Facebook Twitter E-mail
12. listopadu 2013

HBO připravuje pilot Lovců hlav

Jo Nesbø. Jméno, které se už nějaký ten pátek skloňuje v literárním světě. Brzy se možná bude skloňovat i v tom televizním. HBO totiž začala natáčet pilot podle jedné z jeho knih. Na televizní obrazovky se tak možná dostane jeho kniha Lovci hlav (Headhunters).

Román Lovci hlav je mistrovským thrillerem o úspěšném headhunterovi neboli lovci hlav. Kromě najímání vrcholových manažerů si na živobytí přilepšuje i kradením obrazů. Brzy se ale stane štvanou zvěří, když do jeho života i manželství náhle pronikne neznámé individuum.

Podle knihy byl natočen v norsko-německé koprodukci film. Poté, co byla kniha vydaná v USA, práva na filmové zpracování odkoupila společnost Lionsgate a chvíli se uvažovalo i o americkém remaku. Nakonec ale projekt skončil jako potenciální seriál u HBO. Scénář k pilotnímu filmu píše Alexander Woo (True Blood), takže se jistě můžeme těšit na spousta cliffhangerů.

Abychom si udělali představu, co od adaptace očekávat, pojďme se podívat na trailer ke zmiňovanému filmu (pozor, opravdu to není trailer na seriál).


Četli jste knihu? A jste zvědaví, co z předlohy dokáže vykřesat HBO?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 278 týdny
nebyl podle jeho knihy už letos nějaký pilot?
Fruiko
před 278 týdny
I am Victor na NBC.
ševča
před 278 týdny
je to ono, jo? tak jsem zvědavá, jestli tohle nakonec dopadne.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY