Facebook Twitter E-mail
19. listopadu 2013

Kateřina Veliká: Nová minisérie od ABC

Stanice ABC plánuje blíže prozkoumat ruskou historii. Nová minisérie Catherine the Great (Kateřina Veliká), na které se usilovně pracuje, bude inspirována knihou od Roberta K. Massieho Catherine the Great: Portrait of a Woman (která u nás shodou okolností vychází 28. listopadu pod názvem Kateřina Veliká). Kniha popisuje vládu ruské císařovny, která se stala jednou z nejúspěšnějších žen své doby.

Na scénáři se bude podílet Michael Cristofer, který bude společně s Debrou Martin Chase zaujímat i funkci výkonného producenta. K týmu se také přidá Charlesem Pugliesem víceprezident společné produkční společnosti Martin Chase Productions.

Cristofer získal za svou divadelní hru Shadowbox Pulitzerovu cenu a cenu Tony. V únoru začne produkce jeho filmového snímku Fade Out v hlavní roli s Aaronem Eckhartem. Martin Chase Productions reprezentuje společnost CAA, s právními zástupci Ninou Shaw a Abelem Lezcanem. Cristofer je reprezentován agenturou Gersh a Johnem LaViolettem.

Kateřina Veliká zaujme na televizních obrazovkách místo jednoho ze současných dramat, aby se tak vyplnila pauza mezi první a druhou polovinou série hlavních seriálů. Další novinkou, kterou ABC připravuje, je minisérie zaměřující se na boj za práva homosexuálů, který začal povstáním a demonstracemi v baru Stonewall Inn v roce 1969. Tvůrcem tohoto seriálu je oscarový držitel Dustin Lance Black. Dále se během této pauzy můžeme těšit na The Black Box (v hlavní roli s Kelly Reilly), na minisérii The Assets a další.


Máte rádi historii? Jste zvědaví na novou minisérii o Kateřině Veliké?

(Zdroj: THR)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Em.
před 204 týdny
Na historický seriál se těším, hlavně prostředí Ruska bude úplně něco jiného...
Ka-ce-nec-ka
před 204 týdny
Sem s tím, po letošní návštěva Ruska se na to těším ještě víc!
ševča
před 198 týdny
jako není snad jediná osobnost ruska, o jejímž životě by toho bylo všude...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY