Facebook Twitter E-mail
13. listopadu 2013

GoT: Od hus a tenisáků k opravdovým drakům

Daenerys Targaryen ze seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) dokáže přivolat draka s jeho ohnivým plamenem dřív, než byste řekli slovo dracarys. Ale Pixmondo, společnost specializující se na speciální efekty, která ve třetí sérii vytvořila počítačové verze Drogona, Rhaegala a Viseriona, stojí tento trik poněkud větší úsilí.

Všichni tři draci byli pečlivě a detailně vytvořeni pomocí počítačové grafiky; to ale není vše – pracovníci z Pixomondo k tomu neměli žádné podklady, museli je vytvořit od úplného základu za použití skutečných varanů komodských, ptáků a netopýrů, kteří posloužili jako inspirace.

„Pozorovali jsme husy a podobná zvířata, jak se chovají, když jsou na zemi, co dělají se svými křídly, i když je nemohou používat k letu.“ prozradil Sven Martin, který je hlavním vedoucím speciálních efektů. „Také jsme si natočili netopýry, abychom viděli, jak se jejich křídla přizpůsobují k letu těsně nad povrchem.“

Když se scény s draky natáčely, Emilia Clarke, která hraje Daenerys, musela původně používat plyšáky a tenisové míčky, které byly připevněny na tyči, aby věděla, kde přesně drak ve finální podobě scény bude a kam se má tedy koukat. Martin tvrdí, že jejich záměrem bylo, aby byl vztah mezi Daenerys a Drogonem až mateřský: „Když ho hladí, měl by se chovat jako kočka.“ Ovšem když se k němu přiblíží někdo cizí, dokáže se proměnit z roztomilé kočičky na rozběsněnou příšeru, která Martinovi tak trochu připomíná Královnu z Vetřelce.

Pokud vás speciální efekty zaujaly, můžete si pustit následující video, kde se o natáčení scén s draky dozvíte více.


Zajímáte se o tyto speciální efekty? Nebo jste nikdy o tvorbě draků při sledování seriálu nepřemýšleli?

(Zdroj: WIRED.com)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

_karel_
před 244 týdny
Moc hezké, díky. Já mám tyhle věci ze zákulisí rád. Když jsem sledoval ty...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY