Facebook Twitter E-mail
31. října 2013

Česká televize představila Cirkus Bukowsky

Pavel Řezníček se včera představil v hlavní roli Nestora Bukowskyho v novém seriálu České televize, Cirkus Bukowsky. Poté, co Nestorova milenka zemře údajně vlastní rukou, začne mít hrdina podezření, že její smrt nebyla náhoda. V zoufalé snaze odhalit pravdu přichází o svou práci i rodinu. Aby toho nebylo málo, musí se během pátrání vypořádat s dotěrným detektivem Kunešem, který jako on čelí vlastním problémům v osobním i pracovním životě. Oba pánové však brzy zjišťují, že aby se dopátrali pravdě, musí překonat vzájemné rozdíly a pustit se do společného vyšetřování.

Cirkus Bukowsky se svým stylem zpracování, které se blíží spíše filmovému než televiznímu médiu, snaží navázat na úspěšné evropské kriminální seriály. „Chtěli jsme natočit sérii, která bude směle konkurovat zahraničním, zejména britským a dánským seriálům tohoto žánru,“ řekl Josef Viewegh, kreativní producent ČT. Seriál nabídne u nás ne příliš rozšířený koncept antihrdiny, který je postaven do situace, ze které se dokáže dostat pouze vlastním přičiněním – odhalením pravdy.

Příběh se plynule vrství do vlákna, které obklopuje hlavní zápletku. Na divácích je, aby sledováním postupně jednotlivé nitky rozplétali a společně s Bukowskym vyřešili tajemnou záhadu. K autentičnosti, jež dokáže diváka zaručeně vtáhnout do děje, přispívá natáčení v exteriérech, které je upřednostňováno oproti klasickým interiérovým televizním kulisám, které důvěrně známe z českých seriálových počinů. Právě těmito osvěžujícími a pro českou scénu netypickými prvky se Cirkus Bukowsky přibližuje mladému publiku, které je zhýčkáno britskou či americkou seriálovou produkcí. Otázkou ovšem zůstává, zda si divák najde čas a dá šanci ambicióznímu projektu, který je však chtě nechtě oštítkován českou značkou.

Faktem je, že Cirkus Bukowsky představuje v rámci tuzemské televizní tvorby žánrově i tematicky průlomový projekt, který rozhodně stojí za povšimnutí. Tvůrci v první epizodě dokázali, že i s nízkým rozpočtem je možno vytvořit projekt srovnatelný s podstatně dražšími seriály amerických či západoevropských produkcí, ve kterém úroveň příběhu i audiovizuálního zpracování dosahuje nadstandardních vý­šin.

Kromě Řezníčka se v seriálu objeví Hynek Čermák, Jaromír Hanzlík, Predrag Bjelac, Marika Šoposká, Vanda Hybnerová, Michal Dlouhý, Jan Vlasák a další.

Šestidílný seriál Cirkus Bukowsky vysílá Česká televize každou středu od 21:30.


Viděli jste už první díl? Co na Cirkus Bukowsky říkáte? Dá se srovnat s americkými seriály?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 290 týdny
Jeden z mála povedených českých seriálů. Určitě se budu dívat i dál a...
VanThomass
před 290 týdny
Tak to vypadá zajímavě, určitě minimálně na první díl mrknu ;-)
jelpetty
před 290 týdny
A mně se to nelíbilo. No, nelíbilo, to je asi moc silné slovo, ale zkrátka moc...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY