Facebook Twitter E-mail
24. října 2013

SARS po prvním měsíci - ČTVRTEK

Většina seriálů si odbyla svých pár epizod a je tedy čas na první prognózy ohledně toho, jaký osud je může potkat. Dnes si rozebereme čtvrteční program.

Čtvrtek by se dal označit za den novinek. Všechny stanice krom Foxu nasadily do programu aspoň jedno ze svých želízek.

Asi nikdo nečekal, že spin-off Once Upon a Time, Wonderland, se dočká tak malé odezvy. Už první epizoda byla podprůměrně sledovaná, další zažila ratingový propad na 1.2 (spolu se sledovaností, která se propadla na 4,53). V současné době, a to jsme teprv u druhé epizody, je seriál bohužel velice blízko zrušení. Stojí za připomenutí, že loni ve stejném čase běžel Last Resort. A Zero Hour. A rok předtím Missing a Charlie's Angels. A předtím My Generation a mohli bychom pokračovat dál až do roku 2008, kdy naposledy prokletí smrtícího timeslotu prolomila Ugly Betty.

Chirurgové vzdorují

Tak trochu díky Wonderlandu nedosahuje další seriál stanice, Grey's Anatomy, výsledků, jakých by chtěl. Přesto to jsou jedny z nejlepších výsledků stanice. Společně s následným Scandalem se drží u ratingové hranice 3 bodů a zvlášť druhý jmenovaný září. Scandal má reálnou šanci na prodloužení, Chirurgové, i přes sílící hlasy fanoušky volající po zrušení, také.

Čtvrteční večer na CBS si stanice velice považuje. Jak by také ne, když zde běží jeho nejsilnější komedie. O Teorii velkého třesku se netřeba zmiňovat, bleskovkami o lámání dalších a dalších rekordů v ratinzích jsme vás zásobovali dost. Otázkou tak u tohoto seriálu nezůstává ani to, jestli bude prodloužen, ale o kolik sérií. Všichni totiž pamatujeme velké prodlužování z doby před třemi lety a vzhledem k megaúspěšnosti seriálu by se tato situace mohla lehce opakovat.

Přesunutí Dva a půl chlapa za dvě další komediální novinky jsem já osobně vnímal jako pokus stanice zjistit, jak se seriál udrží bez silného předskokana. Loňských výsledků seriál sice opravdu nedosahuje, pořád se ale jakž takž drží na hranici nezrušení. Loni seriál patřil mezi deset nejsledovanějších pořadů na komerčních televizích. Letos… se asi nedostane ani do první třicítky. V posledních epizodách si totiž několikrát sáhl na dno – naposledy 8,59 milionu diváků. Pro seriál, který v minulých deseti řadách nespadl nikdy pod 11 milionů opravdu smutné.

Kdo ovšem nejvíc trpí ve čtvrtek na CBS, je překvapivě nejsledovanější novinka loňské sezóny, Elementary. Seriál se propadl ani ne tak ve sledovanosti, jako v ratingu (poslední výsledek 1.5), a to pro něj bude patrně rozhodující. Pokud své výsledky nezlepší, je tato sezóna jeho poslední.

Překvapivé novinky

Záměrně jsem se ještě nezmínil o dalších dvou komediích na CBS, novinkách The Millers a The Crazy Ones. Pravda je totiž taková, že Big Bang, který se vysílá před nimi, dělá divy. The Millers jsou aktuálně nejsledovanější novinkou této sezóny, The Crazy Ones se drží na číslech lepších, než mají třeba 2 Broke Girls nebo CSI. Vyvstává ale otázka, jestli CBS nečeká, vzhledem k předskokanství TBBT, ještě lepší čísla. Každopádně Millerovic jsou na dobré cestě k druhé řadě.

The Vampire Diaries sice oproti minulé sezóně poklesli ve sledovanosti a ratingu cca o 15 %, pořád jde ale o druhý nejsledovanější seriál stanice. Ta si navíc dlouhodobě pěstuje nový kult, který rozhodně nenechá jen tak ležet. Obnovení je zde jisté. K Reign potom nemá moc cenu se vyjadřovat, vzhledem k tomu, že se zatím vysílala jen jedna epizoda. První výsledek ale dává do budoucna jistou naději, že seriál má potenciál.

Fox okupuje realitka The X Factor, o které byla řeč včera. Druhým bodem v programu je Glee, který získal minulý týden závěrečnou sezónu.

NBC má ve čtvrtek problém

Komedie Parks and Recreation kdovíjak nezářila už loni, s koncem 30 Rock a Up All Night se ale dostala na čelní místo programu a klesla ještě víc. Pravidelně získává rating jen kolem 1.2–1.3, což i přes nedostatek silných komedií na NBC může znamenat letošní konec seriálu. Má ale jednu výhodu – jeho výsledky jsou, narozdíl od ostatních, stabilní.

Welcome to the Family už potkalo zrušení, Sean Saves the World je aktuálně v lehce horší situaci než Parks and Recreation, tudíž na zrušení. Nesouhlasíte? Pro ukázku – pamatujete na 1600 Penn? Tahle komedie měla ze začátku loňské sezóny lepší výsledky než Sean, a přesto byla zrušena (a to jela v midseason).

The Michael J. Fox show sice po počátečním nadšení rychle spadla na úroveň ostatních komedií na NBC, těsně je ale hodnocena nejlepší komedie na stanici. Zda to bude stačit na prodloužení, není jisté. Výsledek 3,5 milionu diváků a 1.2 rating je vším, jen ne pozitivní. Záležet bude, jestli v příštích týdnech aktuální pozici udrží, nebo spadne ještě níž.

Posledním čtvrtečním seriálem je Parenthood. Ten jede už pátou sezónu pořád ve stejném timeslotu… a pořád klesá. Letos seriál okupuje čtyřmilionovou hranici a rating kolem 1.3 a i na NBC musí cítit, že je načase seriál ukončit.

Další díly seriálu

SARS po prvním měsíci - PONDĚLÍ (21. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ÚTERÝ (22. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - STŘEDA (23. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ČTVRTEK (právě čteš)
SARS po prvním měsíci - PÁTEK (25. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - NEDĚLE (30. 10. 2013)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Christina
před 208 týdny
Doufám, že seriál Sean Saves the World nezruší. Konečně dobrý sitcom při kterém...
jukab
před 208 týdny
Taky doufám v pokračování Seana, zatím jsem viděl jen pilot, ale snad se...
Carljack
před 208 týdny
Čím to je, že poslední dobou spíše koukám, že jsou všechny seriály pod...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY