Facebook Twitter E-mail
6. října 2013

Crossing Lines: Rozhovor s Edem Bernerem a Rolou Bauer

Edward Allen Bernero je padesátiletý producent pocházející z Chicaga. Koprodukoval například seriál Third Watch (Třetí hlídka), produkoval slavnou kriminálku Criminal Minds (Myšlenky zločince) i její spin-off Criminal Minds: Suspect Behavior. Dříve pracoval jako policista.

Rola Bauer je německá televizní producentka a zakladatelka Tandem Communications. Produkovala a koprodukovala seriály Painkiller Jane, World Without End, Pillars of the Earth a několik dalších. Za svou práci získala nominaci na Zlatý glóbus a cenu Emmy.

V posledních několika epizodách jsme se setkali s novou postavou, Alexandrem Dimitrovem. Bude se tato postava nějak rozvíjet v další sezóně?

Ed Bernero: Dimitrov se objeví v první epizodě druhé řady, ale dál už ne. Přesto spolupráce s jeho hercem byla výborná, já a Donald jsme si ji užívali.

Tento skvělý evropský herec hraje velmi komplexního zločince. Které jeho filmy máte nejradši?

Ed Bernero: Mám je rád všechny. Toho herce (Marcela Iuerese – pozn. red.) k nám přivedl náš český režisér castingu. Když jsme viděli jeho práci, věděli jsme, že se pro tu roli přesně hodí. A byli jsme rádi, že jsme ho získali, spolupráci s ním jsme si opravdu užívali.

Ede, dřív jste býval policejním důstojníkem. Využil jste nějak své zkušenosti při výrobě seriálu?

Ed Bernero: V prvotních fázích jsem hodně přispíval svými zkušenostmi, hlavně pro vytváření pozadí a příběhů postav. Přeneseně řečeno, každá postava v seriálu jsem já, ale v různých fázích mé kariéry, ať jako nováček, nebo uprostřed mé kariéry, nebo až na jejím konci. Do postav jsem podle jejich věku přenesl to, co jsem v těch letech prožíval.

Setkali jste se při práci s agenty Mezinárodního trestního soudu?

Ed Bernero: Donald se setkal s jedním ze soudců Mezinárodního trestního soudu, já strávil hodně času s agenty Europolu. Jinak jsme se s nikým z MTS nesetkali, ale tento rok už návštěvu plánujeme.

Kolik toho z úspěchu seriálu připisujete svým zkušenostem od policie?

Ed Bernero: Myslím, že jsem postavám přispěl hlavně tím policejním pohledem a uvažováním. Právě díky tomuto je seriál realističtější. Kupříkladu vím, že policisté nemyslí jen na svou práci – mají i vlastní zájmy. Asi bych byl schopný vytvořit ještě větší skupinu odlišných lidí. Znám mnoho různých lidských typů, kteří byli policisty.

Jak se Crossing Lines liší od ostatních kriminálek?

Ed Bernero: Hlavním atributem seriálu je to, že tým je složený z policistů z různých zemí. Z těchto zemí také využíváme herce, takže je to opravdu první mezinárodní policejní tým. Je to seriál o tom, co tým mezinárodních policistů dělá pro svět. Tento princip jsme ale vymýšleli poměrně dlouho.

Co děláte proto, aby byl příběh jednotný a přitom silný?

Ed Bernero: Máme neskutečně skvělý tým. Je vidět, jak zde na seriálu každému záleží, takže vznikají věci, které máme rádi a na které jsme pyšní. A díky tomu se to snažíme dělat čím dál tím líp, pohání nás to.

Rola Bauer: Edovi opravdu záleží na detailech. Zkoumá každou zemi, politické odlišnosti, a to, jak by to mohlo ovlivnit příběh. To je něco, co dnes už moc nevidíte. A také to posouvá seriál do nové, bohaté, roviny. Dozvěděli jsme se to od blogerů. Ti říkají, že mají rádi důvěryhodnost seriálu, jako by šlo o reálný incident. Tohle je myslím naše cesta k úspěchu. Jsme v Německu už čtvrtý den a pořád nám rostou ratingy. Nevím, jestli znáte Eda, ale je to velmi pozitivní.

Ed Bernero: Je to úžasné.

Rolo, byly zde nějaké speciální výzvy, s kterými jste se museli při natáčení mezinárodního seriálu vypořádávat?

Rola Bauer: Musela jsem brát hodiny cizích jazyků. Občas se něco ztratilo v překladu. Vyžádalo si hodně trpělivosti, abychom zkoordinovali tolik různých národností před a za kamerou. Ale je to obrovská zkušenost; lidé ten seriál milují a proto pro ně dělají to nejlepší. Myslím, že jsme je pro to hodně rychle strhli.

Ed Bernero: A já se naučil, že mluvím moc rychle.

Jaký je největší rozdíl mezi natáčením v Evropě a v Americe?

Ed Bernero: Zas tolik toho není. Krom jazyka; máte ale přibližně stejný časový plán, rozpočet, teoreticky ten pocit z toho je jiný, ale jakmile do toho jednou zapadnete, je to téměř totožné. Krom tedy většího cestování!

Navštívili jste Polsko?

Ed Bernero: Máme dvě epizody, které se odehrávají v Polsku. Nenatáčeli jsme tam, ale v seriálu se tam bude děj odehrávat.

Další díly seriálu

Crossing Lines: Rozhovor s Williamem Fichtnerem (28. 9. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s Gabriellou Pession (29. 9. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s Donaldem Sutherlandem (1. 10. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s R. Floodem a T. Wlaschihou (5. 10. 2013)
Crossing Lines: Rozhovor s Edem Bernerem a Rolou Bauer (právě čteš)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY