Facebook Twitter E-mail
11. listopadu 2013

History Channel chystá remake legendárních Roots

Roots (Kořeny), dnes už téměř legendární minisérie z roku 1977 o otrokářství, se dočká svého remaku! Původně dvanáctihodinový seriál o otrokovi Kunta Kintem (podkresleném hudbou Quincyho Jonese v hlavní roli s později Star Trekem proslaveným LeVarem Burtonem) stanice transformuje do osmihodinové minisérie.

Rozjezdu natáčení už brání jen povolení od Marka Wolpera, syna výkonného producenta původní série, David L. Wolpera a od autora předlohové knihy Roots: The Saga Of An American Family, Alexe Hayleho. Obě se ale dají očekávat, hlavně proto, že Mark Wolper působí u týmu jako výkonný producent.

„Rádi bychom tuto kulturní ikonu přivedli opět před publikum.“ řekl výkonný viceprezident stanice History, Dirk Hoogstra. Minisérie prý má čerpat hlavně z knihy a z původního seriálu.

Stanice History ale nebyla jediná, která usilovala o remake Roots. Vyjednávání s Wolperem a právním zástupcem Hayleho pozůstalosti vedla také stanice FX, nakonec ale vyhrála History. V současné době se tak snaží tematicky trefit do vkusu diváků – po loňském úspěchu filmu Nespoutaný Django, letošní naději na zisk Oscara Twelve Years a Slave a čerstvě premiérového filmu Lee Danielse The Butler tak jde o další projekt, který se přímo dotýká bolestivé stránky afroamerické kultury.

Původní seriál Roots se vysílal na stanici ABC v roce 1977. Je ověnčen celkem devíti cenami EMMY a mnoha nominacemi. Finále seriálu je podle Nielsenu vedeno jako třetí nejsledovanější televizní přenos všech dob; finále seriálu sledovalo na 100 milionů diváků a průměrný rating na epizodu dosahoval (i tehdy) neuvěřitelných 44.9 bodu. Seriál se pak dočkal ještě jednoho pokračování (Roots: The Next Generations) a doprovodného filmu (Roots: The Gift).


Slyšeli jste už o Roots? Dáte remaku šanci?

(Zdroj: Deadline.com, Variety.com)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jaju
před 205 týdny
Pamatuji si původní Kořeny. Dle mého názoru, nikdo, kdo je viděl nezapomene na...
Janca.W
před 205 týdny
Původní Roots jsem také velmi ráda sledovala. Kvalita remaků se bohužel...
ševča
před 201 týdny
tak na to jsem ještě mladá, abych to pamatovala. jak moc je to realistické?...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY