Facebook Twitter E-mail
25. října 2013

SARS po prvním měsíci - PÁTEK

Většina seriálů si odbyla svých pár epizod a je tedy čas na první prognózy ohledně toho, jaký osud je může potkat. Dnes si rozebereme páteční program.

Bývaly časy, kdy stanice vysílaly i v sobotu. Protože ale sledovanost tohoto dne výrazně zaostávala za těmi ostatními, rozhodly se stanice vysílání v těchto dnech zrušit. Ve velmi podobné situaci se nachází páteční a potažmo i nedělní program. Pátek prostě netáhne, lidé u televize nesedí, a proto pokud některý nový seriál dostane timeslot v pátek, většinou to pro něj znamená zrušení.

Tímto úvodem jsme vás nechtěli strašit a nebojte se, žádná revoluce se zatím nechystá. To jen aby i ti méně znalí věděli, že pátek není svátek a už vůbec ne pro seriály…

V pátek se vysílá jen několik seriálů. Nejvýraznější z nich je kriminálka Blue Bloods, už tradičně vzdorující veškerým předpokladům o pátku. Ta dokonce letos premiérovala s ještě lepším výsledkem než loni, a i když tradičně následoval pokles, uvidíme, jestli se stejně jako minulou sezónu vyšplhá do první patnáctky pořadů.

Předskokan Blue Bloods

Toho dělá Hawaii Five-0. V pátek se vysílá poprvé, v předchozích třech řadách se vysílal v pondělí. A prozatím si nevede vůbec špatně, dokonce má výrazně lepší výsledek než loni. Uvidíme, kam až sledovanost zajde, protože je možné, že CBS znovu objevila seriál vzdorující pátku.

To na ostatních stanicích mají problémy. ABC přesunula na pátek novinku Neighbors, překvapení loňské sezóny. Jenže pátek je pátek a sledovanost Sousedů se drží tak tak na 4 miliony (a rating na 1.0). Seriál má aktuálně velice blízko zrušení. Hůř než loni je pak na tom i předskokan Neighbors, komedie Last Man Standing. Ta je v současné době (nepočítám Wonderland) druhý nejhůř ratingově hodnocený seriál na ABC. Jak jeho osud dopadne, uvidíme. Sledovanost v průměru 6,2 milionu a rating 1,3 příliš neohromují.

Stanice CW a její pátek.

Jedna velká záhada. Je jasné, že stanici příliš nezáleží na výsledcích America's Next Top Model. Realitka, jejíž rating se ještě letos nehnul z 0.4, dostala objednávku na už 21. cyklus. Zajímavé. To The Carrie Diaries, které stanice i přes jasně hovořící čísla obnovila, teprv budou začínat. Dá se ale odhadovat, kde se po loňském fiasku budou výsledky pohybovat.

Stejně jako The Carrie Diaries bude tento týden začínat i Grimm a Dracula na stanici NBC. Vzhledem k objednávce 10 epizod upírského dramatu se dá předpokládat, že to stanice cítí jako jednorázovou záležitost a předpokládá, že sledovanost nebude kdovíjaká. Oproti tomu nadpřirozený pátek vyvažuje slušně sledovaný Grimm, který by opět mohl prokázat, že své diváky má.

No a jak si vede Fox?

Masterchef Junior poměrně překvapuje stabilní sledovaností. Číslo 4 miliony diváků nemusí znít kdovíjak, jedno pozitivum ale nesporně má – realitka je sledovanější a má i vyšší rating než loňské Kitchen Nightmares, které běžely ve stejném časovém slotu. Pro Fox jedině výhra.

Jenže krok s přesunem Bones zas tak moc nechápu (seriál se přesouvá na pátek 8:00). Seriálu jistě spadne sledovanost a vypadá to na cílený odpis. Jak se mu doopravdy povede, uvidíme brzy.

Já osobně vidím za snahou Foxu bezradnost. Už dřív mě překvapilo opakování Sleepy Hollow v pravidelném vysílacím čase, přesun Bones a dvojepizody Raising Hope mě utvrzují v tom, že stanice hledá nové postupy pro skladbu programu. A taky, že neví, co s děrami po vloni zrušených seriálech.

Další díly seriálu

SARS po prvním měsíci - PONDĚLÍ (21. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ÚTERÝ (22. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - STŘEDA (23. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - ČTVRTEK (24. 10. 2013)
SARS po prvním měsíci - PÁTEK (právě čteš)
SARS po prvním měsíci - NEDĚLE (30. 10. 2013)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

amelia.cz
před 256 týdny
Jediná věc která mi utkvěla v paměti, Bude Grimm, ale vážně jsem ráda že...
Addie
před 256 týdny
já jen, nevím, jestli to z toho komentáře bylo patrné, ale v článku...
ševča
před 251 týdny
s těma bones už jsou trapní. místo toho, aby si seriálu vážili po tolika...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY