Facebook Twitter E-mail
23. října 2013

SARS po prvním měsíci - STŘEDA

Většina seriálů si odbyla svých pár epizod a je tedy čas na první prognózy ohledně toho, jaký osud je může potkat. Dnes si rozebereme středeční program.

Středa má jasného vítěze – komedie Modern Family válcuje všechny ostatní už několikátý rok. Oproti loňsku její sledovanost zůstala na stejné úrovni, o pár desetin se jí ale snížil rating – což pro seriál obvykle není zdrcující zpráíva, když se jeho rating pořád drží nad hodnotou 4.0.

Loni Modern Family předskakovali The Neighbors, které stanice letos přesunula na pátek a před Modern Family nasadila novinku Back in the Game. Ta si kupodivu drží slušná čísla (právě na úrovni loňských Sousedů) a je zde slušná šance, že by seriál při současných číslech mohl být obnoven. Komedie The Middle se drží na skvělých číslech – ještě neklesla pod 8 milionů diváků. Minulý týden ale měla přestávku.

Šílenosti táhnou

Super Fun Night, který mnozí označovali za nejšílenější novinku letošní sezóny, až překvapivě dobře odstartoval. Po třech epizodách ale poměrně výrazně poklesl jak ve sledovanosti, tak v ratingu. Rozhodující pro něj bude několik následujících týdnů, ve kterých se ukáže, zda bude stagnovat na nějaké přijatelné hladině, nebo se bude dál propadat. Osobně bych se asi přikláněl k druhé možnosti, která pro něj bude znamenat zrušení. Ale to už jsou jen dohady.

Tvrdá čísla bohužel nepříliš přejí poslednímu seriálu ze středečního programu ABC, Nashville. Ten neodstartoval příliš úspěšně, jen lehce nad průměrnou sledovaností loňské sezóny (6,5 milionu diváků). Ve sledovanosti sice následně neklesnul, v ratingu se ale propadl o plných 20 %. Za současných podmínek (a že jsme tento týden teprve u páté epizody) věřím tomu, že po letošní sezóně seriál skončí.

Na CBS řeší úplně jiné problémy.

Středečnímu večeru totiž vládne trojice seriálů, které… no prostě jsou tam už poměrně dlouho. Realitka Survivor oproti minulému roku poklesla v ratingu cca o 0.5, ve sledovanosti ale pořád válí a obnovení má jisté. Kriminálka Criminal Minds kupodivu oproti loňsku zaznamenala jen marginální propad a drží si čísla, kterými nejen vyhrává večer na CBS, ale v současné době je i mezi pěti nejsledovanějšími skriptovými seriály stanice. Tohle je jasná karta pro prodloužení seriálu.

CSI se už nedaří tolik jako v dřívějších dobách, ale pořád patří k platným seriálům. Postupný pokles sledovanosti je ale v posledních letech znatelný a pravděpodobně ne ještě letos, ale příští rok už se bude chystat konec seriálu. Letos se zatím seriál nedostal přes desetimilionovou hranici, uvidíme jak dnes, má se totiž vysílat 300. epizoda. Značka CSI je ale pořád silná a CBS hlavně ze syndikace čtrnáctisezónového seriálu plynou velké peníze.

Stanice CW se rozhodla ve středečním programu ponechat svůj současný nejúspěšnější seriál Arrow. Za něj přesunula další novinku, The Tomorrow People a podle prozatímních výsledků to nebyla špatná volba. Oběma seriálům se daří, ale zatím chybí víc dat. CW totiž svůj podzimní program odstartovala až druhý týden v říjnu a z obou seriálů se zatím odvysílaly jen dvě epizody.

Foxovskému večeru prozatím vládne pouze The X Factor. Tomu sice od minulé sezóny výrazně poklesla sledovanost (od první dokonce čísla spadla na polovinu), ale pořád generuje stanici slušné výsledky. S ohledem na ratingy a to, kolik mladých diváků show táhne, letos pravděpodobně The X Factor ještě končit nebude.

NBC se nedaří

Skóre:

• zrušené: Ironside
• obnovené: -
• na zrušení: Nashville, Revolution
• na obnovení: Arrow, Criminal Minds, Modern Family, The Middle

Poraženým ve středečním večeru je jednoznačně stanice NBC. Druhá řada Revolution diváky vůbec netáhne, přestože jede v lehčím timeslotu než loni premiéra; poslední tři epizody zaznamenaly téměř shodný výsledek těsně pod 5,5 milionu diváků. Rating ale desetinku po desetince klesá (ve čtvrté epizodě jen 1.4) a to je už za hranicí čísel, která NBC u svých dramat akceptuje. Zrušení u tohoto seriálu je téměř jisté.

Law & Order: SVU začal svou patnáctou sezónu a víceméně se drží na úrovni sezóny minulé. Krizi měl před dvěma lety, kdy se nedokázal půl sezóny vyhrabat nad šestimilionovou hranici. Letos je ale permanentně nad ní, a díky tomu vyhrává na NBC večer (což není nic těžkého, když poslední seriál, je zrušený Ironside). Jenže tady budou účinkovat peníze ze syndikací a vysílacích práv, které pravděpodobně zaručí prodloužení.

Další díly seriálu

SARS po prvním měsíci - PONDĚLÍ (21. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ÚTERÝ (22. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - STŘEDA (právě čteš)
SARS po prvním měsíci - ČTVRTEK (24. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - PÁTEK (25. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - NEDĚLE (30. 10. 2013)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

psulek
před 213 týdny
Nechapem ako moze padat 2 seria Revolution? Vsak je o moc lepsia ako prva...
Vitab
před 213 týdny
Gratuluji NBC, že svým stupidním krokem (přesun z 22:00 na 20:00)...
ševča
před 173 týdny
To nebylo tím. Já jsem ještě nebyla schopná dokončit první řadu, protože někde...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY