádná náhoda, že se poté, co se její otec zasnoubil, ukázala s nějakým klukem, kterého potkala v Costa Rice. V příštích epizodách nám bude pomalu odhalovat, jak to celé vzala. A jak je to v seriálu zvykem, nebudeme svědky nějaké velké konfrontace, ale náznaků v jejím chování, které vyústí v emocionální momenty.

A nakonec, jsi připraven nám prozradit datum svatby?

Odhodlám se pouze říct, že Castle a Beckettová o tom budou hovořit a plánovat to. Ale myslím si, že je ještě brzy na to fanouškům vyzradit, zda se svatba bude konat či ne.


A jaké jsou vaše reakce na premiéru 6. řady? Těšíte se na pokračování?

(Zdroje: TVLine, EW)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nicole348
před 216 týdny
Neviem či sa mi ten diel páčil či nie. Na jednej strane som rada za trošku...
harmonica
před 216 týdny
Já jsem teda z prvního dílu naprosto nadšen. Jak říkal redaktor, byl jsem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY