Facebook Twitter E-mail
29. září 2013

Crossing Lines: Rozhovor s Gabriellou Pession

Gabriella Pession v seriálu Crossing Lines (Bez hranic) hraje postavu Evy Vittorie. Herečka je v Itálii poměrně známá a úspěšná, v USA si však kromě epizodní role ve Wilfredovi nikde nezahrála. Eva pro ni tedy je první velkou rolí.

Herečka se v lednu rozpovídala o svých kolezích, Praze i ScanGenu.

Tip pro vás: Pokud se chcete znovu (a zadarmo) podívat na odvysílanou třetí epizodu, mrkněte na AXN Player.

O mezinárodním obsazení

Pracovat s herci z jiných zemí bylo svým způsobem velmi náročné především kvůli cizímu jazyku, bylo určitě zajímavé slyšet různé akcenty. Rozdíly byly i na emocionální úrovni, jako způsob, jak používáme naše emoce, různě se stavíme k řešení problémů, jak reagujeme na sebe, je to prostě jiné, protože jsme opravdu odlišní – francouzský herec, Američan, Ir a Ital. Například moje postava Eva je super emocionální, velmi živá a empatická – jako sopka, to je typicky italské. Poznávat všechny ty různé kultury bylo opravdu skvělé. I v příběhu uvidíte stejnou událost z různých úhlů pohledu, což je hodně zajímavé a netradiční. Co bylo ale vůbec nejlepší, že jsme si užili spoustu legrace. Dělám rozhovory o filmech celou svou kariéru a vždycky říkám, „Máme úžasné herecké obsazení“, ale tentokrát je to skutečně mimořádné. Možná i proto, že jsme multikulturní a pocházíme z různých prostředí a míst. Hodně jsme si povídali, probírali různé scény, sdíleli naše pohledy. To bylo někdy dost náročné.

Žili jsme společně, teď jsme jako rodina. Richard a Tom a já jsme žili ve stejném domě a já je prostě zbožňuju. Natáčeli jsme na nejkrásnějších místech, točili jsme celý den, pak jsme šli společně na večeři, někdy jsem si zašla do posilovny, na masáž, ale v podstatě jsme spolu trávili většinu času i mimo natáčení a nikdy se nenudili. Udělali jsme si například výlet do Drážďan, protože Tom je z Drážďan, chtěl navštívit dědečka, kterému je 97, tak jsme tam prostě zajeli. Plánujeme podnikat společně různé věci i po skončení natáčení, což je opravdu vzácné a musím říct, že jsem si užila vůbec nejlepší chvíle za patnáct let kariéry.

O natáčení Praze a dalších místech

Praha je úžasná – takové útulné super romantické městečko, určitě je to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem viděla za celý život. Ačkoliv jsem sama Evropanka, musím říct, že je určitě moje nejoblíbenější evropské město. Dvanáct natáčecích dní v Praze je zoufale málo.

O tom, co ji přitahovalo k projektu

V první řadě jsem předtím znala práci Eda Bernera, jsem fanouškem jeho seriálu Criminal Minds, proto jsem o projektu už věděla. Takže když poprvé ohledně Crossing Lines zavolal, už jsem měla zájem a byla jsem hodně zvědavá, projekt se mi zdál být opravdu výjimečný a neuvěřitelný. A pak protože jsem se narodila ve Spojených státech, a tak jsem napůl Američanka a z poloviny Italka. Vždycky jsem chtěla pracovat na mezinárodní úrovni, nejen ve své zemi, kterou sice zbožňuji, ale je velmi malá. Když jsem pak četla roli, bylo to ještě lepší, protože Eva je jako srdce týmu, je expert na zbraně a celý příběh byl prostě super cool! Zaprvé je to akční seriál, mám příležitost pracovat s Edem Bernerem, budu cestovat po Evropě s úžasnými herci – vždyť Donald Sutherland je součástí projektu! Tím chci říct, že určitě ano, chtěla jsem tam být taky! Ed mě nechal dokonce změnit jméno postavy, původně měla být Gabriella jako já.

O speciální přípravě a tréninku

Musela jsem hodně cvičit a trénovat, V České republice nás cvičili vynikající lidé, kaskadéři zde jsou prostě úžasní. I ve Francii jsme měli opravdu dobrého trenéra na bojovou scénu Kung Fu, byla to taková legrace, jsem hodně malinká a drobná, když jsem bojovala s tím obrovským chlapem… Moc ráda se učím různé věci, ačkoliv neřídím a nesnáším zbraně. Nejdřív jsem se bála všechny ty zbraně používat, pak jsem si ale řekla, že to musím překonat a prostě to jen vyzkoušet a bavit se tím. A to se i stalo, dokonce se mi to začalo líbit a požádala jsem Eda, jestli by mi mohl do desáté epizody připsat scénu, kde někoho zabiju.

O ScanGenu

To byla ta nejzábavnější věc na světě. Natáčeli jsme v Paříži scénu z pilotního dílu, kde se Anne-Marie ztratí v parku a celý tým se o ní příšerně bojí, tak se všichni potkáme v Paříži u jednoho stolu uprostřed místnosti… a Sebastian nám říká: „Chtěl bych vám teď ukázat ScanGen“, …ani to slovo neumím z nějakého důvodu vyslovit, a tak pokaždé když řekne slovo ScanGen, začnu se smát. Natáčeli jsme scénu u prázdného stolu, protože 3D triky byly dělány v postprodukci.

My jsme nikdo ScanGen neviděli, protože trikové obrazy byly vytvořeny až později, a tak jsme byli všichni při natáčení první scény překvapeni, co dělá. On je technicky úžasně nadaný, byla to taková jeho soukromá hračka. Pro mě je zajímavé vidět někoho tak technicky založeného, protože já sama jsem hrozně staromódní. S počítačem jsem ta nejzoufalejší osoba, poslat email jsem se naučila před 6 měsíci. Pořád posílám ručně psané pohledy s razítkem a známkou.

O tom, co se publiku bude nejvíce líbit

Samozřejmě že už byly natočeny stovky a tisíce kriminálek, na tom není nic nového. Ale tahle je nová, protože je napříč Evropou, mezinárodní herecké obsazení je nové a působí exoticky. Je více globální, jsou z ní cítit jiné vibrace, diváci v seriálu uvidí atraktivní evropská města a místa, nejrůznější trestné činy. Ačkoliv jsem Evropanka, přestože jsem se narodila v Americe a žiji tu většinu svého života, myslím, že pro ostatní je prostě úžasné vidět, jak krásná Evropa je. Kdyby se natáčel kriminální seriál v Itálii, tak by ho asi viděli jen italští diváci, to samé v například v Německu. Tenhle je ale mezinárodní, naprosto otevřený – prostě překračuje hranice (crossing lines).


Jak jste si postavu Evy v seriálu oblíbili?

Další díly seriálu

Crossing Lines: Rozhovor s Williamem Fichtnerem (28. 9. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s Gabriellou Pession (právě čteš)
Crossing Lines: Rozhovor s Donaldem Sutherlandem (1. 10. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s R. Floodem a T. Wlaschihou (5. 10. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s Edem Bernerem a Rolou Bauer (6. 10. 2013)

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

jelpetty
hodně dávno
Eva je pro mě pořád záhadou a musím přiznat, že ostatní postavy mám radši...
ragelly
hodně dávno
My jsme napřed měli promítání první dvouepky a pak až rozhovory. Z těch dílů...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY