Facebook Twitter E-mail
13. listopadu 2013

GoT: Od hus a tenisáků k opravdovým drakům

Daenerys Targaryen ze seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) dokáže přivolat draka s jeho ohnivým plamenem dřív, než byste řekli slovo dracarys. Ale Pixmondo, společnost specializující se na speciální efekty, která ve třetí sérii vytvořila počítačové verze Drogona, Rhaegala a Viseriona, stojí tento trik poněkud větší úsilí.

Všichni tři draci byli pečlivě a detailně vytvořeni pomocí počítačové grafiky; to ale není vše – pracovníci z Pixomondo k tomu neměli žádné podklady, museli je vytvořit od úplného základu za použití skutečných varanů komodských, ptáků a netopýrů, kteří posloužili jako inspirace.

„Pozorovali jsme husy a podobná zvířata, jak se chovají, když jsou na zemi, co dělají se svými křídly, i když je nemohou používat k letu.“ prozradil Sven Martin, který je hlavním vedoucím speciálních efektů. „Také jsme si natočili netopýry, abychom viděli, jak se jejich křídla přizpůsobují k letu těsně nad povrchem.“

Když se scény s draky natáčely, Emilia Clarke, která hraje Daenerys, musela původně používat plyšáky a tenisové míčky, které byly připevněny na tyči, aby věděla, kde přesně drak ve finální podobě scény bude a kam se má tedy koukat. Martin tvrdí, že jejich záměrem bylo, aby byl vztah mezi Daenerys a Drogonem až mateřský: „Když ho hladí, měl by se chovat jako kočka.“ Ovšem když se k němu přiblíží někdo cizí, dokáže se proměnit z roztomilé kočičky na rozběsněnou příšeru, která Martinovi tak trochu připomíná Královnu z Vetřelce.

Pokud vás speciální efekty zaujaly, můžete si pustit následující video, kde se o natáčení scén s draky dozvíte více.


Zajímáte se o tyto speciální efekty? Nebo jste nikdy o tvorbě draků při sledování seriálu nepřemýšleli?

(Zdroj: WIRED.com)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

_karel_
před 223 týdny
Moc hezké, díky. Já mám tyhle věci ze zákulisí rád. Když jsem sledoval ty...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY