Facebook Twitter E-mail
22. října 2013

SARS po prvním měsíci - ÚTERÝ

Většina seriálů si odbyla svých pár epizod a je tedy čas na první prognózy ohledně toho, jaký osud je může potkat. Dnes si rozebereme úterní program.

Jeden z nejnabitějších dnů celého týdne je úterý. Zde totiž v programu vládne už několik let jeden silný blok kriminálek – NCIS a NCIS: LA na stanici CBS. NCIS samotná vede ve sledovanosti napříč všemi stanicemi (i když čtvrteční Teorie velkého třesku jí šlape na paty a v ratingu jí dokonce hodně předbíhá). Její spin-off z Los Angeles je zase dlouhodobě mezi desítkou nejsledovanějších seriálů.

Otázkou před začátkem sezóny bylo, který seriál dvojici doplní ve velice lukrativním timeslotu v 10 večer. Nakonec se zde objevila úspěšná kriminálka Person of Interest a krok to byl dobrý – seriál ve svém timeslotu pravidelně vítězí. Jenže to je pouze jedna dobrá zpráva. Loni seriál často sahal k patnáctimilionové hranici ve sledovanosti a překonával v ratinzích tříbodovou hranici. Letos, i když jeho předskokani jsou divácky ještě silnější než v prvních dvou sezónách, ale seriál i přes nízkou konkurenci výrazně poklesl. Co je pro něj dobré, tak zatím neklesl natolik, aby se musel bát o další sezónu. V ní už ale pravděpodobně poputuje zase na jiný den.

Agenti v konkurenci

Úterý je také dnem, ve kterém se vysílá nejočekávanější novinka podzimu – Agents of S.H.I.E.L.D.. Seriál z dílny Josse Whedona v pilotu inkasoval ohromující rating 4.7 a i dalšími výsledky si přímo říká o prodloužení. V posledních dvou epizodách se jeho sledovanost ustálila těsně pod osmimilionovou hranicí, což je možná méně, než by většina lidí čekala, v konkurenci NCIS a The Voice na NBC jde o poměrně slušná čísla podtržená ratingem lepším než u NCIS: LA.

Další seriály na ABC už ale tolik nezáří. The Goldbergs překvapivě zabodovali s pilotní sledovaností 9 milionů, od té doby ale spadli na 5 milionů a zrušení se jim pravděpodobně nevyhne. Ještě hůř je na tom Trophy Wife, která za nimi následuje. Ta po slušném začátku aktuálně sahá na čtyřmilionovou hranici sledovanosti a její rating také není kdovíjak skvělý – ve čtvrté epizodě pouze 1.3. Jestli má nějaký seriál přednost ve zrušení, bude to tento. První rušení podzimu totiž proběhlo hned vedle – po Trophy Wife se totiž vysílal Lucky 7.

Na CW středa bez diváků

The CW pro letošní sezónu překopala středeční program, Hart of Dixie přehodila na pondělí a do volného úterka přesunula Supernatural a novinku The Originals. Z té odvysílala pilotní epizodu ještě ve čtvrtek za mateřskými Deníky, paradoxně přesun nebyl moc znát. Seriál má sice za sebou v úterním timeslotu pouze dvě epizody, ta druhá ale přinesla dobré výsledky – sledovanost 2,22 milionu a rating 1,1. Pokud bude seriál pokračovat v podobném duchu, má jisté obnovení. Supernatural je na tom ve sledovanosti ještě o něco líp – což je v jeho deváté sezóně obdivuhodný výkon. Co je ale hlavní – svými výsledky si dost možná vyslouží novou sezónu ještě jednou.

To na Foxu jsou z úterka mírně nešťastní. Komedie Dads nezafungovala a stahuje celý večer ve sledovanosti dolů. Nejvíc na tom trpí komedie Brooklyn Nine Nine, která vždy měla lepší výsledek než její předchůdce a která si našla mnoho fanoušků. Výsledek to ale není příliš oslnivý a tak z nedávné objednávky celé sezóny můžeme jen usuzovat, že Fox ví co dělá a má s programem večera ještě další plány. Vítěz večera – pro některé možná překvapivě – je komedie New Girl. Ta pomalu pokračuje ve svém sestupném trendu, na ostatní pořady toho večera na Foxu to ale stačí. Kupodivu není ve svém timeslotu dokonce ani nejhorší – The Goldbergs na ABC mají poslední dva týdny nižší rating.

Sázka na špatnou kartu

Jenže jak jsou Dads a Brooklyn na tom špatně, nejsou na tom nejhůř. Největším otloukánkem tohoto dne na Foxu je The Mindy Project. Loňské mírně překvapující obnovení letos přesáhlo třímilionovou hranici ve sledovanosti jen jednou a ratingy je na tom také bídně. S Trophy Wife na ABC je to jasný adept na zrušení.

Skóre:

• zrušené: Lucky 7
• obnovené: –
• na zrušení: Trophy Wife, Dads, The Mindy Project, The Goldbergs
• na obnovení: Agents of S.H.I.E.L.D., NCIS, NCIS: LA, Supernatural

Stanice NBC pro první tři týdny nové sezóny jako vůdce večera zvolila reality show The Voice. Po ní následovalo úspěšné drama loňské sezóny Chicago Fire, které se hned v prvních dvou epizodách blýsklo slušným ratingem. The Voice samotný, i přes velkou konkurenci od NCIS, NCIS: LA a Agents of S.H.I.E.L.D., dokázal, stejně jako loni, dosáhnout v úvodních epizodách ratingu 4.0. Následující Chicago Fire, které mělo loni za předskokana Law & Order: SVU, který mimochodem letos předskakoval Ironside, si svá čísla vylepšil. Z loňských průměrných 7,78 milionu diváků poskočil na 8,3 milionu diváků a desetinku přidal i v ratingu.

Další díly seriálu

SARS po prvním měsíci - PONDĚLÍ (21. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ÚTERÝ (právě čteš)
SARS po prvním měsíci - STŘEDA (23. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ČTVRTEK (24. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - PÁTEK (25. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - NEDĚLE (30. 10. 2013)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rimmerson
před 208 týdny
Asi tu budu jediný ale docela bych si přál aby Dads nezrušily jelikož po...
jukab
před 208 týdny
Tady nezbývá než souhlasit s autorem článku, úterý se vykrystalizovalo...
gnew
před 208 týdny
@jukab Možná B99 zachrání post po Super Bowlu. @Rimmerson Souhlasím....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY