Facebook Twitter E-mail
11. listopadu 2013

Downton Abbey se vrátí s pátou sérií

Cenami ověnčené drama Downton Abbey (Panství Downton) bylo před pár minutami obnoveno stanicí ITV pro pátou sérii. Downton v Británii ukončil dnes v noci čtvrtou řadu, kterou v průměru sledovalo 11,8 milionů diváků.

„Stejně jako miliony fanoušků Downton, ani já se nemůžu dočkat toho, co dalšího je připraveno pro rodinu Crawleyových,“ řekla Paula Kerger, prezidentka PBS, na které seriál v USA běží. „Jsme pyšní na to, že můžeme být domovem pro tak výjimečný a zábavný seriál.“

Obnovení seriálu se předpokládalo. Downton má totiž masivní publikum nejen doma v Británii, ale také po celém světě. Loni seriál přišel o dvě hlavní postavy, nyní to však vypadá, že všichni ze čtvrté řady budou pokračovat dál: „Pokud máme správné informace, všichni se v páté řadě vrátíme. Co bude dál, to je zatím ve hvězdách,“ řekl Gareth Neame, ředitel produkční společnosti Carnival Films.

A na co se můžeme v nové sérii těšit? Opět je to stejná písnička: „Slibujeme divákům všechny typické vzestupy a pády, romantiku, drama i komedii, kterou jim zprostředkují jedny z nejvýraznějších televizních postav současnosti. Všichni herci a tvůrci jsou ze zájmu veřejnosti unešení a plánují jim odpovědět další silnou sezónou,“ pokračoval Neame.


Jste rádi, že se Downton vrátí s pátou řadou? Má seriál pořád co říct? Jak podle vás kolísá kvalita?

(Zdroj: THR)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dadulinka
před 205 týdny
11,8 milionu sledovalo v Britanii premieru. A ja byla mezi nima! :)
Emigna
před 205 týdny
Prodloužení super. Jen doufám, že nás nenechají čekat až do podzimu a nadělí...
ragelly
před 205 týdny
Speciál už je naplánovaný, bude o Vánocích :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY